Nie moge zalorzyc konta w Banku w Italii prosze o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 53
poprzednia |
Witajcie mam pytanie i prosze o pomoc .Jestem w Itali 2 miesiace , nie mam rezydencji tylko Wloski numer identyfikacyjny .Potrzebuje pilnie zalozyc konto w Banku i nikt nie chce , argumentujac to tym ze nie mowie po wlosku .Mowie w kilku innych jezykach a wloskiego sie ucze .Poleccie mi jakis Bank gdzie nie odmowia mi zalorzenia konta .Dziekuje
Kate: Mialam dokladnie tam sam problem. Masz dwa wyjscia: zrobic rezydencje albo zalozyc konto dla obcokrajowcoe z tym ze kkoszty sa wieksze. Jest jeszcze trzecie, tak jak w moim przypadku moja firma ingerowala....znajomi itp i mi zalozyli bez rezydencji i dla swoich :)
No wlasnie z ta rezydnecja tez mam koszmar bo Jutro podpisuje umowe przedwstepna na wynajecie i prowadzenie slicznego Hotelu po roku mam tak skonstrulowana umowe bede mogla go kupic .Nie mam rezydencji bo bede mieszkac w Hotelu . wiec nie musze specjalnie wynajmowac mieszkania to chore , nawet myslalam zeby zaplacic komus kto zameldowalby mnie tylko dla posiadania rezydencji i wtedy problem z kontem nie mam a czy mozesz mi napisac o jakie konto chodzi to dla obcokrajowcow Dziekuje Ci bardzo
Kate, jeśli Twoje stale miejsce zamieszkania (dimora abituale) to hotel, to jak najbardziej możesz (a nawet powinnaś) się zameldować właśnie w tym hotelu. Przepisy włoskie umożliwiają zameldowanie nawet w przysłowiowej jaskini, jeśli tylko można ja jakoś umiejscowić w systemie.:)

Co do konta, to parę lat temu miałam podobny problem i udało mi się go rozwiązać, o czym opowiedziałam tutaj:

http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/186751

Czyli moge majac kontrak o wynajem Hotelu na caly rok poprosic o Rezydencje , czy wlasciciel Holtelu musi wyrazic zgode czy moge to zrobic sama na podstawie umowy czy nie Zaraz przeczytam linka ktory podales Dziekuje Bardzo
Możliwe, ze urząd będzie kręcić nosem, możliwe, ze będą wymagać zgody właściciela hotelu (choć jeśli masz umowę najmu, to nie powinni), ale nie widzę powodu, by Twój wniosek o zameldowanie odrzucić. Najważniejsze, byś nie ruszała się sprzed okienka bez odmowy na piśmie, a jeśli będą robić problemy, to polecam moje "Vademecum Zadymiarza":

http://deeoswajawlochy.blogspot.it/p/vademecum-walki-z-biurokracja.html

;)
edytowany przez deelaylah: 05 kwi 2013
Kurcze ale wszyscy sa tu pomocni , dziekuje bardzo czyli sprobuje pujsc tam ze znajoma ktora jest tlumaczem przysieglym w Itali i zalatwic Rezydencje , moze sie uda a konto w Banku dalej nie wiem gdzie probowac mieszkam w Rimini , moze ktos zna gdzie sie tu odac Dziekuje
Mam prosbe do deelaylah , czy wiesz jakie trzeba spelnic warunki rzeby zalozyc konto w Banku Generalnie chodzi mi o przepisy Wloskie Bankowe , potrzebuje to do zrobienia przyslowiowej afery gosciowi w okienku ktory pracuje w Banku skoro odmawia mi sie zalozenie konta to rozumiem ze jest jakis przepis na to ustawa czy cos w tym stylu Dziekuje
a czy to musi byc koniecznie konto bankowe?..moze sprobuj w Postapay..na poczcie wloskiej zazlozyc ,beda chcieli paszport i codice fiscale..muszisz wplacic minimum 5 eu na otwarcie konta.Z tego pocztowego konta mozesz korzystac we wszystkich krajch EU i wPl..glownie polskie bandante sobie to konto chwala.Jesli nie masz jeszcze pracy to poprosisz o carta prepagata.ktora jest bardzo uzyteczna
Dobrze , jesli musze przelac z Polskiego konta 40 000 euro to nie wiem czy nie lepiej byloby przez normalny Bank Dodatkowo do jakiej kwoty moge wyciagnac z tego konta o ktorym mowisz i ile czasu ida przelewy z Polski i ile to kosztuje . Upieralam sie przy koncie w Banku bo sa to duze kwoty do przelania ;Mozesz cos doradzic Dziekuje
Rozumiem , ze Bandante sa zadowolone ale mnie chodzi o spore kwoty operacji na koncie stad pytam ktory Bank gdzie najlepiej zalozyc konto .Dziekuje za odpowiedz
wg mnie to kazdy bank wloski ma inne przepisy co do zakaldania konta obcokrajowcom..jedni maja bardziej elastyczne np male banki spoldzielcze inni bardziej twarde czyli duze banki.
Ty Kate dla ulatwienia podaj NAZWE banku w ktorym chcesz zalozyc konto i w sieci z latwoscia sprawdzisz ich przepisy dotyczace otwarcia konta dla obcokrajowcow..tym bardziej to nie powinno byc trudne dla ciebie bo pisalas ,ze twa Mama dobrze zna jezyk wloski. wskaz bank, ktory cie interesuje..podajprosze jego Nazwe ..Przeciez nie bedziemy zamieszczac na Fiolecie przepisow ze wszystkich wloskich bankow
Zgadzam sie z Toba ze kazdy Bank ma inne przepisy , bo wlasnie bylam z mama w dwoch Unikredit Banka i Banka Carim , nazwy zle napisalam ale wiesz o jaki Bank chodzi Przepraszam i tam mi odmowiono wiec gdzie jeszcze szukac
Unicredyt Banca np tam chcialabym zalozyc konto
nie jest logiczne zyc,mieszkac caly rok w hotelu..duzo taniej jest wynajac mieszkanie no chyba, ze ktos ma bardzo DUZO pieniedzy do wydania to moze zyc jak Paris Hilton..bardzo duzo znanych osob z wielkimi nazwiskami..z historii i obecnie mieszka w hotelch,mieszkal tak Hemingway,Picasso,Cesare Paciotti,swego czasu i Bekham z rodzina
zaloz konto w Che Banca..jest zawsze dluzej otwarte :D
kosztuje 1 eu mies.
..tak wzmiankowalam..maly bank..np spoldzielczy / w nazwie ma slowo:cassa.../ ma lzejsze przepisy..podaj miasto gdzie jestes...
Ty mnie zle zrozumiales Ja musze mieszkac w Hotelu gdyz bede go prowadzic mam umowe dzierzawy a po roku kupna wiec swojego biznesu sie pilnuje , dziekuje za odpowiedz z tym bankiem , czy wystarczy mi numer fiskalny i Paszport czy cos jeszcze bo chce to otworzyc prywatnie
dzis i przez nastepne dni nic nie zalatwisz..Sprobuj od poniedzialku..w banku nie mow ,ze mieszkasz w hotelu..podaj TYLKO I WYLACZNIE nazwe ulicy i nr civivo..czyli via XYZ nr.99
Obecnie mieszkam w Misano Adriaticko
no to nie mow ,ze to hotel!..bo pewnie mysla zes turystka :D
daj tu adres hotelu:D na wakacje forowicze fioletowi ci zjada!
kolo Rimini , slicznie! http://pl.wikipedia.org/wiki/Misano_Adriatico
Ja Was wszystkich serdecznie Zapraszam , jutro podpisuje umowe wiec bede pewna bo z Wlochami i Agencjami juz swoje przeszlam wiec obiecuje jutro wkejam adres i czekam na zgloszenia zdjecia moge wysylac na meila
spoko, zdjecia znajdziemy sami w sieci:D
konto w banku http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/199901
lista bankow w Misano Adriatico http://www.comuni-italiani.it/099/005/banche/ skor nie mowisz po wlosku to przeciez Mama twa mowi!..nie dziwiesie ze urzednicy ci odmwiaj jak widza ze nie rozumiesz jezyka..nie chca byc posadzenie o dzialanie na niekorzysc klienta skoro pracownik banku nie rozumie ciebie a ty jego,uwazam ,ze postepuja etycznie :D
To nie ma nic wspolnego z etyka i z tym co piszerz a Ja jestem zdziwiona bo Ide do Banku z osoba ktora mowi w jezyku wloskim czyli moja mama , facet w okienku zezbi cos w angielskim kiedy ja mowie plynnie i mowi mi ze nie ma problemu z zalozeniem konta kiedy pytam o szczegolu bo wkoncu to moje konto to mowi ze odzdzwoni wogole nie odzdzwania wiec znowu ide do Banku i pytam i tak mnie zwodzi kilka dni Dla Ciebie to jest etyczne .Przyjechal;am do tego Kraju z pieniedzmi zrobic biznes i nie moge zalozyc konta to jest etyka
Nie wymagam od nikogo zeby uczyli sie jezykow ja mozie w 5 , bo to Ja jestem u nich a nie oni u mnie ale skoro Mowimy Italia jest w Unii to do czegos to ta Italie zobowiazuje nie sadzisz
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 53
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka

 »

CafeItalia