Centralwings zawiesza tanie loty

Temat przeniesiony do archwium.
Linie Centralwings zawieszają wszystkie tanie połączenie, będą oferować jedynie loty czarterowe. Ostatni "tani lot" - na trasie Warszawa Lizbona - zaplanowano na 7 października - powiedział w piątek prezes spółki Tomasz Szymczak."Od początku października wygaszamy połączenia low-costowe (tanie). 14 września zamykamy większość połączeń realizowanych z kraju" - powiedział na konferencji prasowej w piętek Szymczak.

Wszystkie rejsy regularne zaplanowane do 14 września oraz kilka połączeń do 30 września, zostaną zrealizowane samolotami Centralwings. Pasażerowie, którzy mają wykupione bilety po okresie zawieszenia rejsów, mogą uzyskać zwrot pieniędzy lub też skorzystać z usług LOT.

"Jest kilka tysięcy osób, które zarezerwowały u nas bilety na okres późniejszy, po momencie wygaszenia połączeń. Pasażerowie, którzy nie będą chcieli zwrotu pieniędzy, będą mogli uzyskać od LOT-u w miarę tożsame bilety" - powiedział Szymczak.

Centralwings jest spółką z Grupy LOT, powstałą w sierpniu 2004 roku. W pierwszym półroczu br. spółka straciła 55 mln zł. Władze spółki twierdzą, że wynika to m. in. z obciążenia długami, silnej konkurencji, cenami paliw.

"Centralwings chce osiągnąć rentowność pod koniec roku 2009. Jest to cel postawiony przez Radę Nadzorczą spółki, a także przez spółkę - matkę, PLL LOT" - powiedział prezes. Sam LOT ponad dwa tygodnie temu wprowadził program naprawczy.

Jak powiedział Szymczak, Centralwings chce się skupić na działalności czarterowej pod marką spółki. Zamierza wykorzystać m.in. opcję czarter-mix (chodzi o sprzedaż małej liczby miejsc indywidualnym klientom).

"Ponadto chcemy realizować formułę leasingu na zewnątrz. Chodzi o to, że nasze samoloty wraz z załogą pokładową mogą latać w innych krajach na ich wewnętrznym terenie. Podpisany mamy już taki kontrakt z Libią" - powiedział.

Szymczak pytany o ewentualne zwolnienia w spółce, odparł, że kilkanaście osób starci pracę. Dotyczy to m.in. pracowników marketingu. Jednak, jak dodał, "mamy zapewnienia z LOT-u, że wszyscy pracownicy z Centralwingsu, dostaną zaproszenie na rozmowy kwalifikacyjne do LOT-u, w zależności od potrzeb spółki". Ponadto - jak dodał- LOT złożył obietnicę, że może zatrudnić ok. 20 pilotów.

Obecnie w Centralwings pracuje ponad 400 osób. Ok. 300 to personel latający, a 100 to administracja.
No to Pomorze nie ma już żadnego połączenia z Włochami..co za...
Z ustaleń "Pulsu Biznesu" wynika, że w najbliższych dniach przestanie działać system internetowej rezerwacji biletów.
NO to bardzo ciekawie się robi ;] Znajoma ma kupiony bilet...
Pozostaną autokary chyba...
Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce ogłosił dziś uruchomienie nowych połączeń z Warszawy i Katowic do Bolonii oraz z Gdańska do Rzymu Fiumicino. Ponadto przewoźnik zwiększy częstotliwość lotów na istniejącej już trasie z Katowic do Rzymu Ciampino od 27 października 2008 r. W ten sposób Wizz Air pomoże pasażerom, którzy planowali odbyć swoją podróż z Centralwings.
Na każdej z nowych tras Wizz Air będzie początkowo oferował 2 loty tygodniowo, z kolei loty z Katowic do Rzymu będą obsługiwane codziennie.
Wizz Air wznowi połączenia na swoich istniejących trasach oraz otworzy nowe połączenia, aby pomóc pasażerom pozostawionym przez Centralwings.
gaio to ja sie chyba rozplacze:) nic mi innego nie pozostaje.. siostra do mnie 16 wrzesnia ma przyjechac moja siostratzn miala -... a ja do domu mialam leciec 25 wrzesnia ..czyli nici? oj oj
ty to bedziesz plakac?.. a ja wrzasku na calą ulice narobilam niecenzuralnym slowem/pod sklepem miesnym..wyszlam z zalozenia, ze jak jestem pod miesnym to mozna mięsem rzucać../jak mi o 19.30 przyszedl sms od Centrlwings...ze rezerwacja odwolana...hee eh spelnila sie moja grozba przepowiednia z przed 3 lat ze" lece z wami pierwszy i ostatni raz"...i dziady przycykorzyli..zamknęli kramik...
posluchajcie dojedzcie kto moze do Bresci tam na dworcu kolejowym jest podobno pulman co wozi na lotnisko w Bergamo.mozna zadzwonic na ten dworzec i poinformowac sie szczegolowo/..a bilety do Polski sa w tej chwili w p omocji mozna za 200 zlotych poleciec i wrocic Wizzem..nie mam innej opcji..zgrzytam zebami.... www.fru.pl tu sa te bilety
Przynajmniej Cię powiadomili... Nie zawsze tak robią/li...
Stronka już nie działa...tz wszystkie loty odwołane, a jeszcze we czwartek sprawdzałam lot i było ok.
..ja chce moje 220 eu z powrotem!!!
A czy to dotyczy wsztstkich lotow centalwings? Ja mam Londyn-Krakow na 1-6 pazdziernika zabukowany 4 dni temu! MUSZE wtedy jechac:/
od 14 wrzesnia KONIEC!!!!!!!przykro mi..bo mam slub brata i az piany dostalam...mysle ze duch labradora zadzialal...łachudry upiekly go zywcem...straszna smierc...
Centralwings likwiduje, Wizzair uruchamia
LOTNICZE POŁĄCZENIE Z GDAŃSKA DO RZYMU
Centralwings likwiduje, Wizzair uruchamia
Wizz Air chce wejść w miejsce zwolnione przez Centralwings

Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Gdańska. Dwa razy w tygodniu samoloty tej firmy będą latać na lotnisko Fiumicino.
Nowe połączenie Wizz Air z Gdańska do Rzymu ma ruszyć 28 października. Samoloty mają latać na tej trasie dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty.

Linia liczy na przejęcie pasażerów, którzy planowali odbyć swoją podróż z Centralwings. Linie te zawieszają wszystkie swoje połączenia rozkładowe, a zamierzają oferować jedynie loty czarterowe.
Wie ktoś czy są jakieś linie, które latają trasą Kraków-Bolonia poza Centralwings?
Gaio podobno mają zwracać kase, czy to prawda nie wiem, ale trzeba będzie zadzwonić do biura, gdzie się kupiło bilet :/
inne linie z bologni nie lataja do krakowa. ale cyry. ja wkoncu lece z bergamo ceny dosc dobre tylko ze dalej mam niz do bologni. kase maja zwrocic ja tam sie dodzwonilam i w ciagu 3 tygodni zwroca. proponuja inne rozwiazanie ale dla mnie lot milano warszawa mi nie odpowiada. wizzair ma latac od pazdziernika z bologni ale tylko do katowic. dla mnie juz bergamo lepsze bo dolece do krakowa.
ohoh rzucaj tym miesem gaio .. ja tez bede rzucac:)
podali telefon do kraju 22/42005745../mozna dzwonic..ale tam pewnie kilkaset osob teraz dzwoni/ja chce zeby mi w euro oddali nie chce zlotowek..placilam w euro..i maja mi dac cala kwote bez potracania..bo sie rozloszcze...!.,
W ciągu ilu dni roboczych linie muszą zwrócić kasę za odwołany lot?
...chyba 7 dni..http://www.air-europa.pl/399,news.html
..W przypadku problemów z przewoźnikami lotniczymi możemy także zwrócić się do Komisji Ochrony Praw Pasażerów Lotniczych działającej przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, a wsparcia w rozwiązaniu sporów transgranicznych w trybie pozasądowym udzieli nam Europejskie Centrum Konsumenckie. Ponadto poradę prawną można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii konsumenckiej [tel]/(http://www.uokik.gov.pl)...Pomocny jest Urząd Lotnictwa Cywilnego Komisja Praw Pasażerów - kontaktujcie się z nią i pamiętajcie domagajmy się odsetek za zwłokę oraz zwrotu dodatkowych kosztów....W przypadku usług transportu lotniczego, pasażer ma 7 dni na złożenie reklamacji dotyczącej uszkodzonego towaru (liczonych od odbioru bagażu) i 21 dni na reklamowanie opóźnienia lotu. Reklamować można także uchybienia przewoźnika w obowiązkach wobec pasażerów w przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu......Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 lutego 2004 r. przewiduje, że w razie odwołania lotu pasażerowie, jeżeli nie zostaną odpowiednio wcześniej o tym poinformowani, mają m.in. prawo do odszkodowania od przewoźnika lotniczego w wysokości 25[tel]euro. Nie przysługuje ono, jeżeli odwołanie lotu zostało spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami.......Pasażerom, którym odwołano lub przełożono lot przysługuje prawo do otrzymania zwrotu kosztu biletu oraz odszkodowania - do 600 euro. Stanowi to rozporządzenie Unii Europejskiej, które weszło w życie w 2005 roku. - Kwestia rzetelności przewoźnika to nie jego łaska, ale obowiązek.

Aby ubiegać się o odszkodowanie, pasażer musi uzyskać na lotnisku zaświadczenie wydane przez przewoźnika, że lot został odwołany lub opóźniony. Z takim zaświadczeniem może wystąpić do przewoźnika z roszczeniem. W przypadku uzyskania odmowy może zwrócić się do rzecznika praw konsumenta.
polaczenie Wizz Bolonia Warszawa bedzie dopiero od 27 pazdziernika.. buuuuuu w tej chwili sa bilety w promocji po 49 zl ..zakup tylko do 8 września. na strone wizzair.com ,chyba juz na Boze Narodzenie teraz kupie..ale uwaga!!!! oni biora za kazda walizke po 70 zl..do 20 kg..plus bezplatnie do 10kg bagaz reczny..jak ktos ma 2 walizki to juz 140 zl placi..w sumie teraz sprawdzalam ..to lot powrotny/z Bergamo, za 2 tyg/ z jedną walizka wychodzi z oplatami ok 350 zl..chyba kupie..
Faktycznie ceny mają niższe niż Centralwings i teraz opłaca się kupować u nich bilety. Ja mam na listopada Gdańsk - Rzym 2 osoby w 2 strony za 350 zł. Bez bagażu,bo na 3 dni to mi 10 kg wystarczy :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia