Tanie rozmowy ...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
W marcu jadę na cały miesiąc do Włoch, i mam do Was pytanie:
jaki jest najlepszy sposób na tanie rozmowy z Włoch do Polski (najlepiej z komórki na stacjonarny) ??? Jeżeli padnie odpowiedź: karta telefoniczna to proszę o dokładniejsze informacje (nazwa, cena, ilość minut do Polski). Z góry dziękuję ...
WIND wprowadzilo teraz taka usluge ze komorki dzwonisz na tel stacjonarny lub na kom ogolnie do wszystkich polskich numerow i placi sie a to 0,20 centow za min.
wiec tak...jesli kupisz karte sim wind(startowa z nr tel...plus 5 euro na rozmowy-10 euro)*..to mozesz potem kupic tzw zdrapke...la carta/telecarta internazionale ..np: 4...four---a po wlosku quattro,badz HAPINESS.Kosztuje 5 euro i mozesz rozmawiac z telefonu z SIM WIND.. na polskie stacjonarne ok 2 godzn...oczywiscie nie jednorazowo.
*--uwaga we wloszech zeby kupic karte sim potrzebowac bedziesz dokumentu tozsamosci...moze to byc problem (zwlaszcza na poludniu,)w jakis dziurach,jesli nie masz dowodu wloskiego!
w Vodafone jest dobra taryfa Vofdafone One Nation za 19 cent..za min.do Polski,sprzedadza ci tez bez codice fiscale, wystarczy paszport i powiedziec trzeba, ze sie pierwszy raz kupuje u nich numer.Wind nie wszedzie dobrze odbiera sa zaklocenia w gorach,na polnocy.Pamietaj wylacvzyc odbor raportow bo tu sie za to placi u wszystkich operatorow !Wystarczy doladowac karte sim raz na rok kwota 10 eu by moc zachowac ten numer..
wiem, że WIND wprowadził nową usługę tanich rozmów do Polski (0,20 centów za min) ale proszę powiedzcie mi jak ja mam to uruchomić? skąd mam wziąć te kody?
Proszę o pomoc!
A ja zawsze kupuje karet four za 5 euro. Masz 215 min na stacjonarny. Ta karta dziala podobnie jak nasz polski telegrosik. Tylko ze dzwonisz zkomorki na stacjonarny acha i naliczanie jest za kazde 15min
asiki..trzeba dokupic karte..chyba za 5 eu/ja nie jestem w Windzie to nie wiem zbyt dobrze ale widzialam, ze znajoma to uzywa.../ta karta nazywa sie chyba karta servizi/w Vodafonie sa takie nazwy...nikt sie nie wpisuje a chce ci pomoc zrozumiec../i na tej karcie zdrapuje sie kod ,dlugi szereg cyfr...to funkcjonuje tak jak dzwonienie z budki we Wloszech na te karty ,gdzie sie tez zdrapuje kody...i wybija kupe cyfr co mnie do szalu doprowadzalo, bo jak sie pomylilam, to od poczatku muislam robic..a bylo ok 40 cyfr w sumie..najpierw wybierz jezyk ,potem kod potem kraj ,potem numer domowy i cholera mnie brala. Mam Vodafone One Nation po 19 c,en za min.Jestem zadowolona nie myle cyfr,telefon dzwoni za mnie sam i w tym miesiacu dali mi za darmo 320 min gratis w sieci Vodafone, w poprzednim tylko 12o min gratis, bo grudniu mniej dzwonilam do Polski.Za wydzwonione minuty do Polski daja ci gratis min. na nastepny miesiac tylko do sieci Vodaf.Oplaca sie .
A Edicard nie uzywacie? Ja kupuje za 20 euro i mam okolo... zdaje sie szesciuset minut. Ale uwaga jezeli uzywasz edicard, zeby zadzwonic z tel komorkowego na stacjonarny ilosc minut niewyobrazalnie spada, to samo z budki telefoniczniej, choc nie tak bardzo. Wiec najbardziej oplaca sie dzwonic z tel stacjonarnego. Wiec kupujesz edicard dzwonisz na 8[tel](nie jestem pewna bo teraz akurat nie dzwonie ale na karcie jest napisane) per italiano wprowadzasz 1 wprowadzasz kod z karty i numer tel do Polski. Всё.
Tez kiedys uzywalam EDICARD jest dobra opcja jak ma sie dostep do tel stacjonarnego we wloszech. A naliczaja chyba za kazde zaczete 7min rozmowy ale juz nie pamietam dokladnie
Nie nie nie. Nic takiego, nalicza noramlnie. Minuta po minucie.
Ale jak dzwonisz z komorki na stacjonarny to naliczali no chyba ze sie cos zmienilo.
Jak dzwonisz z kom na stacionarne to ilosc minut stasznie sie pomniejsza np. mialas 500 i nagle mowia Ci, ze masz juz teraz 250, byc moze jakis matematyk obliczyl ;) ze to 7 minut i to wlasnie odpowiednik tego zjadania minut, byc moze. Ale spokojnie, po zakonczonej rozmowie, minuty "wracaja", to znaczy przegadalas 5 minut i oni odpowiednio Ci to odliczyli, czyli podejrzewam jakas wielokrotnosc tego co normalnie odliczaja i zostaje znow, powiedzmy 470 min.

Jezyk pisany jak najwyrazniej nie sluzy prostym tematom, staja sie bardzo zawile...
Z komorki jest drogo . Ale np. z karty Welkome z domowego na domowy w polsce jest chyba z 5 godzin za 5€ , z domowego na komorke w polsce ze 40 min , a z bodki na dom. w polsce ze 2 godziny. Sam tej karty uzywam . Ktos tu wspomnial o Edi card ,tez doobra. I jest jedna co sie kupuje na poczcie ,tylko nie pamietam jak sie nazywa.

Najlepszym rozwiazaniem jest internet .Placac abonament 20€ mozna rozmawiac np. przez Scype ( wideo rozmowa o ogromnej jakosci) 24 godziny na dobe przez miesiac .

:)
chcialam dodac zeby kupic karte sim we wloszech wcale nie potrzeba dowodu wkoskiego bo ja mam a karte kupilam na moj polski paszport:)
wystarczy tez polski dowod:)
wystarczy tez polski dowod:)
a czy ktos dzwoni z Polski do Wloch np. na komorke?????? mam na mysli jakies karty czy cos?
Witam wszystkich. Czytam uwaznie wszystkie zamieszczone posty i mowiac szczerze to troche sie pogubilem. Jak moze mi ktos powiedziec dokladnie jaka karte moge kupic, zeby dzwonic do Polski (na telefony stacjonarne) i zeby oczywiscie liczba minut byla jak najwieksza i cena najmniejsza :) Moj problem jest tego typu, ze nie mam dostepu do telefonu stacjonarnego i wszystkie rozmowy jestem zmuszony prowadzic przez budke telefoniczna :) Tak wiec szukam oferty, ktora bedzie najlepsza w tym wlasnie rozwiazaniu. Acha, czytalem rowniez, ze jest mozliwosc kupienia wloskiego numeru komorkowego i dokupienia nastepnie jakiejs karty, z ktorej dalej mozna dzwonic do Polski. Czy moglby ktos dokladnie powiedziec jak mozna zrobic... Czy lepiej kupowac karty telefoniczne i dzwonic z budki, czy kupic włoski numer komorkowy i dalej dzwonic z komorki. Dziekuje za wszelka pomoc. Rozumiem, ze moze powtarzam sie z tymi pytaniami, ale bardzo bym prosil o ujednolicenie odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich przebywajacych we Wloszech i na Ojczyznie :)
W Vodafone jest taryfa One Nation,jedna min,do kraju nie wazne czy na stacjon.czy na komorke kosztuje zawsze tak samo 19 cent/czyli rozmowa z krajem kosztuje tyle co lokalna w Italii/ i w zaleznisci ile wygadasz ..w nastepnym miesiacu masz darmowe minuty do sieci Vodafone,ostatnio dali mi 355 min ,mysle ze nie zdaze ich zuzyc :D,nie wisze zbytnio na telefonie..Wpadla mi w rece reklama Winda..w taryfie CALL YOUR COUNTRY placisz 10 cent \a min..ale biora oplate 4 eu raz na semestr..i nie daja nic darmowego w zamian...i pewnie raz na rok pobieraj oplate za aktywacje tejze taryfy ok 8 eu..Tak ze ja pozostaje przy Vodafone One Nation..bo nie znalazlam nic lepszego,poza tym Vodafone ma najlepszy zasieg a Wind nawala..w gorach go nie slychac..Po co mi do budki latac i dzwonic po 12 cent..za min.wiem ze sa takie ceny na karte z budki,a ta taryfa Vodafone daje ci cos w zamian ..owe min gratis.Wiec mi odpowiada.
hej szukam osob ktore były we włoszech w pazdzierniku na zbiorach truskawek i sałaty itp.i które miały okazje byc wteraz w marcu bardzo pilne prosze o kontakt na moj emeil [email]
Chyba 0,20 euro a nie centów, albo 20 centów, cyż nie ???
a ja mam karte sim z sieci TIM (Welcome home)
i dzwonię do Polski za 0,13 centów/min....
na stacjonarne i na komórki :)
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia