Pytanie: psychologia we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć :) Mam pytanie do osób, które mieszkają/pracują/mają wiedzę jak wygląda sprawa z psychologią we Włoszech.
Jak wygląda praca po ukończeniu studiów psychologicznych (neuropsychologicznych) w PL i czy są szanse znalezienia pracy w zawodzie? Jak w ogóle wygląda ta działka zawodowa w Italii? Psycholodzy są zatrudniani w placówkach państwowych np.szpitalach, ośrodkach,ect/ czy raczej praktyka prywatna? Czy Włosi korzystają z tego typu zawowdów? Mając na uwadze znajomość b.dobrą angielskiego i włoskiego czy są szanse na znalezienie pracy we Włoszech?
Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje na ten temat, może podzielenie się własnymi doświadczeniami, cokolwiek.. :)
Pozdrawiam!
Mad
Ja sie moge podzielic doswiadczeniami na przykladzie kuzynki mojego meza (Wloszka). Dziewczyna jest po studiach, po odbytych praktykach i po egzaminie, ktory nadal jej uprawnienia do wykonywania zawodu (we Wloszech zawod psychologa jest zawodem regolamentowanym i zeby miec uprawnienia do wykonywania zawodu trzeba zdac egzamin), odbyla potem w Rzymie jakas szkole specjalizacyjna (cos w rodzaju psychologia zabojcow), obecnie prowadzi wlasny gabinet, ale ciezko jej idzie. Ma malo pacjentow i aby utrzymac dzialalnosc pracuje dodatkowo w zawodzie zupelnie nie zwiazanym z psychologia (w banku:)). Ona ma ten gabinet w mniejszym miescie, wiec moze i stad tez wynika ten brak pacjentow, nie wiem, ale z tego co mi opowiadala to ogolnie teraz ciezko, wiadomo koszta prowadzenia dzialalnosci sa wysokie a rynek tez juz w miare pelny.
Poza tym musisz znać doskonale język ze wszystkimi jego niuansami.
Mysle, ze to podstawowy warunek. Pacjent, ktory szuka pomocy psychologicznej raczej bedzie chcial sie wygadac w swoim jezyku a nie szukac odpowiedniego terminu w jezyk angielskim.

w It jest duzo Poradni Psychiatrycznych/Centro Mentale/..bardzo duzo osob z nich korzysta..Wlosi sa w duzej ilosci zaburzeni ,jest tu niezmiernie duzo nalogow jak alkoholizm hazard wprost niewyobrazalny problem z alkoholizmem i glownie ostatnimi laty z hazardem..ni e wspomne juz o narkotykach...Uwazam z samej obserwcji ze temu krajowi jest potrzebna duza ilosc psychiatrow/ze wzgledu na szerzaca sie wsrod ludzi depresje/ bardziej niz psychologow
.Po psychologi mozesz pracowac w It jako przedszkolanka np .
Po psychologi spedzisz wiele lat jako wolontariszu np w ASL Po reformie prawa psycholog zarabia mniej niz badante mozna rzec bo ok 6 eu/h Umbryjka ma racje na potwierdzenie jej slow wysle ci cos na twego fioletowego maila,co powinno cie przekonac i jednoczesnie ostrzec

« 

Egzaminy

 »

Życie, praca, nauka