bankowosc

Temat przeniesiony do archwium.
jestem po ekonomi specj.bankowosc stad moje pyt.do osob, ktore moze sie orientuja jak wyglada sytuacja na wloskim ryku pracy w bankowosci.czy trudno jest sie dostac, jakie sa wymogi.itp
z gory dziekuje za odp.
Dostac prace w banku we Wloszech jest bardzo trudno. Zazwyczaj selekcja odbywa sie w drodze konkursu gdzie na pare miejsc jest paredziesiac kandydatow. Dyplom musi byc koniecznie wloski lub nostryfikowany (na jedno wychodzi), w niektorych panstwowych czasem wymagaja tez wloskiego obywatelstwa.
Poza tym to chyba nie najlepszy moment na szukanie pracy w banku...
Dodatkowo pamietam, ze jak wypelnialam formularz do UNICREDIT to bylo tam pytanie o to czy mam kogos w rodzinie kto pracuje w banku.

W duzych miastach, gdzie jest duzo "zagraniczniakow" banki poprzyjmuja czasami osoby obcej narodowosci do obslugi imigrantow, ale tylko na zasadzie: obsluga klienta.
Jakies dwa lata temu jak chodzilam na pewien kurs akurat odbywaly sie selekcje do roznych bankow m.in BNL i Unicredit i polowa ludzi z tego kursu uczestniczyla w tych selekcjach. Polegaly one na roznych testach od tych tzw na inteligencje po psychologiczne. I wlasnie tez nie mozna pracowac w banku gdy pracuje w nim bliska osoba z rodziny. musza uplynac chyba przynajmniej 2 lata od momentu jak przestanie tam pracowac by moc sie starac o prace w tym miejscu.
Co do przyjecia obcokrajowca do banku na razie slyszalam o jednym przypadku: szukali wlasnie do obslugi klienta osoby z jezykiem albanskim.
niestety dostac prace w banku graniczy z cudem... no chyba ze masz takie PLECY i znajomosci ze hohohioohoho. to jest jedna klika i bardzo zamkniete srodowisko. a szkoda....