PrzeglÄ…d techniczny samochodu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, jak ma się sprawa przeglądu technicznego samochodu na polskich tablicach we Włoszech? Z góry dzięki...
Witaj.Raczej tego nie beda sprawdzac,a jak bedziesz w polsce to go zrob.Chyba ze tak bardzo chcesz to "za flaszke" ktos ci zrobi niewidzac samochodu ;)
Mi chodzi, jak jest faktycznie. Czy taką czynność można wykonać?
Sadze, ze nie ma znaczenia na jakich tablicach jest samochod jesli chcesz zrobic przeglad. Jedziesz do serwisu wlasciwego dla marki twojego auta i juz (warto zadzwonic wczesniej i umowic sie, wowczas odstawiasz auto rano i odbierasz wieczorem tego samego dnia)
Koszty beda zalezaly od tego jaki jest przebieg i co bedzie wymienione w samochodzie (zazwyczaj wymieniaja olej, w zaleznosci od ilosci km przejechanych od ostatniego przegladu, klocki hamulcowe, filtry itp.)

Zaznaczam, ze istnieja dwa rodzaje przegladow: "tagliando" - przeglad "normalny", ktory nie jest obowiazkowy, ale zwyczajowo dokonuje sie go raz do roku, oraz "revisione", ktorego zgodnie z wloskim Kodeksem drogowym nalezy dokonac po 4 latach od pierwszej rejestacji pojazdu, a nastepnie co 2 lata (dla zwylkych samochodow osobowych). Wiecej informacji o revisione tutaj:
http://www.infrastrutturetrasporti.it/page/standard/site.php?p=cm&o=vd&id=2080&PHPSESSID=745b678c444197fb80c85a223c02af70
ja robilam juz dwa razy przeglad samochodu mam auto tez na polskich numerch bez problemu tak wiec nic sie nie martw idz i rob baska
Cały problem polega na tym, że te matoły sami nie wiedzą, kto może i co może...
Sprawdzę zagadnienie i dam znać o wynikach.
a jaki przeglad ci chodzi techniczny? bo jak tak to trzeba robic w polsce
tak techniczny sorki w takim razie jednak w polsce pomylilam sie
Tak, techniczny... Napisałem to w pierwszym poście.
Jedziesz do Polski i robisz przeglad, albo komus podajesz dowod i zalatwiaja sprawe za ciebie to hsa tylko takie mozliwosci.Ale nie zawsze jefst to proste.
Ale nie rozumiem w czym jest problem. :)
Pytales czy mozna zrobic przeglad - mozna. Co chcesz jeszcze sprawdzac?:)
Cały problem polega na tym, że nikt (Uffici motorizzazionale civile, uffici centri prova autoveicoli, officine autorizzate) nie chcą się tego podjąć, tłumacząc się, że samochód nie posiada włoskich tablic. A posiadać ich nie może, bo jest zakupiony na kredyt i współwłaścicielem jest bank...
czy ktos moze odpowiedziec na to pytanie zakladajacego post ? czy mozna zrobic przeglad dla polskiego samochodu we wloszech ? czy jedyne wyjscie jest jechac do polski ? pozdrawiam
mialam ten sam problem, niestety badania mozesz zrobic tylko w PL (tak aby byly wazne dla PL)
dzieki ,,
przegląd techniczy można zrobić tylko w kraju w którym zarejestrowany jest samochód,też musiałem jechać do polski,natomiast przegląd gwarancyjny zrobią bez problemu jak również wpis do książki najlepiej robić w autoryzowanych serwisach danej marki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia