Pies, pieska, piesek gdzie oddać

Temat przeniesiony do archwium.
Mam dwa kundle, oba dosc spore. Jeden ma 8 drógi 3 lata. Ze wzgledów zdrowotnych musze wrócic do Polski. Nie bedę też w stanie opiekowac sie psami w najblizszym czasie. Gdzie je zostawić, komu dać. Wyczerpałam mozliwości. Nikt ze znajomych mi osób nie chce psów. Psy zyły w ogrodzie. Nie są nauczone chodzic na smyczy, jezdzic autem. Jeden nie da sie wyprowadzic poza brame posesji (ma uraz po pogryzieniu przez psy gdy uciekł mi jako szczeniak). Mieszkam w okolicach Neapolu.Prosze o rady, pomoc.
PSOW SIE NIE ODDAJE .SA BLISKIE TWEMU SERCU ROB WSZYSTKO I ZABIERZ JE ZE SOBA W POLSCE BEDZIESZ MIAL PRAWDZIWYCH PRZYJACIOL, WYJDZIESZ Z NIMI NA SPACER . ZOBACZYSZ JAK BARDZO BEDZIESZ ZALOWAL JAK JE ODDASZ W OBCE RECE . ZOWNO TY JAK I PSY JESTESCIE SOBIE POTRZEBNI. ZASTANOW SIE 100 RAZY NIM JE ODDASZ .
Zgadzam sie z powyzszym, nigy bym nie oddala mojego psa!
a ja mam 3 dzieci ,jade na stałe do Polski i chętnie oddam w dobre ręce
nie wiesz co robisz , nie masz serca , po co go brałas, to nie zabawka, pies ma serce dobre serce ktore wszystko czuje , pies teskni cale zycie za swoim panem nawet po jego smierci , nie rob tego nigdy , zabierz go ze sobą , bedzie ci wierny , pies cie kocha na swoj sposob , chce byc z toba,.....