Zamach na księdza.

Temat przeniesiony do archwium.
Włoski franciszkanin został raniony nożem podczas odprawiania mszy świętej w tureckim mieście Izmir.

Na księdza Adriano Franchiniego niespodziewanie rzucił się nieznajomy mężczyzna i ugodził go nożem. Włoch, z raną brzucha, został błyskawicznie przewieziony do szpitala, a policja zatrzymała podejrzanego.

Motywy zamachowca nie są jasne. Według niektórych źródeł mężczyzna – obywatel Turcji – zranił duchownego, mszcząc się za to, że ten kolejny raz odmówił mu udzielenia chrztu. Podobno zdesperowany mężczyzna od trzech lat przychodził do kościoła i uczestniczył w nabożeństwach. Jednak ojciec Franchini tłumaczył mu, iż nie jest jeszcze gotowy do przyjęcia sakramentu. Ataki na chrześcijańskich duchownych w Turcji nie należą do rzadkości. We wrześniu 2006 roku w Trapezuncie turecki nastolatek zastrzelił włoskiego misjonarza Andreę Santoro. W kwietniu tego roku trzech chrześcijan: Niemiec i dwóch Turków, zostało zamordowanych w mieście Malatya.

W 75-milionowej Turcji żyje około 100 tys. chrześcijan. Według niektórych nacjonalistów ich misjonarze zagrażają bezpieczeństwu narodowemu Turcji. UE od dawna krytykuje Ankarę za brak dostatecznego poszanowania wolności religijnej chrześcijan.

reuters, pap
Jerzy Wójcik
trzeba to bylo dokleic do postu"Prawdziwa twarz islamu"he,he to wlasciwa kontynuacja tematu,my do nich z oplatkiem, a oni z nozem..ech zycie!
Nie mówi się o tym głośno, ale współcześnie na świecie chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą społeczną. Nie mam teraz oficjalnych danych, ale ilość zabijanych każdego roku chrześcijan z powodu ich wiary jest ogromna.
53, dolacz to do dokumentacji w watku "prawdziwa twarz islamu" :]
Geniu, ale powiedz prawde, jestes wyslannikiem Romana?
Czy coś cię rozśmieszyło w tym, co wyżej napisałem o prześladowaniach chrześcijan?
Smieszy cię zabijanie ludzi?
Równie dobrze osoby, które stawiają mi zarzuty w innym wątku, mogłyby powiedzieć, ze teraz obrażasz pamięc mordowanych ludzi, że muszą zareagować, ale hehe, spokojnie, nie zareagują.
http://www.italiensk.info/article/article.php?itemID=933
http://ilnuovo.redaweb.it/seconda.php?key=17557
Temat przeniesiony do archwium.