do Rzymian - kilka praktycznych wskazówek potrzebuję

Temat przeniesiony do archwium.
Hej hej :)
Planuję wycieczkę do Rzymu i gdyby znalazł się ktoś na tyle uprzejmy, by mi kilka spraw wyjaśnić, byłabym niezmiernie wdzięczna.

1. Czy bilety tygodniowe kupowane na stacji metra należy kasować, wsiadając do autobusu? Czy wystarczy go mieć przy sobie po porstu przez okres jego ważności?

2. Ciampino czy Fiumicino? Na które lotnisko sprawniej/taniej się dostać? Wiem, że z Ciampino b.łatwo i tanio dostać się można do stacji metra, nie wiem jak wygląda sprawa z Fiumicino? Przejazd taxi z prawie centrum na C. kosztował mnie kiedyś 25euro - na F. odległość jest podobna? Chodzi mi głównie o dostępność w godzinach nocnych gdy trzeba złapac samolot o jakiejś 6 rano.

3. Czy wynajmując nie pokój w hotelu, a kawalerkę z ogłoszenia na portalu w stylu gumtree - powinnam podpisać jakąś umowę? Nie chodzi mi o długi wynajem, bardziej tak do tygodnia.

BARDZO DZIĘKUJĘ za jakąkolwiek odpowiedź :)
metro kursuje od 5.30 -23.30 bilet tygodniowy kasuje się raz (pierwszy kurs autobusu metro nie pamiętam)
autobusy terravision, które kursują na lotniska z termini zaczynają od 4.30
http://www.terravision.eu/italiano/rome_fiumicino/fiumicino_prezzi_orari.html
bilet jeśli kupiony on line 4euro w jedną stronę.
Bilet tygodniowy kasujesz za każdym razem jak wchodzisz do metra, w autobusie kasujesz tylko pierwszy raz bilet i tym zaczynasz jego ważność, później już nie musisz.
Jeśli możesz wybrać to lepiej lotnisko Ciampino, jest mniejsze i moim zdaniem mniej chaotyczne.
Jestes sama na ten tydzień czy z kimś? jaki budzet przewidujesz? jaka dzielnica?
Dziękuję za odpowiedzi :) Planuję wybrać się niedużą grupą jako przewodnik stada ;) Byłam w Rzymie już kilkukrotnie, a oni ani raz, więc siłą rzeczy... Przyjazd na ok. tydzień. Że bilet się kasuje wchodząc do metra to wiem, inaczej się nie przejdzie bramek, nie wiemdziałam natomiast jak jest z autobusami - na bilecie jest przecież wydrukowana data.
Ciampino - gajny jest dojazd ale za dnia własnie, nocy nie miałam obczajonej, dziękuję za namiar na autokary :)

Jeszcze jedno: orientujecie się może, czy jeśli na październik/listopad zacznę szukać noclegu końcem wakacji to będzie za późno? Myślałam nie o hotelu a bardziej o kawalerce/małym mieszkaniu. Bo na wysoki sezon kwiecień-wrzesień już mnóstwo pozajmowanych terminów widzę. A cięzko tak pół roku do przodu zaplanować, zwłaszcza na kilka osób :/
Chciałabym sie wypowiedzieć, ale nie wiem, czy nie jest za późno.
Dostalas już na priva satysfakcjonujące Cię odpowiedzi?
edytowany przez marsh: 28 mar 2014
Witam, mam podobne pytanie, ale dotyczące 'Roma Marche Linee'. Czy Wy wiecie może gdzie podjeżdza ten autokar na lotnisku Fiumicino? Będziemy lądować ze znajomymi na Fiumicino we wtorek i nie wiem jak bardzo mamy się spieszyć i w którą stronę szukać tej linii.
Bilety mamy zamówione na 17:30 z Fiumicino do San Benedetto del Tronto.
Mamy nieiwele czasu po wylądowaniu i sprawne znalezienie przystanku/miejsca odjazdu przesądzi o naszym dotarciu do celu. Gdyby ktoś wiedział będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.