transport psa do Polski

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym prosić Was o radę. Dostałam od znajomych z Włoch szczeniaczka i teraz próbujemy go przetransportować do Polski. Z tego co wyczytałam w necie to szczeniak musi mieć czip i paszport. Czy ktoś się orientuje czy czip i paszport załatwia się we Włoszech u weterynarza, czy trzeba zgłosić psiaka do jakiegoś urzędu? i ile to kosztuje?
Poza tym psiak będzie podróżował do Polski sam. Czy istnieją firmy, które zajmują się przewozem zwierząt? Zależy mi, żeby psiak miał zapewnione jak najlepsze warunki. Poczytałam w necie jak przewożone są zwierzęta przez linie lotnicze, i nie bardzo chciałabym korzystać z ich usług i przewozić go w luku bagażowym :( Poradźcie jak najlepiej to załatwić?
Najlepiej autem.Weteryniarz robi wszystkie szczepienia,chip i paszport.Bez problemów.Niedrogo.
Niestety nie ma możliwości przewiezienia go samochodem :(
Jezeli pies jest malej wielkosci, mozna go przewozic w kabinie samolotu, trzeba to wczesniej zarezerwowac - na stronach linii lotniczych sa informacje. Np. LOt pozwala na przewoz tylko jednego psa w kabinie podczas danego rejsu. Ale pies nie moze wtedy na ogol leciec sam - i kolo sie zamyka...
Biedactwo sam ma jechac do Polski???.. biedny szczeniaczek.. Wiadomo, ze taka podroz to dla niego stres a tym bardziej brak osoby do ktorej moze sie przytulic.. Zwierzeta tez maja uczcuca. Jedz z nim autokarem, mozna wykupic miejsce dla pieska w autokarze kosztuje polowe ceny biletu. Ja nie raz jechalam autokarem do PL nawet na 3 dni i kasy nie bylo mi szkoda na podroz.
1 ) wet czipuje psiaka i rejestruje go w Anagrafe Regionale, szczepi na jakies tam choroby
2 ) szczepi na wscieklizne (
p.s. jest jakies ograniczenie dotyzace wieku szczepionego na wscieklizne psa, wdaje mi sie, ze musi miec wiecej niz 3 miesiace, ale glowy nie dam, zapytaj weta )
3) czekasz 3 tygodnie
4) zglaszasz sie do odpowiedniego ASL z oddzialem Sanita Pubblica Veterinaria ( z kwitkiem zaplaty ( cos kolo 15 euro )- tam daja Wam paszport
5) powtarzasz co roku szczepienie na wscieklizne- w ten sposob przedluzasz waznosc paszportu
Bardzo bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
Czesc!
Dla mojej suczki weterynarz zrobil szczepienie przeciw wsciekliznie i wpisal date, ze niby miesiac wczesniej. Zrobil tez zastrzyk z czipem. Zaplacilismy okolo 20 euro. Paszport zrobilismy w ASL -nie cale 15 euro. Do samolotu potrzebna jest klatka,nieprzeciekalna w razie siusiu :) Klatka ma byc na tyle duza, zeby piesio mogl wstac i swobodnie sie obrocic :) W Warszawie sprawdzali czy oby napewno moze :/
Dla mojej suczki byl to ogromny stres :( A ja balam sie o nia jeszcze gorzej :( W Warszawie bigalam po terminalu i szukalam jej chyba wszedzie, nikt nic nie wiedzial gdzie ona jest :( Po jakims czasie wystawili klatke z drugiej strony terminalu,postawili w kacie, uslyszalam pisk i dlatego znalazlam moja psine. Na szczescie wtedy nie bylo duzo ludzi, inaczej nieuslyszalabym jej :(
Kolejne razy oddawalam ja dla milych panow, przed samym odlotem i odbieralam tuz po wyladowaniu, zanim wsiadlam do autobusu. Pozdrawiam!
..a i jeszcze ciekawostka..leczenie psa w Itali mozna odpisac od podatku..az 20 proc!
Kurier Europa Transport zwierzaków do/z Europy
odswiezamy bo temat stale wraca..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa