firma w IT

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Z racji, ze to pierwszy moj post witam wszystkich i jesli to mozliwe prosze o pomoc informacyjna...
Zastanawiam sie nad zalozeniem w IT firmy, ktora byc moze zatrudnialaby rowniez inne osoby, ale poczatkowo bylaby to dzialalnosc jednoosobowa.
Mam residenze w Zola Predosa od 1,5 roku podobnie jak testiera sanitaria itd.
Pytanie brzmi (pomijajac biurokracje) czy we Wloszech sa jakies dotacje na start nowej firmy lub kredyty? (cos na zasadzie jak w PL z urzedu pracy lub dotacji z UE) no i czy sa one osiaglane dla Polaka chcacego zalozyc firme w IT

Dzieki za info


Pozdrawiam
Cytat: LongWay
Witam
Z racji, ze to pierwszy moj post witam wszystkich i jesli to mozliwe prosze o pomoc informacyjna...
Zastanawiam sie nad zalozeniem w IT firmy, ktora byc moze zatrudnialaby rowniez inne osoby, ale poczatkowo bylaby to dzialalnosc jednoosobowa.
Mam residenze w Zola Predosa od 1,5 roku podobnie jak testiera sanitaria itd.
Pytanie brzmi (pomijajac biurokracje) czy we Wloszech sa jakies dotacje na start nowej firmy lub kredyty? (cos na zasadzie jak w PL z urzedu pracy lub dotacji z UE) no i czy sa one osiaglane dla Polaka chcacego zalozyc firme w IT

Ciao LongWay!

Z tego co mi wiadomo to dofinansowania sa ale raczej niewielkie i uzalerznone od regionu/provincji, wieku i pulci (czasami kobietom jest latwiej;)

Jedyne co ci moge doradzic w tym temacie, z wlasnego doswiadczenia, to posiwcenie ogromnej uwagi na detale i "maly druczek" ;) Mi zaproponowano na start firmy, juz nie pamietam iles tys dofinansowania, a potem sie okazalo, ze nie daja ci gotowki a jedynie oplacaja przez trzy lata ksiegowego, doradce pracy, kilka ogloszen w lokalnej prasie i ulotki. Poza tym przez trzy lata musialabym sie u nich meldowac co miesiac aby zdac relacje z rozoju biznesu i stosowac sie do ich rad i wytycznych :/

Ja na to nie poszlam, moj wybor, klika osob, ktore znam tak (z roznym skotkiem;)

tak czy inaczej powodzenia!!!!

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa