Zwiedzanie Rzymu przed wylotem

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich,

moi znajomi przyjechali do mnie na wakacje. Wylatują w środę wieczorem i przed wylotem chcieliby spędzić kilka godzin w Rzymie.
Nie za bardzo wiemy jednak co mogliby zrobić z walizką.
Jechać najpierw na lotnisko ( Ciampino) i zostawić ją w przechowalni ( o ile takowa istnieje), a potem jechać do centrum?
Czy lepiej jechać od razu do centrum i tam jest jakaś możliwość przechowania bagażu?

Wiem także, że były posty odnośnie zwiedzania Rzymu, co zobaczyć i jak się poruszać.
Może ktoś podrzuci linka?

Dziękuję:)
ja tez mam często gosci z polski i przed samym wylotem robimy małą runde po Rzymie.My zostawiamy zawsze bagaże na dworcu kolejowym Roma Termini.Ostatnio płacilismy coś 6 euro za jedną walizkę za cały dzień.
Jeżeli chodzi o zobaczenie to ja dla tych co nigdy nie widzieli Rzymu robię szybka wycieczkę.Ze stacji Roma Termini jedziemy metrem do koloseum ,zaliczamy też forum romanum,dalej pieszo na plac Wenecki,dalej kierunek na Hiszpańskie Schody,potem Fontanna Di Trevi,następnie Pantheon,potem kierujemy się na Zamek Świętego Anioła i potem juz prosto do Watykanu,najpierw idziemy szybko zwiedzać groby bo otwarte tylko do 18 i na koniec spokojnie zwiedzamy Bazylikę,idziemy na stację metra i wracamy na Roma Termini,
:D
Uwaga na kieszonkowcow w Rzymie ..dzialaja w metrze i autobusach

http://turystyka.wp.pl/gid,15674317,title,Europejskie-atrakcje-opanowane-przez-kieszonkowcow,galeria.html

Stolica chrześcijaństwa wcale nie stanowi świętości dla złodziei - w końcu do Rzymu przyjeżdżają tłumy turystów, którzy oblegają największe skarby Wiecznego Miasta. Złodziejstwo szerzy się zarówno pod oblepioną ludźmi fontanną di Trevi, jak i w Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie z powodu ciągłych kradzieży przewodnicy ostatnio zagrozili strajkiem z powodu braku należytej ochrony.

....Jak bedziecie w pospiechu to zlodzieje moga chciec to wykorzystac

6 powodów, dla których wakacje we Włoszech to kiepski pomysł

http://turystyka.wp.pl/gid,15920189,title,6-powodow-dla-ktorych-wakacje-we-Wloszech-to-kiepski-pomysl,galeria.html
Cytat: SettediNove
6 powodów, dla których wakacje we Włoszech to kiepski pomysł

http://turystyka.wp.pl/gid,15920189,title,6-powodow-dla-ktorych-wakacje-we-Wloszech-to-kiepski-pomysl,galeria.html

Wlasnie z powodu takich bzdur (nie musze szukac szesciu powodow, bo ten jeden w zupelnosci wystarczy) od kilku lat omijam szerokim lukiem wszelakie onety, wirtualne polski i inne beznadziejne portale internetowe... Ale chetnie odniose sie do zawartosci tego artukulu, mimo ze podejrzewam, ze podobne rzeczy mozna napisac o kazdym innym kraju...

1. Naciagacze - jak ktos jest sierota zyciowa, to w kazdym miejscu da sie wycyckac...
2. Drogo - niestety, ale przyjemnosci kosztuja... A podrozowac tez trzeba z glowa. Wiadomo przeciez, ze lokale w poblizu najwazniejszych atrakcji turystycznych sa drogie. Poza tym trudno oczekiwac, ze zagranica ceny beda takie, jak w Polsce (a juz najwieksza glupota, to przeliczanie cen)! Zreszta wystarczy zobaczyc jakie ceny sa w sezonie nad Baltykiem...
3 "Sjesta" - Paese che vai, usanze che trovi! Chociaz, dlaczego ktos chcialby jesc obiad o 17? Poza tym to, co autor artykulu nazywa sjesta, w miejscowosciach turystycznych raczej nie istnieje, przynajmniej jesli chodzi o sklepy. W moim miescie w centro storico sklepy sa otwarte 365 dni w roku, 12 godzin dziennie i nie istenieje cos takiego, ze ktos pada z pragnienia na srodku ulicy!
4. Kieszonkowcy - sa w wszedzie tam, gdzie sa tlumy. Zawsze trzeba byc uwaznym i nie nosic portfela w tylnej kieszeni spodni lub w plecaku... Nie popadajac w skrajnosci jak Niemcy, ktorzy, przyjezdzajac do Polski, nosza plecaki/torby pod kurtkami ;))) Sporo w zyciu podrozowalam i nigdy mnie nie okradziono, za to mojej mamie probowano ukrasc portfel w tramwaju, w moim odzinnym miescie...
5. Nieuczciwi taksowkarze - Problem z taksówkarzami, którzy od turystów jadących z lotniska kasują podwójną lub potrójną kwotę, istnieje praktycznie wszędzie, także w Polsce. We Włoszech boli jednak bardziej, bo płacimy w euro. Aha!!! Dodam tylko, ze we Wloszech nie istnieje wolny rynek na uslugi taksowkarskie (licencje sa bardzo drogie i jest ich malo - stad wysokie ceny, ale z drugiej strony wszystkie taksowki maja taksometr z odgornie ustalonymi taryfami), a z Malpensa do centrum Mediolanu jest ponad 50 km!
6. Brzydkie plaze - taaaaaa... Owszem - na wyspach i w południowej części buta jest masa pięknych plaż (raptem polowa Wloch!), ale większość Polaków dociera jedynie na północ. Włoska Riwiera (wybrzeże Morza Liguryjskiego) czy wybrzeże Adriatyku zachwycają krajobrazami, ale tutejsze plaże są wąskie, szare i żwirowe. - wybrzeza Ligurii sa skaliste (w tym ich urok), ale akurat Adriatyk ma bardzo szerokie i piaszczyste plaze.
Strasznie naciagany ten artykul...
Dziękuję bardzo za porady:)
Luci11 właśnie rozpracowujemy Twoją trasę:)
Ponieważ oni jadą sami, to trochę się martwię.
Czy możesz mi napisać jeszcze, czy z Roma Termini jest jakieś dobre połączenie z lotniskiem Ciampino?
Przechowalnia jak rozumiem jest tam przy tych wysepkach autobusowych?
przechowalnia jest na dworcu wejscie od ostatniego peronu,nie pamiętam dokładnie chyba nr 29 ,ten peron z którego odjeżdża pociąg na Fimicino,,może jest jeszcze inna przechowalnia.Roma Termini ma bardzo dobre połączenie z Ciampino,najprostsze to autobus Cotral jedzie bezposrednio na lotnisko ciampino
Dziękuję bardzo za cenne porady:)

Pozdrawiam:)
pozdrawiam
ostatnio w Venecji turysci zamowili capuccino...okazalo sie ,ze do napitku doliczono oplate za muzyke..info wisialo na scianie, ze muzyka kosztuje 24 eu
Wlosi zawsze byli naciagaczami...wykorzystuja kazda okazje "by zarobic"
Cytat: SettediNove
ostatnio w Venecji turysci zamowili capuccino...okazalo sie ,ze do napitku doliczono oplate za muzyke..info wisialo na scianie, ze muzyka kosztuje 24 eu

Nie 24 euro, tylko 7 euro od osoby. Do tego zamowili 4 kawy i 3 superalcolici, konsumujac przy stoliku (na piazza San Marco!!!), a na koniec zdziwili sie, ze rachunek opiewal na 100 euro... Bystrzachy!

Cytat: SettediNove
Wlosi zawsze byli naciagaczami...wykorzystuja kazda okazje "by zarobic"

No tylko Wlosi to naciagacze! A Polacy to swietoszki! Zwlaszcza wlasciciele lokali (i oczywiscie hoteli), ktorzy przy okazji wiekszych imprez (np. final the tall ship races, euro2012 itp.) podniesli ceny kilkukrotnie... Albo panowie taksowkarze (zazwyczaj ci bez korporacji) dzialajacy w okolicach dworcow i lotnisk... A widzialas ceny w sezonie nad Baltykiem lub w Tatrach? Poziom cen europejski, tylko poziom uslug na poziomie trzeciego swiata.
Sette, kazdy kto robi jakis biznes, wykorzystuje kazda okazje "by zarobic"
wiem..wiem..i nawet sie im nie dziwie..wloska specjalnosc to ZYC DZIS...i tak zyja...ja bardzo lubie Wlochow...rozsmieszaja mnie..bo lubia sie smiac..i naprawde trzeba byc bardzo inteligentnym per cogliere il lato ironico della vita! x:D
wielu polaków w polsce też żyje dniem dzisiejszym,nie myślą o tym co będzie jutro,tylko ze jeszcze narzekają i narzekają
Hej,
chyba odzywam się za późno, ale może przyda się na przyszłość - bardzo polecam "mobilną" przechowalnię bagażu Bon Bags - korzystałam, jest to świetna usługa!! Odbierają walizki z dowolnego miejsca w Rzymie i potem czekają z nimi na lotnisku o umówionej godzinie :) Nie jest drogo, a to zdecydowanie wygodniejsze, niż targanie walizek za sobą w drodze z Rzymu na lotnisko :)
http://www.bon-bags.com/sito/en.html

Pozdrawiam :)
No niestety, spózniłaś się:(
Ale to bardzo ciekawa informacja na przyszłość. Ile kosztuje taka usługa?
Cytat: chiara
Hej,
chyba odzywam się za późno, ale może przyda się na przyszłość - bardzo polecam "mobilną" przechowalnię bagażu Bon Bags - korzystałam, jest to świetna usługa!! Odbierają walizki z dowolnego miejsca w Rzymie i potem czekają z nimi na lotnisku o umówionej godzinie :) Nie jest drogo, a to zdecydowanie wygodniejsze, niż targanie walizek za sobą w drodze z Rzymu na lotnisko :)
http://www.bon-bags.com/sito/en.html

Pozdrawiam :)

bardzo przydatny wpis....w polowie wrzesnia bedzia najazd kiku tys. Polakow na Rzym.
Legia gra z Lazio-Bedzie sie dzialoooooo...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Solo italiano