Potrzebuje

Temat przeniesiony do archwium.
Mam chlpaka wlocha ktory bardzo mnie prosi zebym mu cos polskiego ugotowala.Ja jednak mam troche stracha ze mi cos nie wyjdzie i za bardzo niewiem co..
jesli chodzi o niego to uwielbia miesko tez dlatego myslalam o bigosie ale brak mi dobrego przepisu..moze ktos ma jakis sprawdzony..albo inna propozycje?z gory dziekuje
Jak byłam we włoszech to zrobiłam im jajecznicę z pieczarkami i pomidorami to byli zachwyceni. Poza tym wszystkim włochom, których znam bardzo smakują polskie pireogi i szarlotka na ciepło.
Oni mają żołądki przyzwyczajone do trochę innego jedzenia i sądzę, że potrawy typu bigos, fasolka po bretońsku czy żurek mogą trochę ciężko znieść. Może zrób lepiej kurczaka pieczonego na słodko, nadziewanego ryżem i rodzynkami... i szarlotkę :-)
a moze gołąbki ?? nie sa strasznie pracochłonne..a mozna je robic albo z ryzem albo samym miesem..
zreszta wydaje mi sie ze bigos powiniem mu smakowac...moim znajomym bardzo smakował - mozna tam przeciez poza miesem troszke kiełbasy podsmazonej, troche grzybkow suszonych..troche mięsa..a tak na prawde to bigos zeby byl dobry to go trzeba kilka dni gotowac i troche przemrozic ;))
Ach..dzieki wielkie...na sniadanko dostanie jajecznice napewno z pomidorkami,na obiad kurczaczka...a na kolacje to juz cos sie wymysli;]
bigos to by za dlugo trwalo bo jednak prawda ze musi troszke sie pogotowac zeby smakowal dobrze...

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia