praca w trentino

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 72
poprzednia |
Hej,
Czy macie informacje jak jest z pracą w Trentino, a konkretnie w Trento. Da się coś znaleźć ?
Halo jesteście tam ? :)
Jola, widac nikt nie zasypuje tu ofertami pracy :)
Hej,
Nie chodzi mi o oferty pracy :) bardziej o to czy jest tam szansa na znalezienie pracy. Ktoś kto tam mieszka na pewno jest lepiej zorientowany niż ja... Może ktoś będzie mógł podpowiedzieć gdzie i jak szukać? A jak jest z ubezpieczeniem w sytuacji gdy pracy się nie znajdzie??

Pozdrawiam
Też poszukuję pracy sezonowej w górach z tego co widzę w necie jest wiele ogłoszeń i też na wiele wysłałam swoją aplikację ale niestety kompletna cisza... :( wydaje mi się że jedynym sposobem jest to że ktoś Cię poleci pracodawcy... a z doświadczenia wiem że na rodaków we Włoszech nie można liczyć co jest naprawdę bardzo przykre... niby uważamy się za taki gościnny i otwarty naród a za granicą jeden drugiego by zjadł chyba że to ja mam pecha i trafiam tylko na takich ludzi. Jak myślicie?
Kabimba, mysle ze nieco przesadzasz :) Jak ktos nie ma jak zalatwic pracy to poprostu nie zalatwi chocby nie wiem jaki mily byl. Pozatym jak masz byc za granica i liczyc ze ktos Ci znajdzie prace to moze lepiej wrocic do kraju bo obiecuje Ci ze nikt Ci jej nie znajdzie. Ciezkie czasy teraz :)
Nie liczę na to że ktoś mi znajdzie prace, każdą którą miałam sama sobie znalazłam szukam pracy w hotelu i wiem z doświadczenia że często jest tak że ktoś pracuje w hotelu i wie że jest miejsce że kogoś szukają ale CI tego nie powie... Mirable jestem teraz w Polsce w lecie pracowałam nad morzem okolice Rimini... w górach w pracy nigdy nie byłam wiec chętnie bym z kimś o tym pogadała, może ktoś kiedyś szukał podobnie jak ja i mu się udało chętnie bym się czegoś dowiedziała jak szukać... jestem na forum nowa w sumie to mój pierwszy wpis :) pozdrawiam Cię serdecznie mirable
Kabimba i tak trzymaj. Umiesz liczyc to licz na siebie. Jestes nowa na forum i od razu najezdzasz na Polakow? Nie wiem czy ktos tu pracuje w hotelu. Nie wiem czy wogole zatrudniaja w hotelach. Nie wiem czy jest sezon. Wiem za to ze jak szukasz pracy to szukaj na necie albo skladaj CV bezposrednio. Od wpisu na forum to sie szukania pracynie zaczyna chyba...i tez Cie pozdrawiam;) smutne ze masz takie doswiadczenia z rodakami ale pamietaj ze to co dajesz to i dostajesz...
Cytat: Kabimba
może ktoś kiedyś szukał podobnie jak ja i mu się udało chętnie bym się czegoś dowiedziała jak szukać

Ja tez szukam, a moja desperacja siega juz zenitu, wzialbym cokolwiek, a tu nic.....Ludzie jak sie dowiedza, ze pokazalo sie cos wolnego rzucaja sie jak sepy. A i pracodawcy przebieraja myslac, ze daja bog wie jakie warunki ;/.Ciezko cos znalezc. Myslalem, ze moze na tym naszym narodowym bialo-fioletowym forum cos trafie, a tu tylko porady jak zyc i jak sobie radzic, nic konkretnego. Zna ktos moze linki na fora rumunskie ??
Nie najezdzam na Polaków na forum bo i nie mam takiego prawa oceniać ludzi których nie znam... moja wypowiedz dotyczyła prawie wszystkich Polaków których poznałam we Włoszech i też z tego powodu bardzo ubolewam że tacy jestesmy dla siebie poza granicami naszego kraju no ale nie mam na to wpływu mogę tylko dać coś od siebie innym i liczyć na szczęście że ktoś poza wykorzystaniem tego da też coś od siebie... Mirable i od tego zaczęłam właśnie od składania cv wszędzie tam gdzie kogoś szukają... tutaj jestem tylko żeby poromzawiać i być może znalezc jakąś bratnią dusze w podobnej sytuacji na przykład...
porady jak żyć... jak masz pracę to i sam sobie poradzisz z życiem :) Kostropaty po kazdej burzy zawsze w koncu wychodzi słonce wiec będzie dobrze... Na fora rumunskie niestety nie znam linków :) więc niestety nie pomogę

edytowany przez Kabimba: 19 lis 2012
Pokazmy, ze mamy do siebie dystans i posmiejmy sie z najwiekszej polskiej przywary... :)

Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego skurwysyna!
Mego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym
i w ogóle, żeby miał marnie!
Żeby miał AIDS-a i raka,
oto modlitwa Polaka!
Cytat: Kabimba
Kostropaty po kazdej burzy zawsze w koncu wychodzi słonce wiec będzie dobrze.

Bardzo Ci dziekuje za te slowa otuchy, ktore sa mi tak bardzo teraz potrzebne. Na tym forum juz nic nie znajde, postrzegaja mnie jako trola czy mutana popromiennego. Jestem dla nich kostropaty.
Dobrze, ze sie pokazalas kabimba ( a co to za pseudo jak z afrykanskiej bajki ?) pare wpisow a wnioslas tu tyle ciepla:). Niekiedy az mi sie ryczec chce, ze moi koledzy i kolezanki nie widza we mnie partnera, no moze bez kolegow. Jestem taki samotny........
Paola81 widzę że wiesz o czym mówię :) haha dobra ta modlitwa i taka prawdziwa :) Kostropaty czy Ty się ze mnie nabijasz czy mi się tylko wydaje? :)A co do pseudo mojego to nawet nie pomyslalam że może się tak kojazyc :) wpisałam w sumie byle co Ka od mojego imienia Kasia i bimba :) tak bez znaczenia
Cytat: Kabimba
Kostropaty czy Ty się ze mnie nabijasz czy mi się tylko wydaje? :)

........no jakze by tak, na drugie mam nienabijacz. Wydaje Ci sie, moze dlatego, ze jestes tu swieza ;)
Może i tak... jestem nowa i jak na razie mam takie sobie odczucia co do tego forum odnoszę wrażenie że większość tylko się tutaj atakuje... czyli podobnie jak we Włoskim realu no ale to moje pierwsze odczucie więc mogę się mylić i mam nadzieję że się mylę...
hm..zludne poczucie anonimowosci w sieci http://media2.pl/felietony/44225-Zludne-poczucie-anonimowosci-w-sieci.html dobre to porownanie do stadionowych ahresywnych chuliganow..zreszta sami sie prezentuja zflaga Hools czy Hooligans...zalezy im na takim prezentowaniu sie,chca walki chca sie bic ..jak nie ma nikgogo pod reka to wyladowywuja sie na policjantach..tak i na forum sa osoby krecace zadymy..prowokujace to klotni interntowych
..ja powtorze..Jest bezrobocie ..kryzys ..I logiczne ze Wloch da prace Wlochowi...Wg mnie to samo by zrobil Polka wkaraju dalby prace rodakowi a nie Bilorusinowi np..no chyba zeby nie mial uczciwych zamiarow i by chcial oszczedzi to da Bialorusinowi..by potem go wywalic i mu nie zapalcic calej kwoty..Wlosi postepuja podobnie praca na czarno...Ogolem to jest lament..ja radze przegladac prase wsieci .prase lokalna z danego miasta gdzie sie wybieracie..
Mozna rzec ze praca jest i jej nie ma..glownie dla mlodych nie ma...jesli juz ktos znajdzie prace..to wcale nie znaczy ze bedzie dostawal pieniadze za nia...bedzie pracowal..a pieniedzy nie bedzie bo teraz nie ma pieniedzy w IT ..ISTNIEJE TO OGROMNE RYZYKO...wezcie pod uwage..jest zle i dlugo jeszcze bedzie zle..BO LEPIEJ TO JUZ BYLO..dokladnie bylo LEPIEJ tak do 2006..Teraz juz nie.Po 2015 liczmy ze cos drgnie.Teraz marazm i ludzkie smutne oczy.Sa inne kraje ktore az sie prosza o przyjazd..praca tam czeka.Warto pracowac w kraju gdzie ci dzadza wysoki zasilek w razie bezrobocia http://praca.wp.pl/title,Raje-dla-bezrobotnych-gdzie-teraz-w-Europie-sa-najwyzsze-zasilki,wid,14036449,wiadomosc-zagranica.html?ticaid=1f8ff&_ticrsn=3
...Adecco nie spodziewa się w najbliższym czasie poprawy sytuacji dla szukających pracy w Europie http://m.onet.pl/biznes,yfwzh Najwiecej Polakow emigruje obecnie do Niemiec..blizej Pl ,placa wiecej niz wIt i podroz powrotna do domu tansza Tylko sie pospieszcie bo i Grecy i Hiszpanie/zapewne znajac jez.niem. angielski i swoi ojczysty/ tam sie tez pchaja http://praca.wp.pl/title,Nowa-fala-emigracji-Dokad-uciekaja-Polacy,wid,15096283,wiadomosc-zagranica.html
Wloch da prace temu, kto bedzie go mniej kosztowal...
Kryzys kryzysem, ale duzo ludzi wlasnie wykorzystuje kryzys jako wymowke, zeby nie placic. Zobacz np. CIG. Po co placic pracownikom cala pensje, jak mozna placic jej czesc a reszte dorzuci panstwo???

Wlosi sa przyzwyczajeni do dobrobytu i dlatego teraz tak placza. Na przyklad esodati... To przez 30 lat pracy nie odlozyli ani grosza??? Teraz jest trudniej oszczedzac, ale x lat temu, spokojnie mozna bylo cos odlozyc na "czarna godzine", albo zainwestowac pieniadze. No i jeszcze biedni emeryci, ktorzy maja emerytury ponizej 1000 euro miesiecznie!!! Jak ktos przez pol zycia pracowal na czarno (duzo moich klientow sie do tego przyznalo) i nie placil skladek, nie powinien teraz plakac! Zwlaszcza, ze rzad sprezentowal duzo emerytur osobom, ktore nie wplacily ani grosza!!! Jak widac, Wlosi i Polacy maja wspolne cechy - wieczne biadolenie i robienie z siebie ofiar.
Ja jakos tej strasznej biedy wkolo nie zauwazylam.

A wracajac do tematu...
Kabimba, we Wloszech (ale mysle, ze chyba tez w kazdym innym kraju), najwiecej osob znajduje prace poprzez passaparola. To prawda, ze agenzie interinali wyrosly jak grzyby po deszczu, ale wiekszosc pracuje po prostu zle. Te powazne mozna zliczyc na palcach jednej reki.

W koncu, w sezonie turystycznym w Dolomitach, kasa nie idzie od Wlochow, ale od bogatych turystow. A pewnie hotelarze i restauratorzy i tak beda plakac jaki to straszny maja kryzys.
Trzymam kciuki!!!
Od dawna wiadomo, ze Wlosi maja "braccino corto" i nie lubia dzielic sie swoimi pieniedzmi. A obecna sytuacja temu sprzyja.

Otwieram maly nawias...
U nas mowi sie, ze im ktos ma mniej, tym latwiej dzieli sie z tym, ktory ma jeszcze mniej... Wlosi twierdza, ze, zeby miec wiecej, wlasnie nie trzeba sie dzielic!
Oczywiscie generalizuje, bo osobiscie znam kilka bardzo hojnych osob.
Zamykam nawias ;))))

To prawda, ze sa sektory, ktore bolesniej od innych odczuwaja kryzys, ale w wielu przypadkach zla sytuacja jest skutkiem zlego zarzadzania, cwaniactwa i zlodziejstwa.
Przyklad:
W tym roku trafila mi sie firma, ktora od trzech miesiecy nie wyplacala pracownikom wynagrodzen, a ktora na brak zlecen nie mogla narzekac (byli wrecz zawaleni praca i mowie tu o duzych zleceniach w Azji). Caly dzien sluchalam narzekan pracownikow (slusznych, zwlaszcza, ze wiekszosc z nich to jedyni zywiciele rodziny, placa kredyty lub affitto), az w koncu przyszly dwie corki wlascieciela. 20 letnie goniary, a CUD po 80 tys euro. I jakos nie narzekaly, ze od miesiecy nie widza wyplaty... Myslalam, ze mnie szlag trafi!!!
Cytat: Paola81
ale w wielu przypadkach zla sytuacja jest skutkiem zlego zarzadzania, cwaniactwa i zlodziejstwa

"Wszystkie największe kryzysy ekonomiczne ostatnich 150 lat nie wybuchłyby z taką siłą, gdyby nie chciwość i bezkarność ludzi kierujących bankami".

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/niepewne-jak-w-banku,30435,1

Polityczne przyczyny ślepoty
Czemu Unia Europejska przymykała oczy na niespełnianie przez Grecję kryteriów z Maastricht? Bo euro jest w dużej mierze projektem politycznym. Ówczesnym europejskim decydentom bardzo zależało, by Unia Europejska miała własną walutę mogącą konkurować z dolarem. Chodziło im również o to, by jak najwięcej krajów zdecydowało się na przyjęcie euro.
Francja realizowała też do pewnego stopnia swój interes narodowy. Paryż nie chciał, by strefa euro była zdominowana przez Niemcy. Mocno więc promował przyjmowanie do eurolandu państw południowej Europy. Traktowano je jako potencjalnych sojuszników na forum strefy euro.
Poza tym największe kraje strefy euro również nie zawsze stosowały się do ustalonych przez siebie reguł. – Dotyczy to zwłaszcza dyscypliny budżetowej. Główną przyczyną kryzysu jest właśnie to, że zasady łamano. W 2003 r. unijny pakt stabilizacji i wzrostu został naruszony przez Francję i Niemcy, a Włochy podczas swojej prezydencji na to nie zareagowały – mówi włoski premier Mario Monti.

Cytat: Paola81
Kryzys kryzysem, ale duzo ludzi wlasnie wykorzystuje kryzys jako wymowke, zeby nie placic. Wlosi sa przyzwyczajeni do dobrobytu i dlatego teraz tak placza.

Monti, charakteryzując istotę włoskiego kryzysu oświadczył: Włochy są bardzo bogatym krajem, ale państwo ma ogromny dług publiczny, przy którego spłacaniu, być może jutro, będziemy potrzebowali pomocy; tymczasem jest wielu bogatych Włochów lub ludzi należących do klasy średniej, którzy najzwyczajniej nie płacą podatków.

http://podatki.wp.pl/kat,1356,title,Monti-jestesmy-w-stanie-wojny-z-oszustami-podatkowymi,wid,14853123,wiadomosc.html?ticaid=1f90e


"Zanim jakiekolwiek odrodzenie gospodarcze będzie możliwe, Europa musi wrócić do chrześcijaństwa"

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12895936,Premier_Wegier__Europa_wyjdzie_z_kryzysu__jesli_wroci.html

Le élite dirigenti per lo più guardano a sinistra, hanno adottato l’ideologia dell’individualismo radicale, irridono i valori tradizionali, hanno una visione umanitaria che finisce con il separare i diritti dai doveri ed il reddito dal merito. Per loro la famiglia è una prigione, l’aborto un diritto ed il matrimonio degli omosessuali una ovvietà. Il popolo invece, guarda con preoccupazione al progressivo disfacimento degli antichi valori: l’unità della famiglia, la responsabilità per le proprie azioni, il dovere di guadagnarsi il pane con il sudore della propria fronte. In realtà quando i poveri si lasciano sedurre ad adottare i valori dei ricchi in genere finiscono male.

http://www.udc-italia.it/News/UploadedFiles/I%20valori%20cristiani%20nella%20politica%20europea.pdf

***
*Erik von Kuehnelt-Leddihn:
"Demokracja – opium dla ludu"
"Przeciw duchowi czasu"

*Roberto de Mattei - "Dyktatura relatywizmu"
Cytat: SettediNove
..ja powtorze..Jest bezrobocie ..kryzys ..I logiczne ze Wloch da prace Wlochowi...

Nie zgadzam się z tym do końca Włoch da pracę Włochowi tylko wtedy gdy nie ma porównania jak pracują ludzie z innego kraju na przykład Polski... w hotelu w ktorym ja pracuję są same Polki a wiecie dlaczego bo już kilka razy wzieli sobie włochów do pracy i właściciele stwierdzili że nigdy więcej bo się do pracy w ogóle nie nadają... zresztą jest dużo miejsc pracy do których oni się w ogóle nie garną nawet jak nie mają za co żyć a dlaczego bo chcieliby tylko w biurach siedzieć i nic nie robić ... i gdyby nie ludzie z innych krajów, którzy u nich pracują cała Italia zarosła by brudem i smrodem a wszyscy starsi ludzie pewnie by poumierali bo nie mieliby zadnej opieki i jeszcze się wymądzają że tak jak oni się opiekuja starszymi osobami to chyba zaden inny naród... a na czym polega ta ich opieka na tym że mają za co wynająć Polkę która się opiekuje a oni czasami tylko zadzwonia raz w miesiącu zapytać czy babka lub dziadek jeszcze żyją i to się nazywa ich opieka.
No ale już tacy są niestety i pewnie gdyby nie to że Włochy to na prawdę piękny kraj i jak się raz pojedzie to zawsze chce się tam wrócić pomimo nawet ciężkiej czasami pracy... ale gdyby nie to to chyba nikt by tam do pracy nie pojechał bo kokosów to tam nie ma.

W koncu, w sezonie turystycznym w Dolomitach, kasa nie idzie od Wlochow, ale od bogatych turystow. A pewnie hotelarze i restauratorzy i tak beda plakac jaki to straszny maja kryzys.
Trzymam kciuki!!![/quote]

Paola81 muszę przyznać że dobrze znasz ten kraj bo wszystkie Twoje wpisy są na prawde bardzo trafne odrazu widać że pisze inteligentna osoba... Paola miałabym do Ciebie mała prośbę jeśli oczywiście miałabyś chwilę czasu...
Rok temu NIE BYLO sniegu..lament byl okrutny..nie zarobili..gosci nie bylo..turysci niedopisali ..brak sniegu zniszczyl sezon
Kabimba logiczne nie ma sniegu nie ma bogatych turystow..ani nawet tych mniej bogatych ani nie bogatych..bo im sie nie oplacalo nawet nart z z piwnicy wyciagac i tu przyjezdzac.Przyjechali tylko ci co lubia chodzic po gorach ..na trekking
Kabimba skoro chcesz prace w Dolomitach to szukaj tu www.agenzialavoro.tn.it
Cytat: SettediNove
Rok temu NIE BYLO sniegu..lament byl okrutny..nie zarobili..gosci nie bylo..turysci niedopisali ..brak sniegu zniszczyl sezon

Kazdy powod jest dobry, zeby podniesc ceny ;)))) A lamentowanie sie to narodowy sport Wlochow (i nie tylko ;))
W gorach jest duzo hoteli, ktore maja sezon przez caly rok, wiec na miejscu Kasi, skoncentrowalabym sie bardziej na hotelach ze spa niz na schroniskach gorskich czy stacjach narciarskich. I najlpiej w jakims gorskim kurorcie. Tam to juz w ogole nie jezdzi sie, zeby szusowac po stokach. Rano spa, pozniej obiad w drogiej kanjpie, drink w barze i, co najwazniejsze, spacer glowna ulica w markowych ciuchach ;)))))))))

Cytat: Kabimba
Paola81 muszę przyznać że dobrze znasz ten kraj bo wszystkie Twoje wpisy są na prawde bardzo trafne odrazu widać że pisze inteligentna osoba... Paola miałabym do Ciebie mała prośbę jeśli oczywiście miałabyś chwilę czasu...

Wooooooooooooooooooooooooooooooow!!! Dzieki!!! You made my day!!!
Btw komplement na forum to dla mnie nowosc :)))))))))))

A co do prosby, to, jak chcesz, napisz na priv. Zobaczymy co da sie zrobic :D
edytowany przez Paola81: 22 lis 2012
ty sie nie dziw Kimbie i sie nie ciesz heheh ..ONA jest nowa..heheheh
Włoski rząd będzie zamykać hotele.....
We Włoszech jest za dużo hoteli, głównie małych, które przynoszą straty. Rząd Maria Montiego zamierza przeprowadzić rewolucję w branży hotelarskiej
Większość branży hotelarskiej od lat narzeka na coraz mniejsze dochody i spadek liczby gości. Gdy tylko zawodzi pogoda a zimą brakuje śniegu w kurortach narciarskich, właściciele domagają się pomocy od państwa. Tak było w minionym sezonie zimowym, gdy zanotowano spadek liczby narciarzy i turystów z powodu gwałtownych śnieżyc i blokady dróg na północy kraju.....http://www.rp.pl/artykul/33,948235-Wloski-rzad-bedzie-zamykac-hotele.html
Wlosi pewnie nie wiedza ze markowe ubrani sa trujace http://www.wykop.pl/ramka/1326633/ostra-detoksykacja-ubran-z-zary/
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 72
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka