Szukam mieszkania we Florencji_od 21/22.07_

Temat przeniesiony do archwium.
Wybieram sie do Florencji..chciałabym podszkolić język i popracować trocheNie wiem tylko od czego zacząć..We wrzesniu mam zacząc tam studia i chcialabym juz teraz troche sie w terenie...
Szukam kontaktu..moze zyczkiwej osoby..
A moze ktos z Was akurat jedzie do Florencji albo juz jest na miejscu i mogly pomoc doradzic...
Pomozcie!Prosze!!
czesc ja wracam do Polski 22 wrzesnia, wiec jednoczesnie zwalniam mieszkanie we Florencji. Znajduje sie ono na piazza pitti w centrum (blisko ponte vecchio) i kosztuje 750 euro+ rachunki za prad i telefon. Ogrzewanie jest elektryczne, a kuchenka gazowa jest na butle, czyli odpadaja rachunki za gaz, ktory jest bardzo drogi we wloszech. Mieszkanie jest zlozone z sypialni, i saloniku z katem kuchennym oraz lazienki i jak pisze wlasciciel na ogloszeniu jest max dla 3 osob, choc ze wzgledu na ilosc miejsca w szafach na pewno wygodniej bedzie sie mieszkac tylko we 2. Jak jestes chetna to daj znac.
Jak nie, to polecam poszukac na stronie:
www.lalocandina.it
Czesc!Własciwie to zalezaloby mi na tym, zeby przyjechac do Florencji jeszcze teraz w wakacje, w najblizszym czasie...ale docelowo jestem zainteresowana mieszkaniem , o ktorym piszesz...tylko czy daloby rade zebym przyjechala troche wczesniej we wrzesniu, bo 19.09 zaczynam semestr na Universita di Firenze..?Moglabym nawet przespac sie na podlodze:)
Napisz mi jeszcze prosze jak wyglada to mieszkanie?tzn. czy ta sypialnia jest na 3 os?...czy 3 dziewczyny moga tam mieszkac?bo jada ze mna na studia jeszcze 2 koleznaki?
Mam jeszcze pytanie czy nie orientujesz sie moze, czy teraz, pod koniec lipca sa jeszcze jakies mieszkania...powiedzmy tak na miesiac...bo chcialabym przyjechac i szukac pracy...dorywczej...jako kelnerka, opiekunka , sprzataczka...cokolwiek!Strasznie mi zalezy....bo chce jeszcze podszkolic jezyk i jesli sie uda troche dorobic
A moze Ty masz tez jakas prace na oku?
Pomozesz?
Podaje Ci mojego [email]
czesc Catthi, tak na miesiac to bardzo trudno znalezc prace we Florencji, a juz na pewno mieszkanie po rozsadnej cenie, jesli chcesz sprobowac, to moze bardziej Ci sie oplaca wynajac teraz pokoj juz na rok i zostac cale wakacje we Wloszech. Zwlaszcza ze ceny wynajmu latem sa nizsze, ale oczywiscie chodzi tu o wynajem dlugoterminowy, bo pokoj na miesiac wynajma Ci pewnie nie za mniej niz 400 euro. Jesli masz do 24 lat, to przypuszczam ze prace znajdziesz bez problemu, wystarczy pochodzic po pubach i restauracjach z kopiami CV. Ja Ci w tej dziedzinie nie pomoge, bo sama nie mam pracy, a i juz nawet nie szukam.
Mieszkanie ma jedna sypialnie z dwoma lozkami i trzecie lozko jest w pokoju z kuchnia. No niestety takie sa warunki. Lazienka jest malutka, z prysznicem. I niestety nie ma pralki. Kolejny minus jest taki, ze jest w mieszkaniu jedna szafa i skrzynia zamknieta na klodke z rzeczami wlasciciela, ktory mieszka w innym miescie i mowi ze nie ma jak przewiezc tych rzeczy....
