lotnisko

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 66
Zależy jakie jedzenie - babki miały śmietanę i ser biały i celnicy zabrali!!!
a ja z Włoch wracałam z 7 panettone (z zapasem na cały rok;), oczywiście w trzech siatkach, plus dziecko i mąż i nie było problemu na lotnisku! troche śmiesznie wyglądało ale cóż... takie były tanie, że grzechem byłoby nie przywieść kilku;)
jak jechaly przed wielkanoca to mieli z czego sernik zrobic hihihi
No tak ale panettone pewnie były zapakowane i z resztą to ichniejsze wyroby, więc są bardziej wyrozumiali, ale przede wszystkim płynne to one nie są wcale ;)
Dziękuję Wam :-)
a ile kosztuje bilet z Campio do centrum ? muszę się dostać na dworzec kolejowy...
1 euro autobusem Cotral do stacji metra Anagnina (placilam 2 bo kazal mi doplacic za moja duza walize), potem metrem do Termini - 1 euro
bilet tani jak barszcz:)
HEJ! TAK CZYTAM I MAŁOP ROZUMIEM ODNOŚNIE PWRFUMÓW JA CHCĘ ZABRAĆ SWOJE 3 ULUBIONE BUTELECZKI KAŻDA PO 100 ML I BARDZO SIĘ BOJĘ ZE JE STRACĘ .POWIEDZCIE GDZIE JE WŁOŻYĆ (NIE MUSZĘ ICH MIEĆ W PODRĘCZNYM,BO BĘDĄ MI POTRZEBNE TAM NA MIEJSCU).PROSZĘ NAPISZCIE BO JUŻ MAM DOŁA.POZDRAWIAM
BOŻE SORKI ZA TĄ "KALIGRAFIE" STRASZNIE SIĘ ŚPIESZĘ BO MUSZĘ WYJŚĆ NA GODZINKĘ ,ALE ODPISZCIE MI PÓZNIEJ POCZYTAM.JESZCZE RAZ SORKI ZA BYKI ,LECĘ BO JUŻ JESTEM SPÓZNIONA ,OBYM SIĘ TYLKO POTEM NIE SPÓZNIŁA NA SAMOLOT,BO U MNIE ZAWSZE Z CZASEM JEST KIEPSKO
do 100 ml. mozesz, byle w plastikowej torebce
NO CHOLERA WŁAŚNIE SIĘ SPÓZNIŁAM ,NO ALE AGATKAF KAŻDY PO 100 ML ?CZY TYLKO MOGĘ JEDEN O POJEMNOŚCI 100 ML (BO PLANUJĘ ZABRAĆ TRZY PERFUMY I KAŻDY JEST O POJ. 100 ML
najlepiej włóż te perfumy do bagażu, który oddasz do luku, ale jeśli chciałabyś je mieć w bagaży podręcznym to też możesz - chodzi tylko o to by każda buteleczka nie była większa niż 100 ml, nie ma natomiast sumy płynów, które można zabrać. możesz sobie poczytać na stronie urzędu celnego - tam wszystko dokładnie jest opisane.
To 1€ za bagaż w autobusie na/z Ciampino jest wpisane do cennika. Także każdy kto ma (dużą) walizkę powinien zapłacić 1€ więcej, a to że niektórzy kierowcy nie każą płacić nie jest regułą.
DZIĘKI CZARNAMAGIA to dobrze "kamień z serca " NIBY MASZ TAKĄ KSYWKĘ A BARDZO DOBRZE CIĘ ZROZUMIAŁAM,POZDRAWIAM I DZIĘKI (a w bagażu dużym można mieć pensetę itp czy wcale nigdzie metali nie?)
w bagażu, który oddajesz możesz mieć nawet nożyczki..nie tylko pensetę:)
Strokrotka nic innego mi nie pozostaje jak życzyć Ci BUON VIAGGIO!!!
To jeszcze ja mam pytanie: wie ktoś może jak dostać sie z Ciampino na Fiumicino? Oczywiscie,żeby cena tego transportu nie była strasznie wygórowana. Jeszcze jedno: jak kupuje bilet w Polsce to co musze mieć ze sobą,żeby odebrac go na Fiumicino? No to jeszcze jedno :) Ile wcześniej muszę być tam przed odlotem na te wszystkie odprawy itp.? Wiem,że dla niektórych to oczywiste pytanie,ale ja jestem w tym temacie zielona i prosze Was o pomoc.
Z Ciampino na Fiumicino sa (byly?) autobusy za 5 EUR. To ze strony lotniska Ciampino:

Schiaffini Travel S.p.A.: Ciampino Aeroporto Fiumicino Aeroporto
Dalla fermata dei mezzi pubblici dell’Aeroporto di Ciampino, posta all’uscita dell’aerostazione, si può raggiungere direttamente l’aeroporto intercontinentale “L. Da Vinci” di Fiumicino in 45 minuti senza fermate intermedie.
Il biglietto costa € 5.00 e si acquista o sul o da un un incaricato addetto alla vendita, riconoscibile da apposito cartellino identificativo.
Da Fiumicino, la partenza del avviene dalla fermata COTRAL posta allo stallo dei mezzi pubblici degli arrivi tra il terminal “A” e il terminal “B”.

Per consultare gli orari clicca qui>>


Tyle, ze teraz jest tam napisane, ze Usluga zostala czasowo zawieszona, wiec nie wiem, czy teraz chodza te autobusy, czy nie. Niech sie odezwie ktos, kto ostatnio korzystal.

Jesli juz nie ma tych autobusow, to najtaniej (choc uciazliwie) wyjdzie chyba jechac autobusem do Rzymu (np. na stacje Termini jezdza autobusy z Ciampino). Z Termini masz dwa wyjscia. Bezposredni pociag (Leonardo Express) na Fiumicino. Jedzie ok pol godziny, bez zatrzymywania sie, kosztuje 11 Euro.
Lub jedz 4 przystanki metrem (linia B - kierunek Rebibbia) na stacje Tiburtina. Stamtad co 15 minut mniej wiecej (dni powszednie) sa pociagi na Fiumicino. Jada ok 45 minut i kosztuja 5.5 Euro. Bilet na metro to 1 Euro.

Na odprawie tanich linii lepiej byc ok 2 godziny przed odlotem. W przypadku normalnych linii mozna byc pozniej.

Jak kupujesz bilet przez komputer, to wystarczy, ze przy odprawie pokazesz paszport (dowod), ewentualnie wydrukowana rezerwacje, czy tez sam numer rezerwacji. Na tej podstawie zostanie wydana ci karta pokladowa.

Mam nadzieje, ze ci pomoglam :)
Dziękuję Ci serdecznie trevi :) Bardzo mi pomogłaś. Jejku, musieli teraz zawiesić te autobusy,jak to może nie być połączenia z dwoma lotniskami...No,ale trzeba sobie jakoś dawać radę. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
Kociunia: na stronie internetowej ADR Ciampino jest napisane : "Servizio temporaneamente sospeso". Ale z Wlochami to nie wiadomo. Moze bylo sospeso i juz nie jest? Moze tylko na zime byla usluga zawieszona?

Prawdy dowiesz sie, jak juz wyladujesz:) Zapytaj wtedy w informacji. Zreszta Ciampino to w sumie male lotnisko, wiec jak wyjdziesz przed lotnisko, to od razu znajdziesz przystanki autobusowe i sie dowiesz co i jak.

Na pewno takie polaczenie wychodzi taniej niz inne kombinacje. Ale poradzisz sobie na pewno.
Uf...oby te autobusy były,bo z moją znajomością włoskiego to ja nie bedę wiedziała jak wyjsc z lotniska ;) Jakoś chyba bede musiała sobie poradzić. Dziękuje Ci bardzo za wszystkie informacje,bez Ciebie zgubilabym sie od razu :)
Nie martw sie, bo akurat lotniska to jedno z niewielu miejsc w okolicach Rzymu, gdzie mowia po angielsku. Przynajmniej w okienku informacji powinni znac angielski:)
Poza tym bedzie z Toba lecialo na pewno wielu Polakow, ktorzy znaja wloski, to ci pokaza droge chyba czy pomoga w jakis sposob.

A wyjscie z lotniska znajduje sie tam, gdzie jest napisane " Uscita" lub "Exit" :PPP :D Nie sposob nie trafic :D :D :D
No to może mój angielski mnie uratuje albo jacyś Polacy :) To jeszcze jedno z serii banalnych pytań: jak to jest z płatnością za bilet przez internet? Może ktoś mi wyjaśnić ten skomplikowany (dla mnie) proces?
Zalezy to od tego czy masz odpowiednia karte platnicza (np. karte kredytowa lub karte typu pre-paid) czy tez nie. Jesli masz karte, to wchodzisz na strone rezerwacji, wybierasz lot i potem placisz na stronie podajac dane karty - firma sciaga wtedy sobie oplate bezposrednio z Twojego konta. Wszystko zazwyczaj jest jasne i proste.

Tanie linie maja tez czasem taka opcje, ze dzwonisz na odpowiedni numer i rezerwujesz lot przez telefon. Potem dostajesz maila z numerem rezerwacji i danymi i w ciagu 24 godzin musisz zaplacic przelewem w banku. Taka usluga jest (byla?) bezplatna w Skyeurope. W Central Wings kosztuje (kosztowala?) 20 zl.

Ja ostatnio kupowalam przez internet bilety linii Norwegian. W tym celu wplacilam odpowiednia sume na karte typu pre-paid i wykonalam transakcje przez internet. Tutaj takie karty mozesz nabyc np. na poczcie (typu Visa Electron), w Polsce tez na pewno sa rozne mozliwosci.
Trevi jesteś boska, grazie :) To myśle,ze skorzystam z tej pierwszej opcji,bo jak dla mnie jest najłatwiejsza. Mam nadzieję,ze takie problemy będę miała tylko za pierwszym razem i później się przyzwyczaje jakoś. Pozdrawiam serdecznie :)
Trevi, hej!
Ja tez wlasnie kupilam bilety Norwegian (na lato).
Niestety, mojej karty "pre-paid" (tut. prepagata) strony www nie chcialy uznac. W koncu poddalam sie i wstukalam dane karty kredytowej. Mam nadzieje, ze jej stan zostanie umniejszony tylko o cene biletu.
Ktorej karty Ty uzywalas?
Właśnie mam tą samą obawę co do stanu konta po wpisaniu danych karty. Ota,możesz mi powiedzieć jakie dane są potrzebne?
Ota: ja uzywam karty Postepay. System zaakceptowal bez problemu. W miejscu, gdzie trzeba wpisac "nazwisko na karcie" raz wpisalam nazwisko mojego chlopaka, bo karta jest na niego, chociaz nie ma na niej nazwiska. A za drugim razem wpisalam Postepay, i tez przeszlo. Ta karte na stronie Norwegian kupilam bilety juz 3 razy, co prawda w odstepie 2 dni tylko. Zawsze z karty pobierano mi tylko cene biletow. Pozdrawiam!
"Z ta karta kupilam bilety" mialo byc.
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 66

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia