studia magisterskie w trento

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromną prośbę do osób które przeszły procedury rekrutacji na włoskie uniwerki o pomoc i wytłumaczenie niektórych rzeczy bo zaczynam tego nieogarniać... Napiszę najpierw co mam...
1. już w kwietniu przeglądali moj program studiow i punkty ects - uzyskałam status pre-iscritta
2. dyplom licencjata już mam obroniony w czerwcu. ale oni zyczą sobie suplement dyplomu.. ale skoro chcą też dichiarazione di valore to chyba sam dyplom też muszę przetłumaczyć?
a więc tak.. dyplom i suplement poswiadczam w MENIS... I idę z tym do ambasady po dichiarazione (na stronie msz napisali, że wystarczy zaświadczenie z menis, nie potrzeba apostille) -> btw ile kosztuje to dichiarazione?
2. druga grupa kłopotow - dokumenty do borsy i do akademika. zaświadczenia z urzedu skarbowego, akt wlasnosci mieszkania, zaswiadczenie o meldunku, depozyty bankowe (sic! naprawdę muszę? ktoś się z tym spotkał?????) ---> i tu apostille z MSZ (cavolo! każde za 60zł???) i coś jeszcze w ambasadzie mam zrobić czy już nie?
3. z dokumentami gdzie ide wyrobić to isseu? ile to trwa i czy robią problemy..? :/ wy dostałyście stypendia dziewczyny?
najpierw apostille, potem dopiero tłumaczenie?
A kiedy przyjeżdżasz do Trento?
na stałe od 19 wrzesnia, bede jeszcze w sierpniu z dokumentami :)
mam pilne pytanie do osób które po polskim licencjacie robiły magisterke w italii - musiałyście robić riconoscimento del titolo, czy wystarczyla weryfikacja którą przeprowadził włoski uniwerek?
błagam was :P jestem zdesperowana :P w presidio didattico mi mówią ze jak już requisiti d'accesso oni uznali że sie zgadzają, mam magiczną ilość punktów potrzebnych do rozpoczecia magisterki, byłam na colloquio d'amissione - no to tylko sie zapisać i przynieść im dyplom z dichiarazione di valore na koniec rekrutacji. ale na stronie uniwerku znalazłam cały dział dot. riconoscimento del titolo, dokumentów, itd. - i teraz nie wiem czy mnie też to dotyczy (bo równie dobrze może to dotyczyć tylko osób, ktróre nie mają nic wspolnego z uni trento, a chcą sobie nostryfikować dyplom np. w poszukiwaniu pracy - a do tego kompetencje mają właśnie włoskie uniwerki i może dlatego takowy dział znajduje się na stronie uniwersytetu. mam wrażenie że ani w welcome office ani w presidio nie wiedzą czy mam złożyć podanie o to czy nie ... dla mnie to dość istotne bo kosztuje chyba 200 euro i musialabym latać z kolejną furą dokumentów :/
Temat przeniesiony do archwium.