AREZZO - kilka pytań

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. Jestem tu nowy na forum, mam kilka pytań, są to pytania na rózne tematy, więc umieszczam je tutaj, jeżeli zły dział wybrałem to przepraszam :)
Otóż, za dwa tygodnie wyjeżdzam do Arezzo.
1) Ciekawi mnie więc, czy można spotkać tu jakiś Polaków, bądź jest to niemożliwe?
2) Kiedyś wyczytałem na jakimś forum, być może nawet tu, że odprawiane są Msze przez Polskiego księdza. Ktoś ma jakieś informajce na ten temat, bo pamiętam że to była wiadomość z przed kilku lat i nie wiem czy dalej coś takiego się odbywa.
3) Chciałbym się też dowiedzieć ile kosztuje życie w Toskani. Mam 20 lat, jadam dosyć dużo, ale nie z przesadą. Odżywiać się będę na własną rękę, tzn wszystkie posiłki będą przygotowane przeze mnie. Imprezy nie, alkohol nie, spokojne życie, bez fajerwerków. Wiem, że to tak ciężko, ale tak tylko oszacowana kwota :)
4) Miałem jeszcze jakieś pytanie, jednak wyleciało mi z głowy. Przy okazji, jeżeli byłby ktoś tak miły polecić jakiś dobry samouczek, ponieważ z językiem włoskim u mnie słabo.
Pozdrawiam
Nie jestem z Arezzo, jednak z okolic ( Cortona ). Jest sporo Polaków w tym rejonie ale z tego co się orientuje to jednak aż tylu, ilu można spotkać w innych częściach Włoch to nie ma. Spotkałam ze dwie może trzy osoby z Polski w ciągu roku :P. Dobrze się kryją xD. Co do życia w tym rejonie i wydatków. Żyje się pięknie, Toskania urok swój ma. Jeśli pracujesz nie, bedziesz mial problemu z wynajeciem czegoś. Już za 300 euro mozna wynajac bardzo ladne mieszkanie. Na jedzeniu tez mozna zaoszczedzic bo Coop oferuje paczke makaronu gratis za kazdą wydaną dyszkę :P.
A jeśli chodzi o język, radzę szybko go przyswajać , chociażby czytać to forum ( pomoc gramatyczna ) i wystawiać się na wielokrotne próby komunikowania się z ludźmi ( np komunikacja miejska , sklepy , itd ) . Książek nie kupuj. Jak chcesz wydać pieniadze to lepiej udaj sie na jakis kurs .

« 

Życie, praca, nauka