naruszenie prywatnosci

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos zna wloskie prawo na tyle dobrze by doradzic mi-odnosnie zlozenia skargi na naruszenie mojej prywtnosci.Zorientowalam sie ze moje wloskie amore jest tak zazdrosne ze bezczelnie zamontowlo mi PHON SPY a telefonie Nokia N 73,ktora jest symbianem.Telefon pozostajac nawet w stanie spoczynku pracowal jako mikrofon i on mogl wiedziec o czym rozmawiam .kto przyszedl. Telefon samoczynnie przekazywal mu moje rozmowy .sms.Doslownie Phon spy to szpieg powalajacy! program pozwalajacy na szpiegowanie totalne w szczegolnosci w symbianach. Technologia niezwykle zaawansowana. Italiano szpiegowal tez moja poczte elektr. czuje sie totalnie kotrolowana.Odczuwam zlosc.rozgoryczenie i niechec do mego italiano,,chce isc na policje i zlozyc denucie.
Z dnia na dzien coraz dziwniejsze posty pojawiaja sie na forum:))
To idź!

Hej norwegian! co kombinujesz? :)
Nie znam sie na aspekcie technicznym zagadnienia, wiec nawet nie wiedzialam, ze takie rzeczy sa mozliwe. Jest to dla mnie obrzydliwe, mysl ze moj facet mialby przegladac moja komorke, a ja jego jest juz dla mnie przykra, choc nie mam nic do ukrycia :), tu chodzi o zasade.
Proponuje nie tracic energii na bieganie na policje tylko natychmiastowe zerwanie kontaktow (w nazywaniu tego pana przez ciebie nadal twoim amore chce widziec tylko przejezyczenie). Czujesz sie obrzydliwie, wiem, ale co zmieni tutaj interwencja policji. Uciekaj jak najdalej od popapranca i ciesz sie, ze wyszlo to teraz, nie pozniej. powodzenia
Mam nadzieje,ze ten post to nie podpucha albo głupawy zart.A tak na powaznie:najpierw wyrzuc komórke,nawet do rzeki,będzie mógł wtedy podsłuchiwac rybki,a w miedzyczasie zerwij znajomosć z tym człowiekiem.Bo jesli juz teraz ucieka sie do takich metod to co to bedzie później.Skargę mozesz tez złozyc na policję ale wątpie zebys cokolwiek wygrała z cała biurokracją.
Dawno mnie tutaj nie było, ale jak widzę surrealistyczne tematy jeszcze się nie wyczerpały. :)
Nie to nie podpucha,zdarzylo mi sie to naprawde,wiem otym od miesiaca,zorientowlam sie po polskich bilingach tel.gdyz sa bardziej przejrzyste,jasno jak na dloni widac -moj sms do osoby X i jeden do pana Wlocha,moj sms do osoby Y i jeden lib 2 sms do pana Wlocha,bylo nie bylo ja do niego bez przerwy nie pisze sms.miedzynarodowe sa dosc kosztowne w skali 1 mies zaplacic 190 zl za sms miedzynarod.to dosc duza kwota,pomijajac kwote rachunku.Bilingi przanalizowalam z precyzja zaczerpnieta z Discovery Channel...wszystko bylo jak na dloni,widoczne golym okiem...uzmuslowilam sobie ,ze wczesniej byly i inne sygnaly..mianowicie-telefon rozswietlal sie gduz nadchodzila chiamata ale po 2 sek,widzilam numer ktory nadchodzil,ale telef. nie zadzwonil i co dziwne nie bylo tego numeru w niedoebranych. i to zdarzalo sie czesto.W polowie marca pewnego dnia zaczely mi wracac kopie moich sms ,tzn gdy ja napisalam do kogos to sms wrcal w formie angielsk.COPY-itresc mego sms...to byl moj sms ,ktory wg.zamontowanego mi trojana powinien byc skopiowny i wyslany do pana Wlocha,bylam zdenerwowana zdzwonieniem telef. ciagle wracaly sms,w Vodafon poweiedzieli mi ze prawdopodobnie wirus,ze trzeba oddac telefon do serwisu Nokii.Pan Wloch podjal sie mnie wyreczyc,i cos zaczynalam juz czuc ,doslownie mi smierdzialo...instynktownie czulam ze cos jest nie tak,ale nic pojechalam na Swieta do Polski ,polki biling juz na mnie czekal,poniewaz uzywalam w tym telef. 2 roznuch kart polskich.opertorow. mialam dobra skale porownawcza.I wlasne w poskim billingu byl ten numer co sie pojawial i znikal w rozswietlajacym sie telef. informujacym ze nadchodzi rozmowa,ktora nie nadeszla.Po powrocie do Wloch wzielam sie za wloskie billingi.ktore sa mniej czytelne i mniej uzyteczne niz polskie ,ale tu tez stalo jak wol,kopiownie sms.W google znalazlam informacje o Flexi Spy i Phone spy-i dech mi zaparlo w piersiach,szok,szok,szok i bol-utracilam wiare w czlowieka.Jasne ze teraz jestem sama ,pomalu odzuskuje rownowage,ale dlaczego ma mu to ujsc na sucho? czegos tak obrzydliwego jka PHONE SPY nie widzialam w zyciu..mozna slyszec wsztstko z mieszkania nawet jesli tel jest w spoczynku.Nie uzywam juz tego telefonu,w Polsce oddalam go do Serwisu Nokii,ale nic nie znalezli,bo phone spy jaset trudnuy do wykrycia jesli sie go zdezaktywuje,a aktywowac mozna w kazdym momencie.Telefon lezy rozmontowany,bateria osobno.Nie mam serca do tego telefonu,a robil wspaniale zdjecia.Nokie sfleszowalam-flash,w kraju zmienilam soft-oprogrmowanie -to jedyny ratunek.oraz zamowilam z F-SECURE,oprogramowanie anty wirusowe verso phone spy,cena 130 zl,stracilam lacznie na podsluchiwaniu pana wlocha ok 400 eu,po podusmowaniu wszystkich kosztow,zazadalam zwrotu tych srodkow..ale nie kotaktujemy sie ,on sie panicznie boi ze pojde na policje zglosic,a ja o tym paragrafie wiem nie wiele...
piszesz,że on sie boi ze pojdziesz na policje.Więc zrób to(w Polsce i we Włoszech),zeby wiedział ze jego strach jest prawdziwy,momo że niewiele wiesz pod jaki paragraf to podciagnac.Bo im dłuzej bedziesz z tym zwlekała tym bardziej bedzie czuł sie bezkarny.Moze w ambasadzie polskiej i włoskiej ktos ci udzieli informacji gdzie jeszcze mozesz z tym pójsc po pomoc.
DZiekuje
Gosiu powinnaś zgłosić na policję od razu teraz może być trudniej,i potrzebne są dowody,a jeżeli faktycznie twój telefon jest już czysty,może to się obrócić przeciw tobie-pomówienie.We Włoszech były już podobnę przypadki,jakiś mąż zamontował podsłuch żeby sprawdzać żonę,była sprawa były dowody,przegrał inny zamontował kamerę w łazience żeby podgłądać żonę czy narzeczoną i też sprawa skończyła się w sądzie,tak że twój znajomy ma obawy niebezpodstawne,bo grzywna wyrok w zawieszeniu no i wstyd,to nie mało.
prosze o kontakt alesse 26,ktora na forum zgodzila sie przetlumaczyc w dn 31 lipca ub roku,prywatnie i dyskretnie z polskiego na wloski dla olas23,czyli tego ktory mi zalozyl microspie spy phone,prosze o pilny kontakt [email]
Pierwszy sukces,On zwrocil mi pozyczona kase!rany cale dziesiec kawalkow,az mi sie wierzyc nie chce.Jest wplata w banku.A reesztaaa..to sie ciagnie,pewnie potrwa ze sto lat..mlyny sprawiedliwosci miela ziarna powoli..
Policja ściga za szpiegowskie komórki
2[tel]:37


Włoska policja skarbowa (Guardia de Finanzas) prowadzi śledztwo w sprawie 425 osób, które posługiwały się nielegalnie wynalazkiem elektronicznym pewnego inżyniera z południowej Italii, pozwalającym podsłuchiwać rozmowy prowadzone z telefonu komórkowego.
dalej »


Operację pod kryptonimem "Spy Phone" policja rozpoczęła wiosną tego roku w Vicenzy, w północnych Włoszech, gdy sekretarka pewnego przedsiębiorcy z Rzymu opowiedziała kilku osobom, że jej szef kazał jej kupić telefon komórkowy przystosowany do podsłuchu.

Policja skarbowa ustaliła, że nielegalne telefony szpiegowskie produkuje w Vicenzy firma "Aces Group" będąca własnością 31- letniego Samuele Caraccioliego.

Spośród 400 osób objętych dochodzeniem, osiem uznano z "mózgi" przedsięwzięcia, polegającego na uruchomieniu produkcji telefonu komórkowego, który pozwala osobie posiadającej telefon z odpowiednim urządzeniem odbiorczym podsłuchiwać rozmowy śledzonej osoby i ustalić miejsce jego pobytu.

Dochodzenie ustaliło, że przynajmniej w kilku przypadkach posługiwanie się telefonami szpiegowskimi było przyczyną tragedii rodzinnych, bądź rozstania się par narzeczeńskich.

Włoskie media opisują przypadek dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających w Neapolu, które rozpadły się, gdy małżonkowie wykryli za pomocą telefonów szpiegowskich, że żona jednego z mężczyzn zdradza go z mężem drugiej z kobiet.

Telefony szpiegowskie są najczęściej stosowane do śledzenia małżonków, narzeczonych, dzieci, służących i pracowników.

(PAP)
Ta historia wywrocila moje zycie do gory nogami.utracilam wszytkie ,prawie wszystkie wartosci jakie w sobie mialam,wykszatlcilam.Dlugo pozbywalam sie wad,swiadoma niedoskonalosci ludzkiej,przygladajac sie zachowananiom swej rodziny,wiedzialam jakie wady odziedziczylam i staralam sie je kontrolwac.powstrzymywac..ale lejce puscily.Widze to dzisiaj,nawet dzieki forumowiczom..jak mam z tym zyc,z tym ciezkim bagazem.Jest okropnie,naprawde,stracic WIARE w drugiego czlowieka.To jakby umrzec za zycia i zyc jako zombi.Pewnie zmienie nicka na Zombi...smutno i tyle...
puk, puk stokrotko ;) jestes tam jeszcze ???
Nie spisz prawda??? Pamietasz, mialas mi wyslac jeszcze jakies dokumenty z IPN-u ??? Wciaz na nie czekam...no wiesz przeciez, chyba nie zapomnialas, mialysmy raz jeszcze przedyskutowac profil psychologiczny trola, pamietasz ??? odezwij sie, bo inaczej nie pojde spac !!! A moze sprzatasz po nocach znowu? Jak chcesz to moge sie dolaczyc, we dwie zawsze razniej ;) Co Ty na to???
*to moge dolaczyc..upsss

Stokrotka no powiedz chociaz slowenko :( Myslalam, ze posprzatamy razem :(
Dzieki,rozweselilas mnie...nie nie sprztam,a co ja Leon Zawodowiec jestem?szykuje sie lulu..jeszcze poczytam troche...dzieki za pamiec,jestes z zelaza.
ufff..to dobrze, ze mi pomozesz, no przeciez na litosc Boska, nie jestem w stanie sama przejzec tych wszystkich teczek !!! Jest tego od cholery i hohohoooo !!! Musimy sprawdzic kazdego!!! Bez wyjatku !!!Zobaczysz zaprowadzimy tu lad i porzadek, niech juz robia w portki ci wszyscy ktorzy maja cos na sumieniu, zlikwidujemy uklad, nieformalne korporacje, 3 mln mieszkan stanie sie faktem niezaprzeczalnym, zobaczysz !!! A to wszystko dzieki nam !!! Tylko od kogo zaczniemy ??? Jak myslisz ??? Komu tu najgorzej z oczu patrzy??? Kto moze byc potencjalnym agentem???
Jak juz "przetrawisz" ktoras teczke daj mi rano znac..bede tu czekac na Twoje cenne uwagi i wskazowki, tymczasem milej lektury..
:D
BUziaaaaaaaa
sogni d oro
Dobranoc ;) i pamietaj, pamietaj..jutro jestesmy umowione na wymiane teczek ;)
Telefony komórkowe pozwalające szpiegować ich posiadaczy
Piątek, 19 października 2007

Policja skarbowa w Vicenzy w północnych Włoszech zdemaskowała organizację, zajmującą się sprzedażą telefonów komórkowych, które pozwalały szpiegować ich posiadaczy. Fundowali je swym podwładnym przełożeni, dzieciom rodzice, a przede wszystkim mężowie żonom - i odwrotnie.

Podsłuchiwanie było bardzo powszechne. Ten skrajny przypadek wykorzystania telefonów dostarczanych przez firmę w Vicenzy miał miejsce w Neapolu. Aparaty, specjalne do tego przystosowane, służyły do podsłuchu, ale także do kontroli wysyłanych z nich SMS-ów, a nawet do ustalenia, gdzie znajduje się w danej chwili użytkownik. Kupiło je do tej pory, głównie w Internecie, 420 osób, płacąc około siedmiuset euro za sztukę.

Pięciu wynalazców urządzenia zatrzymano. Odpowiedzą przed sądem za naruszenie prawa do prywatności i nielegalny podsłuch.
wkleilam..moze to uzmyslowi wam wszystkim co czytacie...nigdy ale to nigdy nie przyjmujcie jako prezentu tel.komorkowego.Ja dostalam dwa,najpierw Nokia N70 potem Nokia N73.Oba symbiany,wlasnie w symbianach najlatwiej sie instaluje spy phona.Sms aktywujacy byl dziwny nie zwrocilam na niego uwagi,myslalam ze sie ktos pomylil:WE5Jn 9i90 Ouuu pasword :jeiuo53bk. Pisze o tym ,wiec macie przyklad,uwazajcie na zdiwne sms bo maga aktywowac szpiegowanie.Wazne jes kontrolowanie billingow,nawet tych z tel prepaidowych,tam jak na dloni widac dublowanie polaczen i sms.W prepaidowych ucieka kasa to widac jeszcze szybciej,zas w abonament.wzrasta kolosalnie rachunek.oddalam sprawe [policji pocztowej i 2 aparaty tel.do analizy.Czekam na rozwoj sprawy,ktora jak widac zdoniesien prasowych jest rozwojowa.Bylam pierwsz osoba w tym miescie ktora zwrocila sie z tym do Policji Pocztowej.Co ciekawe ich glownie obchodzilo nie to co mi sie przytrafilo czyli naruszenie prywatnosci,ale skad ja wiem co to jes,jak ja Polka sama do tego doszlam,nie mogli tego pojac.Uzywam mozgu,mam jakas tam inteligencje wrodzona ,jaks tam nabyta w zyciu ..dedukuje,lacze fakty,ukladam i wychodzi mi to co mowie .Logika ,uzywam logiki.Na wysluchiwaniu mojej histori zeszlo sie panom policjantom 2 dni ICH ROBOCZE.A to dlaczego,no bo jak sie pisze dwoma palcmi na komputerze,to nic dziwnego...za to jestem pelna uznania dla ich szefowej kobiety,pokierowala umiejetnie caloscia i ze zrozumieniem potraktowala mnie.Nie na darmo ma tytul doctoressy!Super kobieta.
alfatronik.com.pl/cennik.xls
Pamięć telefonu bez tajemnic

Każdy może przeczytać Twoje skasowane SMS-y
» Każdy może przeczytać Twoje skasowane SMS-y Zamknij X
Komórkowy szpieg odkryje tajemnice ukryte w Twoim telefonie
zobacz galerię Komórkowy szpieg odkryje tajemnice ukryte w Twoim telefonie fot. AP / Manu Fernandez
Komórkowy szpieg odkryje tajemnice ukryte w Twoim telefonie

Dostałeś namiętnego SMS-a od koleżanki z pracy. Odpowiedziałeś jej pikantnym tekstem. A potem skasowałeś obie wiadomości i pojechałeś do domu. W takim razie teraz musisz mieć się na baczności. Twoja żona może odczytać wszystkie informacje z karty SIM Twojego telefonu. Nawet te skasowane. Wystarczy, że sięgnie po elektronicznego szpiega.

Komórkowy szpieg (cell phone spy) na brytyjskim rynku reklamowany jest w ten sposób: "Miałeś/miałaś kiedyś ochotę poszpiegować swoją żonę, męża, nastoletnie dziecko czy kolegę z pracy? Czy interesuje Cię, co kryją ich telefony? To sprytne urządzenie pozwoli Ci czytać i kasować wiadomości z ich karty SIM".

Mieszczące się w dłoni urządzenie opisał serwis karciarz.pl. Pozwala ono w dziecinnie prosty sposób odczytać dane z telefonu. Wystarczą trzy ruchy: wyjąć kartę SIM z aparatu, włożyć ją szpiega i podłączyć go do komputera. Po chwili wszystkie informacje pojawią się na monitorze.

Cudeńko może przeczytać praktycznie wszystkie informacje z karty aparatu: książkę adresową, usunięte wiadomości czy dziesięć ostatnio wybranych numerów. Mały czytnik pozwala też na odzyskanie skasowanych SMS-ów. Komórkowy szpieg służy też do przenoszenia danych (np. numerów telefonów) z jednej karty na drugą. O tym, jak nudne i czasochłonne to zajęcie, wie każdy, kto chociaż raz zmieniał aparat lub operatora sieci.

Urządzenie produkuje firma Brickhouse Security. "Ponad połowa partnerów znajduje jakieś niewygodne informacje na telefonach towarzyszy życia. Wydaje im się, że wykasowują wiadomości. Prawda jest jednaj inna" - tłumaczy jej dyrektor Todd Morris. Cena tej prawdy jest dość wysoka. Komórkowy szpieg kosztuje 149 dolarów, czyli prawie 350 złotych. http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article134783/Kazdy_moze_przeczytac_Twoje_skasowane_SMS_y.html
Proszę o natychmiastowe skasowanie wpisu klejnoci.
Cholera, jeszcze żona to zobaczy:))
http://recensioni.ebay.it/CELLULARI-SPIA-TUTTA-LA-VERITA-apos_W0QQugidZ1[tel]Amatorzy mogą np. podrzucić do aparatu niewiernej żony pluskwę - można to zlecić specjalistycznej firmie. Wtedy nic nie da wyciągnięcie baterii z aparatu. Technicy zamontują taką pluskwę, która ma własne źródło zasilania i nie korzysta z baterii telefonu. Może być na tyle inteligentna, że aktywuje się tylko na ludzki głos. Wada to czas pracy - zaledwie kilkanaście godzin.

Nawet jeśli rozbierzemy aparat na części, to nie zorientujemy się, że ktoś włożył taką pluskwę do aparatu. Jest maleńka i wygląda jak fabryczna część komórki. Można ją jednak dość prosto namierzyć. W specjalistycznych sklepach, których adresy są w internecie, można już za 50 złotych sprawdzić, czy aparat jest "czysty". Come accorgersi se il proprio cellulare ha installato un software di sorveglianza?
Nella maggior parte dei casi, il software è configurato per il reinoltro SMS, basterà dunque controllare il credito prima e dopo l'invio di un SMS, così da accorgersi se il costo è raddoppiato.
E' invece molto più difficile stabilire se si è controllati tramite intercettazione ambientale (fruttando il microfono del cellulare).
In questi casi la soluzione migliore è la formattazione del cellulare.
Il 99% dei software sul mercato non resiste alla formattazione hardware.
Premetto che questa operazione va effettuata con batteria ben carica e ripristinerà il cellulare con le impostazioni di fabbrica (come appena acquistato), eliminando quindi i dati del telefono: rubrica, foto, sms, ecc. I dati della sim non saranno invece intaccati.
Chiunque volesse cimentarsi lo farà a suo rischio e pericolo, non mi assumo alcuna responsabilità su perdite dati o malfunzionamenti causati da una non corretta formattazione.
La procedura con tutti i Nokia con sistema operativo Symbian è la seguente:
A cellulare spento mantenere premuti i tasti: [*] [tasto verde] [3] e accendere il cellulare senza rilasciare i 3 tasti neanche per un istante e facendo attenzione a non premerne altri.
Con alcuni cellulari sarà un pò complicato, ma con un paio di prove si riuscirà sicuramente.
Al termine della formattazione il cellulare richiederà di inserire data e ora, confermando così la corretta formattazione.
A questo punto siete sicuri al 99% che qualsiasi software sarà stato rimosso.
Black Hat: spyware w komórkach? Jednym z tematów poruszanych podczas tegorocznej konferencji hakerskiej Black Hat było bezpieczeństwo w sieciach komórkowych i coraz częściej pojawiające się informacje o słabościach technologii GSM.

Jak już informowaliśmy, dwaj specjaliści - David Hulton i Steve Muller - zaprezentowali w jaki sposób, stosunkowo prostymi środkami można złamać szyfry stosowane w usługach GSM i podsłuchiwać rozmowy w promieniu 20 km. Bardzo ważnym tematem poruszanym podczas konferencji Black Hat były także kierunki i perspektywy rozwoju złośliwego kodu dedykowanego dla platform mobilnych. Spyware jest powszechnie spotykany w systemach Windows używanych w domach. Nie nastąpiła jednak jeszcze prawdziwa epidemia złośliwego kodu w telefonach GSM. W praktyce jednak są one bardzo dobrym celem, gdyż coraz częściej mają zaawansowane systemy operacyjne, zestandaryzowane środowisko uruchamiania aplikacji mobilnych, interfejs sieciowy połączony z Internetem przez łącze operatora telekomunikacyjnego, a nawet odbiornik systemu GPS umożliwiający lokalizację użytkownika.

Na rynku można już spotkać dedykowane oprogramowanie szpiegowskie, które potrafi w niezauważony sposób odebrać przychodzące połączenie z konkretnego numeru telefonu, po cichu przekazać treść wiadomości SMS oraz informacje o odebranych i wybieranych numerach telefonu. Niektóre z nich potrafią automatycznie dodawać do połączenia trzecią stronę, którą może być specjalny numer rejestrujący treść rozmowy. Tego typu programy są często wykorzystywane przez agencje detektywistyczne, ale są już nawet oferty skierowane nawet do użytkowników indywidualnych. Na szczęście niektóre systemy operacyjne stosowane w telefonach (np. Symbian) posiadają mechanizm podpisu archiwów instalacyjnych aplikacji, zatem ryzyko samoczynnego zdalnego zarażenia telefonu jest mniejsze.

Komercjalizacja złośliwego kodu sprawia, że nowe oprogramowanie szpiegujące staje się coraz trudniejszym przeciwnikiem i podwyższa ryzyko zarówno związane z pracą przedsiębiorstwa, jak i bezpieczeństwem i prywatnością w codziennym życiu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia