condominio

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Czy ktos z was oplaca condominio wraz z ogrzewaniem centralnym i rozumie na czym polegajà ich obliczenia to dajcie znac o co chodzi.Rachunek nam przychodzi raz w roku,ale obliczenia kosmiczne.Np.samo ogrzewanie wynosi 1689e,a oszczedzamy.Co oznacza wedlug nich quota preventivata i saldo precedente?
Oszczedzanie ma sens jesli masz indywidualne liczniki.
Quota preventivata to szcunkowe przyszle koszty ogrzewania: do rozliczenia / faktyczne moga byc wyzsze albo nizsze /. Saldo precendenteo to jest to przeniesione z poprzedniego rozliczenia.
dzieki.na kazdym grzejniku mamy liczniki i mòwiono nam,ze jest ta wspòlna kwota to podzialki na wszystkich,ale czym mniej grzejesz to mniej placisz.Mamy 65m2 to raczej nie mozliwe tyle zuzyc
no raczej nie.
ja nie mam centralnego,place za to co zuzyje.
w zime nie marzne,grzeje od pazdziernika do kwietnia bez wielkiego oszczedzania...mam troche wiecej m2 ,ale takich rachunkow nie dostaje.
Jestes pewna,ze 1600 jest za samo ogrzewanie?No to jestem ciekawa ile placisz rocznie za condominio plus ogrzewanie...3000e?
tak.to za samo ogrzewanie.No i numerki na tych pieprzonych licznikach sie zgadzajà,a w chacie zimno.Znajomi Wlosi mi powiedzieli,ze mam isc do administratorki i kazac na nowo posprawdzac liczniki,bo np.szefowa ma ponad 200m2 chate i placi kolo 1000 rocznie za ogrzewanie.masakra
a co za ròznica jest miedzy spese riscaldamento millesimi,a spese riscaldamento contatori?Bo te dwie sumy sie dodaje i wychodzi wynik za ogrzewanie
Kilka dni temu slyszalam w tv: czesc oplaty jest wg licznikow, a czesc liczona wg "millesimi".
Odpowiadając na liczne zapytania i pragnąc ustrzec, być może wiele pań, przed rozczarowaniem a może i życiowym dramatem, chciałbym raz na zawsze uciąć spekulacje, jakoby mieszkanie w kondominio gwarantowało bezpieczny seks!
Zabezpieczyc sie latwo mozna,ale gorzej z wyplaceniem :-)
a jestes pewna, ze placisz tylko za ogrzewanie czy rowniez za ciepla wode ?
Woda nie,ale opròcz ogrzewania jest sprzàtanie klatki,garaz,jakies remonty czy wymiana zaròwek.Ale ta reszta to male kwoty.
no to zanczy, ze jest to oplata nie za ogrzewanie ale za tzw. condominio. jesli masz watpliwosci to trzeba poprosic administratora o szczegoly. zazwyczaj na koniec roku mieszkancy otrzymuja sprawozdanie z podanymi kosztami i z podzialem oplat na poszegolne apartamenty.
to rozliczenie roczne condominio w ktòrym tez jest ogrzewanie centralne.to wszystko jest razem na rachunkach
chodzi o to,ze juz w zeszlym roku dziwnie duzy byl ten rachunek w raz prognozami ile mozesz wydac,ale w tym roku jest jeszcze wiekszy,a najwiecej to za ogrzewanie centralne,gdzie w dzien nie grzalismy,bo nie ma nas w domu
zapytaj sasiadow z tego samego pionu ile placa za ogrzewanie. jesli roznica bedzie znaczna zglos swoje watpliwosci do administratora. byc moze trzeba sprawdzic liczniki.
mam ich oplaty tez na rachunkach,bo kazdego wyszczegòlniajà i tylko jedna osoba ma trochè wieksze oplaty z posròd kilkunastu rodzin jestesmy na drugim miejscu,ale musze sie dowiedziec jaki metraz ma,bo to chyba tez ma znaczenie no i jaka stawka jest za to ogrzewanie,bo nie moge dojsc do tego jak zuzycie mnozà czy dzielà
Dzieki za odpowiedz no i liczniki napewno kaze sprawdzic,bo nie mozliwe tyle placic za okres grzewczy 6 miesiècy,a tak wogòle to nie ma tu takiego zimna jak w Polsce i niewiele trzeba grzac w chacie.Jak sie dowiem co i za co to dam wam znac.
To, ze jest wyzszy niz w zeszlym roku, to nic dziwnego. Byloby dziwne, gdyby byl nizszy. Gaz zdrozal chyba kilka razy. Nie wiem czym ogrzewaja, ale wszsytko drozeje.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie