POLSKA W FINALE :D

Temat przeniesiony do archwium.
Polska pokonała Danię i jesteśmy w finale MS pilki recznej!!:))))
bravi ragazzi!
"Ogladałem" na czacie w wp.pl :)
Jakbym miał ogladac te wszystkie dogrywki w tv - chyba bym zawału został ;)
Teraz rewanż za mundial - znowu z Niemcami i u nich...
ja sie tam sportem nie interesuje. i co mi po tym ze wygrali....
To super!!! Ja kiedyś grałam w ręczną i mam do tego sportu sentyment :)
Ja tam się cieszę z każdej wygranej Polski, w każdym sporcie.
prozac x 1 - na ten wieczór ;)
:-D
...może od razu dwa?
Jak sie nie interesujesz sportem, to twoja sprawa... Ja kocham sport :D!!!!!!!!! Nasi sa "the best":D
Taaaa, tylko Polacy się takimi dyscyplinami zaczynają interesować kiedy wygrywają ... Tak było z Kubicą, tak było z innymi, tak jest teraz z piłką ręczną.
I bardzo dobrze - mam nadzieję, że takich dyscyplin będzie jeszcze więcej.

Może powinniśmy przeprosić świat za chłopaków od siatkówki i piłki ręcznej ?

Jeśli tak to ja przepraszam, że agencje światowe są zmuszone podawać pozytywne informacje o moim kraju - chłopaki się trochę wygłupili ale to tylko nasze "wymachiwanie szabelką" - mam nadzieję, że wszystko wróci do normy i ta chwila entuzjazmu minie jak najszybciej. Nie pasuje przecież do naszego "szarego", "zaściankowego" kraju.
Wrócimy jak najszybciej do szeregu i będziemy wszyscy wyjeżdżać do innych krajów leczyć się z kompleksów i pracować dla naszych łaskawych pracodawców.
Jeszcze Polska... - więcej takich jak Piotrek
czy ktoś może przrtłumaczyć potrzebuję do referatu.bardzo proszę

Castello di Bari, storicamente attribuito a Ruggero il Normanno, è del 1131; sorge su preesistenti strutture abitative di epoca bizantina.
Federico II di Svevia tra il 1233 ed il 1240 recuperò all'uso il castello danneggiato da Guglielmo il Malo (1156) utilizzando il precedente impianto e la superstite struttura della cinta esterna e delle torri. Durante il periodo Angioino per volere di Carlo I vennero eseguiti importanti lavori di restauro ad opera dei protomagistri Pietro d'Angincourt e Giovanni di Toul.
Nel '500 sotto Isabella d'Aragona e sua figlia Bona Sforza, fu costruita la cinta bastionata e sistemato il cortile centrale, con la scalinata a doppia rampa. Nell'ottocento il castello fu utilizzato come carcere e successivamente come caserma.
Attualmente è sede della Soprintendenza per i Beni Architettonici e per il Paesaggio, per il Patrimonio Storico, Artistico e Demoetnoantropologico della Puglia. Alcune sale sono destinate a Gipsoteca ed altre ospitano mostre temporanee.
Zgadzam sie z Ilecka, tez jestem dumna z Polakow gdy wygrywaja badz zajmuja jakies przyzwoite miejsce w obojetnie jakiej dyscyplinie sportu. Dzisiaj niestety przegrali w pilke reczna z Niemcami, ale 2 miejsce i srebro to tez powod do dumy:-) No coz mielismy dzisiaj pecha, a Niemcon niestety dopisalo szczescie:-(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia