Msze polskie w Milano

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao, orientujecie sie moze w ktorym kosciele w Mediolanie i na jakiej ulicy odbywaja sie msze dla Polakow w niedziele?z gory dzikuje pozdrawaim
zuza1 (gość) 3 Kwi 2006, 12:28 odpowiedz
wysłano z: *.ip.fastwebnet.it
zasiegnelam info u zròdla.. msza jest w nomwy kosciele Santa Maria alla Porta na ulicy o tej samej nazwie.. godzina 11
Dziekuje:):):)
Msza św. w Milano jest teraz w każdą niedzielę o godz. 11.00 w polskim Kościele (mamy własną parafię) Santa Maria alla Porta . Via Santa Maria Alla Porta, 10
Dojazd MM (linia czerwona) Cordisio,kierować się na na ulicę Meravigli, do zbiegu z Corso Magenta.
Z Cadorny kierować się na Corso Magenta do zbigu z ulicą Meravigli.
Tramwaje linii 16,19,20.
Kościół otwarty jest też we wtorek, środę, czwartek(msza o godz. 17.30),piątek - w godzinach 15.00 do 18.00.
Przy parafii działa też polska bibioteka.
Serdecznie zapraszamy
P.S.
Strona internetowa w przygotowaniu
ooo.piekna wiadomosc odnosnie tej biblioteki.
dziekujemy
Dzwonie i dzwonie do tego kosciola ale ciagle sekretarka odpowiada automatyczna. Albo mam zly numer albo nie wiem. Macie jakies dokladniejsze info co do biblioteki albo moze nr telefonu?rnrndzieki z gory, buzka
Czesc:):):)Wydaje mi sie,ze najlepszym rozwiazaniem jest udac sie bezposrednio do biblioteki i samemu przejrzec pozycje,nie wiem jak to wyglada w pozostale dni,ale na pewno jest otwarta w niedziele po mszy:):):)Poza tym..taki maly apel..ksiegozbior biblioteki nie jest zbyt duzy nie zaszkodziloby go odrobine wesprzec..jesli ktos ma jakas ksiazke w jezyku polskim przeczytana juz po kilka razy..;)..nie wiem jakie to bedzie mialo odzwierciedlenie,ale wydaje mi sie ,ze chetnie przyjma..a na pewno znajdzie sie ktos kto jeszcze chetniej ja przeczyta:)
Nie mam niestety na tyle czasu, żeby jechać do tej biblioteki przy kościele zeby potem się okazało że jest zamknięta. Dlatego prosiłam o nr telefonu..chyba ktoś wie jakie sa godziny otwarcia :)

A czy oprócz tej biblioteki sa jeszcze jakieś inne miejsca gdzie mozna dostać jakieś ksiązki po polsku? Czytalam w ktoryms z watkow ze jest jeszcze mozliwość pozyczenia czegoś na fakultecie slawistyki w Milano ale nic konkretnego tam nie ma.. Trochę szukalam na necie ale ani godzin otwarcia ani czy osoby z zewnatrz moga sie zapisac, nie znalazlam...
Nikt nie wie?
Biblioteka jak na razie czynna jest po niedzielnej Mszy św. ok. 1,5 godz.
Dzieki Mario! A co jest konieczne zeby moc sie zapisac? :)
Przydałby się jakiś dokument tosamości
A jak bedzie z mszami swiatecznymi?? Wigilia, Boze Narodzenie itd?? Czy tak jak w niedziele??
Pozdrawiam wszystkie rodaczki i rodakow z Mediolanu i okolic
Program duszpasterski na Boże Narodzenie
24.12 Niedziela- Wigilia 10.00 -11.00 Spowiedź św.
godz.11.00 Msza Św.
25.12 Poniedziałek 10.00 -11.00 Spowiedź św.
godz.11.00 Msza Św.
Czy jeszcze ta biblioteka jest czynna?
Poetko jak masz jakies ksiazki w jezyku polskim to mozemy wymiane zrobic...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia