Związek bez słów

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich :)
Ostatnio zastanawiałam się nad związakami gdzie jest problem z językiem np ona polka on innej narodowości zna kilka słów po polsku, ona nie zna jego języka. Czy wierzycie,że miedzy takimi osobami może być miłość. Co sądzicie na ten temat?
moze nie odrazu Miłosc...ale zauroczenie.
co widac na fiolecie jak co chwile ukazuja sie prosby o tłumaczenia smsów czy maili
"...miedzy takimi osobami.."? a co to znaczy?
ja jak poznalam mojego narzeczonego to umialam powiedziec baaardzo malo po wlosku alr forum mi pomoglo.teraz rozmawiam bardzo dobrze i MILOSC istenieje miedzy taklimi osobami!!!!
Zdarzylo sie tak w przypadku mojej znajomej. Poznali sie juz dawno temu w Polsce na spotkaniu TAIZE. Ona nigdy wloskiego sie nie uczyla bowiem nigdy nie przyszlo jej do glowy miec jakiekolwiek plany z tym krajem, on wiadomo polskiego tez nie znal (nauczyl sie troche slowek w czasie pobytu w Polsce). Najpierw gadali po angielsku, potem w miare jak znajomosc zaczela sie rozwijac ona poszla na kurs wloskiego. Dzis juz sa malzenstwem z paroletnim stazem.
Mysle wiec ze jest to mozliwe. W zyciu nie zawsze mozemy przewidziec wszystkich sytuacji takze mysle ze bez sensu jest skazywanie dwojki ludzi ktorzy sie sobie spodobali, na niepowodzenie lub posmiewisko tylko dlatego ze poznajac sie, nie znaja jezyka drugiej osoby. To od nich potem zalezy co bedzie dalej. Moze sie okazac ze nic z tego nie beda a przynajmniej na przyszlosc beda mile wspomnienia, a moze byc tez tak jak w przypadku kolezanki, ze jednak zwiazek sie rozwinie. Im tez malo kto dawal szanse na przyszlosc tym bardziej ze to bylo dawno temu, Polska w Unii nie byla wiec z jazda tu i tam tez latwo nie bylo, komorki i net nie byly rozpowszechnione wiec przez jakis czas pozostawalo im pisanie sobie listow. I prawie nikt (wraz z nia) nie wierzyl ze moze cos z tego wyjsc. A jednak.
>"...miedzy takimi osobami.."? a co to znaczy?

tzn. jeśli ty nie potrafisz mowić w języku swojego chłopaka a on w twoim i nie znacie innego "wspólego" języka

Nie sądzicie że żeby była miłość musi być coś więcej niż zauroczenie wyglądem zewnetrznym.

Nie czepiam się tutaj związków polsko-włoskich...zainpirowała mnie do napisania tego postu moja koleżanaka ktora ma chłopaka-obcokarajowca ale nie Włocha :)
Jak mozna kogos kochac nie potrafiąc mu tego powiedziec????
dokladnie! zgadzam sie! nie mozna tak myslec! ja tez jak poznalam mojego narzeczonego to malo ze soba rozmawialismy.poprostu czulismy sie w swoim towarzystwie bardzo dobrze a potem juz od nas zalezalo czy zalezy nam czy nie.ja sie nauczylam jezyka on troszke tez i jestesmy juz 2,5 razem...wiec nie ma sensu za bardzo wypisywac czy cos moze byc osobami ktore nie rozumieja sie na wzajem!
buziaki:)
Mała Izka jesteś już w tych Włoszech czy nie?
http://www.wloski.ang.pl/ktos_mnie_zabierze_stad_22235.html
a co ten temat ma wspolnego z tym czy ja tam jestem czy nie?
Mala izka:)nie irytuj się byłem ciekaw czy znów Cię wyobraźnia ponosi
kto sie czubi ten sie lubi

:D
hi hi hi
A ja z tobą Umberyjka się nie zgodzę. Bez dobrej znajomości języka ojczystego partnera nie będziesz w stanie wychwycić jego wad. Ale to jest tylko moje zdanie
oczywiscie ale po to sie uczymy jezyka aby poznac wady i ZALETY! dlatego osby nie znajace wloskiego prosza na forum o tlumaczenie a niektore osoby wysmiewaja sie z nich ze sa zakochane a nawet nie znaja jezyka zeby sie porozumiec!dla mnie to jest brak tolerancji!
" bez dobrej znajomości jezyka partnera nie jestes w stanie wychwycić jego wad"???

Mozna porozumiewac sie "nie w ojczystym jezyku partnera" i zauważac wady tej drugiej osoby, do tego nie potrzebny jest extra jezyk partnera.Wszak,....... (jak dla mnie ) nie liczą sie słowa lecz CZYNY. Można sie posługiwac tez innymi jezykami (-czyt. angielski , niemiecki). Przede wszystkim liczy sie postawa jegomościa, zachowanie sie w pewnych sytuacjach, reakcje ( w tym także na stres :D))))). Jeżeli zaważam że coś mnie drażni w zachowaniu to i jezyk polski partnera nie byłby dla mnie kwastia łagodzącą.


A co do wad to jeszcze uważAm że NOłBADI IZ PERFEKT ;P
miłego dnia wszystkim ;)
ferromony ..chemia mozgu..
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia