Do Pań szukających pracy jako badante

Temat przeniesiony do archwium.
61-89 z 89
| następna
Cytat: Margo49
a ty chodziłaś i liczyłaś te opiekunki, tak? W ostatnich tygodniach kilka moich koleżanek, właśnie w Trento znalazło pracę jako badante. Ja osobiście dostałam doskonałą propozycję, której niestety z racji mojego stanu zdrowia nie przyjęłam ale wysłałam na to miejsce moją sąsiadkę... ile wyciąga miesięcznie? za luty wzięła 1500 euro. 1000 podstawowej pensji plus za przepracowane niedziele, soboty i za wstawanie w nocy do dziadka. Nie słyszałam nigdy aby ktokolwiek w rodzinie sam zaczął zajmować się dziadkiem, czy babcią z racji oszczędności !! Oni trzymają się jak najdalej od tego typu obowiązków i żaden kryzys nie zmusi ich do tego aby osobiście się zajmowali rodzicami.Rodzice mają renty, emerytury i oszczędności i to z nich są opłacane opiekunki .
Praca dla opiekunek była, jest i będzie ...trzeba tylko szukać
MAAATKO!!1500?to wiecej niz ja mam tu w niemczech:)a mowia ze w niemczech sa dobre zarobki..a tu prosze:))psikus.
no to 1500 e to dobre wynagrodzenie . A co to wlochuw racja nie chca zajmowac sie swoimi rodzicani nie wiem czemu ??
witam ja wlasnie podjelam decyzje o zminie pracy .Jestem na granicy wyczerpania nerwowego ,po trzech latach nie palenia papierosow wrocilam do nalogu .Corka mojej podopiecznej jest niezrownowazona psychicznie i daje mi to odczuc na kazdym kroku .Jestem z natury osoba pogodna i o duzej cierpliwosci ,ale moja wytrzymalosc doszla do takiego punktu ze stracilam caly swoj wewnetrzny spokoj i pogode ducha .Aw pracy opiekunki sa to wartosci niezbedne.Musze cos z tym zrobic aby moc dalej z sercem wykonywac swoja prace .pozdrawiam
wlasnie wyrzucilam papierosy do smieci ,NIE DAM SIE ZLAMAC ,JESTEM SILNA .Powrot do nalogu oznacza ,ze jestem slaba a na to nie moge sobie pozwolic .
trzymam kciuki..ja nigdy w zyciu nie zapalilam papierosa...mi fa schifo e... puzza :D
nie wiem jak moga komus placic 15oo mies..skoro srednia emertytura dokladnie w Trentino wynosi 14 .800eu rocznie, a dokladnie w Alto Adige 14.730 eu rocznie,dane sa nieublagane I Salomon z pustego nie naleje..wychodzi na to ze owa opiekunka zarabia w rok 18 tys czyli przekroczyla prog area senza tasse i oddaje fiskusowi lwia czesc???? Podstawowa kwota dla badante jest od tego roku kwota 920 eu/poinformowala mnie o tym Polka badante ze dni temu wczesniej nie miałam pojecia ,mam nadzieje, ze mowila prawde i nie wyniknie z tego skandal na forum/ Badante otrzymuje pensję netto, z której już wcześniej zostały odliczone składki na ubezpieczenie społeczne. Od wynagrodzenia netto nie są jednak odliczane składki IRPEF (czyli podatek dochodowy). Według prawa obowiązującego we Włoszech, osoby zatrudnione w charakterze pomocy domowych nie muszą rozliczać się z fiskusem, ale tylko pod warunkiem, że ich roczne przychody nie przekroczą przewidzianego progu.
Wszystkim pracownikom zatrudnionym w charakterze pomocy domowych, którzy pracują 365 dni w roku, przysługuje tzw. bonus, który równy jest podatkowi dochodowemu 8.000,00 €. Oznacza to, że jeżeli pracownik w ciągu roku zarobi ww. sumę, nie musi składać deklaracji podatkowej.... Wszyscy pracownicy, którzy przekroczyli próg 8.000 euro muszą złożyć deklarację podatkową. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku osobom tym grozi kara pieniężna. Podatnikowi, który nie złożył deklaracji podatkowej, a którego dochody przekraczają ustaloną przez prawo stawkę (około 60.000 euro), grozi kara pozbawienia wolności...ze slyszenia wiem bo powiedzilami to jedna badante Polka zreszta ze opiekunki unikaja przekrocznia progu podatkowego 8 tys w slai roku ..i dltego czesto zjezdzaj do Polski...wytlumaczenie jest jedno ze owa Polka mial pensje 1500 eu/mies co najwyzej pare miesiecy i miala tez niezly zasuw..chyle czola przed jej trudem..ale takie przypadki sa sporadyczne ..Wlosi nie sa znaowu tacy wyrywni do placenia..skoro w 2010 r. 85 proc. Włochów deklarowało fiskusowi zarobki poniżej 29 tys. euro, a 50 proc. poniżej 15 tys. vide: http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/22[tel]to skad sie bierz ta cala kasa????? na dawanie 1500 mies badante???? czyli badante zarabiaja wiecej niz 50 proc popolo italiano?????..no pytan tu jest bardzo duzo..Ogolem jednorazowy przypadek...owszem slyszalam od jednej /nie Polki /badante ze tyra ciezko za 1300 eu mies..ale nosa z domu nie wystawia i nie ma ani jednego dnia wolnego.. bo sie na to zgodzila..acha i robi na czarno
w Angli opiekunka ma ok 9 eu za GODZINE.w Niemczech podstawowa pensja opiekunki to ok 1400 eu..W IT aby otrzymywac podstawowa pensje 1.136 eu trzeba miec Kategoria D Super: czyli byc wykwalifikowanym opiekun osób niepełnosprawnych, posiadającym ODPOWIEDNIE WYKSZTALCENIE uznane przez państwo lub instytucje państwowe (np. pielęgniarki, opiekun geriatra); zarządca domu....za http://www.naszswiat.net/poradniki/colf-i-badanti/3539-wzroso-minimalne-wynagrodzenie-dla-colf-i-badanti-.html
szczerze powiedziwaszy,to pracujac w itali legalnie mialam 800 na reke+kontrybuty+urlop+13 pensja,normalne wyjscia 2h dziennie,ale to bylo 2lata temu.takze nie bylo to malo jak na rejon pugli.a jesli chodzi o niemcy to nie jest tak rozowo jak podaja statystyki.bo jak juz pisalam na ktoryms z tematow w niemczech działaja agencje i oferuja zarobki od 8[tel]w zaleznosci od stopnia doswiadczenia i jezyka.a z tego co pisza dziewczyny na forum, ta granica 1300 jest rzadkoscia.owszem, sa przypadki i nawet kolo 1500 ,ale to juz sa sporadyczne przypadki i prace na czarno.zadna agencja nie zaplaci opiekunce 1500 skoro stawki jakie placa rodziny niemieckie agencji sa +/- 2[tel]gora.z tego odchodza skaldki zus,ubezpieczenia+dojazd opiekunki i prowizja dla agencji.
Przepraszam Was bardzo, ale ze wzgledu na aktualna sytuacje wloska,chcialabym sie dowiedziec ile wynosi wynagrodzenie miesieczne zwyklego "operaio" w Niemczech.Ostatnio coraz czesciej sie slyszy od "tubylcow",ze robotnik niemiecki zarabia wiecej od robotnika wloskiego...jaka jest tego roznica?wolalabym zeby nie byly by to dane statystyczne,a realia...z gory dziekuje!!!
A wie ktos moze ile wynosi wunagrodzenie impiegatow Niemczech?
Ktos moze zna jakies strony z ofertami pracy?
Moja Ciocia pracuje w Niemczech jako opiekunka i wiem od niej, ze jesli ma sie dobre referencje to 1400 euro z kontraktem jest mozliwe.
Ja juz7 lat temu pracowalam za 1200 plus zwrot za podroz i ubezpieczenie.
Ale bez umowy.

Marysia, planujesz przeprowadzke?
Polecam Ci Norwegie.
Wnioskuje, ze znasz angielski, wiec nie bedziesz miala problemow z praca.
Zarobki sa bardzo wysokie.
4 lata temu, moja kolezanka na Poczcie zarabiala 13 tys, zlotych.
Stala w okienku informacyjnym, czyli kierowala interesantow, do odpowiednich kolejek:)
Przez rok pracowala przy sprzataniach, potem nauczyla sie norweskiego i zatrudniono ja na Poczcie.
Koszty zycia sa porownywalne do wloskich.
Za domek pod Oslo 500 euro (malutki i dosc ciasniutki).
Benzyna tansza.
Zywnosc...zalezy co, ale tez da sie przezyc.
Nie wspomne juz o bardzo duzej pomocy socjalnej ze strony panstwa.
Nasze becikowe przy tym norweskim wypada zalosnie:(
Ja zaluje do dzis dzien, ze nie zostalam:(
tak jak pisalam te wieksze kwoty to sa sporadyczne przypadki..a szczegolnie teraz jak rynek niemiecki jest otwarty od zeszlego roku ,to ceny sa takie jakie sa.dziewczyny z bardzo dobrym niemieckim i z referencjami(tego akurat musimy soibie pilnowac)maja po 11[tel]...ja jestem tu od roku,niemiecki niestety tylko komunikatywny i udalo mi sie za 1200.no chyba ze nikt sie nie przyznaje ile tak naprawde ma:)bo i taka opcje trzeba wziasc pod uwage...jesli sa wyzzsze stawki to wtedy automatycznie sa 2 osoby,ale to tez nie tak,bo na takie prace agencje wysylaja poczatkujace opiekunki i daja im ta stawke najnizsza...biorac od rodziny cene x2..nie wysla opiekunki z doswiadczeniem,referencjami i dobrym niemieckim,bo taka opiekunka zna swoja wartosc i wie ile zarzadac za prace.takze sa zawsze jakies za i przeciw..a teraz dziewczyny,o jaki rodzai pracy chcecie sie dowiedziec?np.moj kolega jest ustawiaczem maszyn w firmie i ma na reke 1800.to zalezy od rodzaju "operaio" i "impiegato"..i jakie stronki z ofertami?niemiecki?dla rozeznamia moze podam wam niemiecka.http://www.my-okay.de/.takze prace sa ,nie mozna narzekac jak narazie,dopoki nie najedzie rumunek jak w itali..
jedyne co wam moge doradzic..to szukac pracy bezposrednio u niemca....omijajcie szerokim lukiem ogloszenia i szefow polskich..niestety przykre ,ale prawdziwe.szukaja podwykonawcow robot i z wyplatami mozna sie pozegnac(mowie o pracach meskich)tu jest takie powiedzienie"polak jak ci nie zaszkodził,to juz ci pomogł"..no niestety
...czy planuje przeprowadzke? ...to jeszcze nie wiem ...ale mecza mnie troche Wlochy... Choc i tak je lubie ...ale prawie jestem pewna, ze nie jestem w stanie wytrzymac cale zycie w takim jednym wielkim balaganie jakim sa Wlochy... :-(

Angielski znam dobrze ...ale nie wiem jaka prace moglabym tam dostac???

Jak szukac pracy w Norwegii?
dzieki elizabeth!!1800€ na reke,to na prawde moze sobie "snic" wloski robotnik...stad ten bunt...a czy w Niemczech tez istnieje jak tutaj roznica w wynagrodzeniu pomiedzy mezczyzna a kobieta?
Cytat: mia77
...a czy w Niemczech tez istnieje jak tutaj roznica w wynagrodzeniu pomiedzy mezczyzna a kobieta?

Tak jak tutaj? ...a 'tu' istnieje?
edytowany przez marysia2: 13 kwi 2012
hmm..istnieje,istnieje...kiedys sprzedawca z jednego ze sklepow na moje pytanie dlaczego zwykly podkoszulek dla mezczyzny kosztuje wiecej niz damski,sprzedawca odpowiedzial mi....bo mezczyzna zarabia wiecej od kobiety....to mi bardzo utkwilo w glowie...
Watpie, ze to byl wielki znawca rynku pracy we Wloszech...

Ja zarabiam wiecej niz 'moj mezczyzna' ...choc mam troche latek mniej niz on ;-)

ok.mozesz wiedziec cos wiecej na ten temat,ze wzgledu na prace jaka wykonujesz;)
przepraszam wszystkie panie szukajace prace jako badante,ze wpakowalam zupelnie inny temat,na jaki jest ten topik...macie racje,moglam zalozyc nowy...
marysia jak znasz dobrze angielski to nie bedziesz miec problemu ze znalezieniem pracy w niemczech,tu angielski jest na porzadku dziennym...a co do roznicy zarobkow miedzy kobieta a mezczyzna..nie mam az takiej wiedzy,jestem tu dopiero rok i szczerze powiedziawszy nie bardzo sie tym interesowalam,to co wam pisze to tylko z doswiadczen znajomych..np.kolezanka pracuje jako pomoc pielegniarek w szpitalu i ma 12.50 na godzine +20% dodatkowo za nocki ,takze to nie jest malo,aleeeeee jest to klinika.natomias juz w domach opieki ta sama praca jest za mniejsze kwoty i pracy jest x 2 albo i x 3.jest stronak poloni niemieckiej www.mypoacy.de...tam sa rozne ogloszenia o prace..ale jesli ktos bedzie je przegladac..to tak z przymruzeniem oka..bo sa to tylko i wylacznie oferty polakow dla polakow..takze ceny za godziny sa okrojone.
Ja tez przepraszam ...ze sie w pakowalam w ten watek :-/

...mnie srednio interesuje praca opiekunki ...i w Niemczech i w Norwegii ...wiec ...hmmm moze wroce do PL :-)
marysia ale ja wcale nie mialam na mysli pracy jjako opiekunka...to chyba logiczne ze skoro masz meza/partnera to nie poto myslisz o przperowadzce zeby isc potem na 24h..nie wiem co cie konkretnie interesuje,jest sporo ogloszen do hoteli,do biur,kawiarni nie tylko jako kelnerki,ostatnio widzialam oglosze potrzebowali menagera wlasnie z jezykiem wloskim i angielskim....poprostu przejzyj ogloszenia,stronki z ofertami.
Dziekuje elizabeth.
nie ma sprawy dziewczyny,jak moge pomoc w jakis sposob to piszcie smialo.nie ma problemu
Cytat: irena1970
To nie zawsze jest tak ,że nie chciały "ruszyć tyłka" , być może znalazły coś innego , albo zwyczajnie miały cykora przed podjęciem lub zmianą pracy.Wiem sama po sobie ,że zawsze przy wyjeżdzie towarzyszem jest lęk przed tym na co trafimy.Ale faktem jest też to , że z tą pomocą jest też różnie. Też szukam pracy . proszę znajome , Które pracują na płn. o pomoc w znalezieniu pracy i też nic z tego .Słyszę tylko .że ciężko i że same mają problemy a to z babką , albo rodziną. A tak naprawdę to wydaje mi się , że nie chcą pomóż
witam......to nie jest tak że nie chcą pomóc!!!!!!!!!!jest ciężko ,okres trudny ,kryzys dotyka nawet tej pracy.Ja też szukam koleżance już dłuższy czas i nic jak na razie.Pozdrawiam wszystkich
generalnie jest bardzo duzo bezrobotnych badante,ktore sa tu na miejscu w It..nic nie powiem o tych co sa w swoich krajach jak Polki Moldawianki Ukrainki czy Rumunki i inne panie z Ameryki Sud czy Tajalandi i Indonezji,ktore sa gotowe przyjechac ze swej ojczyzny szybko..jesli sie tylko trafi wolne miejsce...
Bezpłatne kursy dla opiekunek w Lombardii Od maja do lipca będzie można zapisać się na bezpłatne kursy dla opiekunek (assitente familiare) osób starszych, chorych i niepełnosprawnych przeznaczone dla imigrantów zamieszkujących na terenie Lombardii.

Warunkiem zapisania się na kurs jest rozmowa kwalifikacyjna w języku włoskim. Przewidziane są kursy poranne, popołudniowe, wieczorowe, a także sobotnie (do wyboru), które trwać będą w sumie 160 godzin.
Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenie zdobycia umiejętności do uprawiania tego zawodu: attestato di competenze – wydane przez Region Lombardii.
Info: IAL Lombardia, via Castellini 7 Brescia, tel. 030/2893811 e-mail: segreteria(at)ialbrescia.it www.ialbrescia.it
Temat przeniesiony do archwium.
61-89 z 89
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka