paczka włoch nie dotarła od 13.08

Temat przeniesiony do archwium.
witam,
zamówiłem przedmiot na ebayu, Włoch wysłał go w środę 13.08 a ostatni wpis to
14-[tel] 12:26 LA SPEDIZIONE E' PARTITA Milano Gateway Poste Italiane
po czym ślad po nim zaginął, paczki nie ma w systemie poczty polskiej, czy powinienem już reklamować u sprzedawcy?
jest to paczka paccocelere 1 plus a nr zaczyna się od CP
pozdrawiam

Poczta Polska, na którą w kraju tak się narzeka, to wzór punktualności i wydajności w porównaniu z pocztą włoską. :) Weź pod uwagę, że na przesyłki wysłane "z Włoch do Włoch" często czeka się 5-10 dni (nie żartuję, dotyczy to zarówno paczek, jak i listów), więc radziłabym uzbroić się w cierpliwość, tym bardziej, że okolice 15.08 to we Włoszech okres powszechnych urlopów. Jeśli w przyszłym tygodniu nie otrzymasz przesyłki, skontaktuj się ze sprzedawcą.
nie martw sie,dotrze;) Ja czekam na polecone z PL 10 dni, a teoretycznie powinny dotrzec w ciagu 3.
Wtedy dzwonie na Poste Italiane do Mediolanu i tam mowia ''oj tak tak ,jest tu u nas na magazynie nie wiemy kiedy do Pani dotrze, moze w przyszlym tygodniu;) ( mieszkam 30 min od Milano....)
Poza tym w okresie wakacyjnym to juz w ogole komedia.
w przyszłym tygodniu to będą 3 tygodnie od zamówienia, a zamawiałem w poniedziałek rano 11.08 gość wysłał dopiero w środę i już mnie to zdenerwowało a tu taka masakra, inny user z forum który mi polecił zamówienie we Włoszech dostał paczkę po 5 dniach, gdybym wiedział że tak będzie dopłaciłbym i kupił w Polsce,
pisałem do gościa rano emaila żeby dzwonił na pocztę ale nie odpisał, nie wiem czy mnie ignoruje czy na urlopie jest
po za tym 35 euro przesyłka myślałem że za taką kasę to kurier będzie a przedmiot waży jakieś 5 kg
spoko moj polecony szedl 2 tyg i nie byl to sierpien, list siedzial 13 dni e Peschiera del Garda tam wszystko utyka a dodzwonic sie do nich graniczy z cudem!
a paczki jak nie było tak nie ma, a włoch nie odpisał na mój mail...
ostatni wpis LA SPEDIZIONE E' PARTITA znaczy THE SHIPMENT HAS LEFT ?
czyli jedzie sobie tirem 1 km/h lol

wpisałem ta fraze w google i znalazłem np.
12-11-2012 Pratica DI SDOGANAMENTO ULTIMATA Russian Federation
1[tel]entrata AL GATEWAY POSTALE Russian Federation
[tel]LA SPEDIZIONE E 'partita Poste Italiane Gateway Milano
31-1[tel]LA SPEDIZIONE E 'partita Pordenone

czyli do rosji 5 dni jechał... a u mnie dzisja 13ty dzień mija

albo
12-12-2013 ENTRATA AL GATEWAY POSTALE Russian Federation
28-11-2013 LA SPEDIZIONE E' PARTITA Milano Gateway Poste Italiane

indianie mają dobrze
2[tel] 08:13 IN LAVORAZIONE AL CENTRO DI SCAMBIO INTERNAZIONALE India
18-[tel] 07:44 LA SPEDIZIONE E' PARTITA Milano Gateway Poste Italiane

w końcu paczka dotarła do Polski, nie wierzyłem już w to :D
Cytat: roberto00
w końcu paczka dotarła do Polski, nie wierzyłem już w to :D
czyli szla 10 dni ROBOCZYCH ..odlicz soboty niedziele i dni swiateczne wyjdzie ci od 14 do 29 sierp 10 dni roboczych..czyli wszystko we wloskiej normie :D
jeszcze do mnie nie dotarła, chyba będzie w poniedziałek
i to by wyszło 13 dni roboczych :P
chyba, że liczysz od Milanu do warszawy, a te święto 15.08 też jest we Włoszech ?
a w sobotę sortowanie polskiej poczty pracują bo wczoraj była w warszawie a dzisiaj jest w sortowni najbliżej mnie w komornikach k. poznania, nie wiem jak włoskie
edytowany przez roberto00: 30 sie 2014
Cytat: roberto00
a te święto 15.08 też jest we Włoszech ?

Jest. I to chyba najważniejsze ichnie święto jest.
Cytat: To_ja
Cytat: roberto00
a te święto 15.08 też jest we Włoszech ?
Fenomen Ferragosto
http://obserwatore.eu/wloski-lifestyle/fenomen-ferragosto/


Ferragosto ma długą tradycję: wywodzi się jeszcze z tradycji pogańskich – były to obchody końca zbiorów, celebrowane we wrześniu. Na sierpień (=Agosto) zostały ponoć przeniesione przez cesarza Augusta, który chciał, by Feriae Augusti świętowano w miesiącu noszącym jego imię. Tak jak wcześniej dziękowano w tym czasie za dobre plony, po przyjęciu się chrześcijaństwa zaczęto składać dziękczynienia Marii, której święto ustalono na 15 sierpnia (silnie zakorzenione tradycje zwykle przejmowane były przez nowy kościół). We Włoszech okresu międzywojennego wyjazdy w tym czasie stały się bardzo popularne ponieważ dobre państwo (żeby nie nazywać wprost systemu) fundowało w tym czasie zniżkowe bilety robotnikom. Zły system zniknął a dobra tradycja pozostała.

Jest. I to chyba najważniejsze ichnie święto jest.
normalnie szok i niedowierzanie, Włoch wysłał mi część do mojego modelu samochodu ale z innym silnikiem...
jak domniemam gdybym chciał odesłać byłbym do tyłu o koszty w obydwie strony czyli jakieś 250 zł
to przyoszczędziłem...
ciąg dalszy mojej przygody
założyłem spór na paypal i wyczytałem, że jak uznają gościa winę to zwrócą kase za przedmiot i wysyłkę ale najpierw ja muszę odesłać przedmiot za moją kasę, najtaniej znalazłem kuriera za 80 zł
najśmieszniejsze że po fakcie wyszukałem tą samą część/zamiennik w Polsce... ale możliwe że pojawiła się przez ten okres co czekałem na paczkę z włoch
a co gorsza we wtorek kupiłem oryginał w aso a tam wiadomo jakie są ceny :/
jakby ktoś był ciekawy to odesłałem i dostałem zwrot kasy od paypala, najtaniej znalazłem kuriera za 68 zł UPS
4 dni robocze paczka szła, wiec da się lol
Temat przeniesiony do archwium.