Poza tym sa dwie szafy na ubrania, dwie komody, plus jedna mniejsza 2 szafeczki kolo lozek, stol i krzesla, biurko, czyli bardzo podstawowe umeblowanie.
Tak naprawde sporo musielismy dokupic, np. patelnie, garnki i to zabieramy ze soba. Najwieksze zalety tego mieszkania to polozenie w centrum, cena (moj kolega za kawalerke placi 600 + rachunki) i to, ze mieszkanie nie nagrzewa sie latwo latem, bo jest na pierwszym pietrze i ma tylko 3 okna. A to bardzo duzy plus. A w mieszkaniu jest telefon i internet, jesli bedziecie chcialy przedluzyc umowe.
Sluchaj najlepiej bedzie jak przyjedziesz w lipcu zobaczysz to mieszkanie i jak Ci bedzie pasowac to dam Ci namiar do wlasciciela. Bo to w sumie on musi zadecydowac. Ogolnie wlasciciel jest calkiem w porzadku. No jakby co to Cie przenocujemy od 19 lipca, ale chyba najbardziej Ci sie oplaci wynajac cos od lipca od razu na rok.
Pozdrawiam
sorki, nie catthi, kkathi :)
Hejka!Ja znow mam kilka pytan do Ciebie...Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialam, czy w takim razie bylaby mozliwosc przyjechania wczesniej i przenocowania u Was, a pozniej przejecia mieszkania, jesli sie uda(nawet np. na poczatku wrzesnia?-czy macie jedno miejsce wolne?)?Z tego co piszesz , to mieszkanie jest dosc ciekawe, i wlasciwie jestem bardzo zainteresowana, nie moge jednak decydowac za moje kolezanki...
A tak poza tym, to powiedz ile mniej wiecej wynosza Was te oplaty dodatkowe?Czy ta butla gazowa np. stracza na mies, i ile kosztuje jej wymiana.Czy trzeba zaplacic z gory za miesiac te 750 euro?Co z internetem i tel(Jakiej wysokosci oplaty)?A Wy studiujecie moze we Florencji?Dlugo tam jestescie?I jeszcze pytanie odnosnie pracy, jak wyglada sprawa z praca na czarno...bo na razie nie mam pozwolenia...czy to jest bardzo niebezpieczne i czy w ogole oplacalne?Ja mam 22 lata....doswiadczenie w gastronomii ale tez dobrze znam komputerowe programy graficzne, rysuje....czy myslisz ze mam szanse?
Bardzo Ci dziekuje za wszelkie informacje...i pomoc:)
Pozdrowionka
Wczoraj rozmawialam ze znajomym,ktory ma mieszkanie we Wloszech,ktore wynajmuje na pokoje.Jesli jestes zainteresowana nawet od zaraz.
Maly pokoik-300euro\mc
Pokoj malzenski duzy-350euro\mc
jakbys byla zainteresowana daj mi znac na g-g:3678907
czesc, wiesz tak naprawde wszystko zalezy od wlasciciela, czy Wam wynaimie mieszkanie. Jesli tak, to mozesz u nas przenocowac przez 3 noce, bo jedno lozko wolne jest w duzym pokoju.
Oplaty:
- butla gazowa duza kosztuje 40 euro, i nam starcza na jakies 2/3 miesiace, a my duzo gotujemy, bo moj chlopak uwielbia gotowac ( i dobrze, bo ja nie:))). Jak Wam sie skonczy zamawiacie nastepna ktora Wam przywoza juz nastepnego dnia. Ewentualnie mozna zamowic mniejsza za 25 euro, ale oczywiscie starcza na krocej.
- prad: nie przychodza rachunki do nas bo wlasciciel ustawil w banku polecenie zaplaty za prad i praktycznie wysyla nam info ile kw zostalo uzytych. przychodza co 2 miesiace - ostatnim razem przyszlo do zaplacenia dokladnie 76 euro. Ale my mamy pralke, bo kupilismy ja do tego mieszkania. Jesli wlasciciel zechce ja od nas odkupic to bedzie, jesli nie, no to przykro mi, ale i rachunki za prad beda o wiele nizsze. Uwaga: Zima prad kosztowal nas nawet 130 euro za 2 miesiace, bo ogrzewanie elektryczne, ale to tylko zima. Z reszta najlepiej jest wlaczyc piecyk na jakies 40 minut a potem wylaczyc, bo cieplo dlugo sie utrzymuje. Poza tym mieszkanie poniewaz jest miedzy dwoma innymi mieszkaniami, nie nagrzewa sie zbytnio latem i zima dluzej utrzymuje cieplo.
- telefon: abonament za uslugi telefoniczne to 35 euro + vat (co 2 miesiace), duzo kosztuja rozmowy z numerami komorkowymi, wiec lepiej dzwonic tylko na stacjonarne. Internet kosztuje nas 40 euro juz z watem, ale za miesiac, wiec rachunek telefoniczny wyglada nastepujaco: internet 80 euro + telefon 35 euro + rozmowy. Ostatni nasz rachunek to 132 euro.
Z internetu mozna zrezygnowac, jak jest Wam nie potrzebny.

Ja studiowalam teraz we Florencji, ale niestety musze wrocic do Polski i zawiesic studia. We Florencji w sumie mieszkalam przez dwa lata. Co do pracy to na pewno cos znajdziesz zwlaszcza ze masz 22 lata. Pamietaj, ze nie powinni Ci placic mniej niz 6 euro za godzine, min jest ustalone we Wloszech na 6,20 za godz. Zycze Ci zebys znalazla prace w dziedzinie grafiki, ale z tym bedzie troche trudniej, moze po prostu warto pracowac jako kelnerka zeby sie utrzymac i jednoczesnie szukac lepszej pracy.
Oferta Dori tez jest bardzo dobra. We Florencji bardzo trudno znalezc pokoj na miesiac czy dwa tylko za 300 euro. Okey, to tyle na razie, pozdrawiam:)
ah, zapomnialam napisac o platnosciach za samo mieszkanie.
Wlasciciel daje numer konta, na ktore trzeba przelewac pieniadze do 5 - ego kazdego miesiaca. ale jak wyslecie mu ja kolo 10-ego tez sie nic nie stanie, tylko lepiej zawsze do niego zadzwonic i go uprzedzic no i oczywiscie nie robic tak co miesiac. kase za telefon i prad wysylamy mu zawsze z kolejnym miesiacem, zeby nie tracic czasu i kasy (prowizje). Raz nam sie zdarzylo ze nie mielismy kasy zeby mu zaplacic za rachunki, zgodzil sie aby przyslac mu kase za rachunki w nastepnym miesiacu, wiec ogolnie mozna sie z nim dogadac. Niestety wymaga dwoch kaucji, ale jedna mozna mu zaplacic na wstepie a druga troche pozniej, z reszta jak bedziecie we trzy to bedzie Wam na pewno latwiej.
Czesc!Baaardzo Ci dziekuje za te wszystkie rady i dokladny opis warunkow ...Ja wlasciwie jestem juz prawie zdecydowana...tylko teraz musze jeszcze skontaktowac sie z moimi kolezankami i przedstawic im sytuacje...nie wiem tez czy one tez czegos juz nie maja na oku..to moze potrwac kilka dni...ale bedziemy w kontakcie i na pewno sie do Ciebie jeszcze odezwe..W razie czego podaj mi jakies swoje dodatkowe namiary, dane...przeslij mi na [email]
Powiedz jeszcze tylko jak duze, tak w przyblizeniu, jest to mieszkanko...i ile metrow ma sypialnia?Czy jest ewentualnie mozliwosc zrezygnowania z telefonu na rzecz internetu...bo ja wlasciwie najwiecej bede pracowala na komputerze...
Pozdrawiam paa
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka