Włosi uciekają z Wenecji

Temat przeniesiony do archwium
Europejczycy uciekają przed Chińczykami.
Zajmują ich mieszkania.Azjaci wykupują miasto.
Wenecja się wyludnia. Włosi masowo opuszczają miasto, ponieważ nie stać ich na mieszkanie w nim. Ich miejsce zaczynają zajmować Chińczycy, którzy coraz częściej rozkręcają tam swoje biznesy. Chińczycy wykupili już pół miasta i opanowali rynek handlu pamiątkami. Włoscy producenci ekskluzywnego szkła murano nie są już w stanie konkurować z chińskimi tanimi produktami, dlatego zamykają zakłady. Z miasta znikają też sklepy, piekarnie a nawet kioski z gazetami - donosi dziennik.pl.

Azjaci opanowali nie tylko wenecki handel ale również rynek usług. Zaczęli otwierać bary i restauracje a ostatnio zabrali się za hotelarstwo. W ciągu ostatnich pięciu lat Chińczycy kupili ponad sto zabytkowych pałacyków i przerobili je na hotele. Mają również plany, by kilka budowli przerobić na centra komercyjne.
Włosi obwiniają za to burmistrza Wenecji Massimo Caccriariego, który zapoczątkował prywatyzację miasta. Właśnie wtedy do Wenecji zaczęli napływać chińscy inwestorzy i zaczęli kupować największe atrakcje miasta
Według najnowszych szacunków w ciągu ostatnich 50 lat z Wenecji wyprowadziło się prawie 65 proc. lokalnej ludności. Wcześniej na Starym Mieście mieszkało ok. 150 tys. osób, teraz jest ich jedynie 40 tys., w tym 2000 Chińczyków. Reszta to turyści. calosc tu:
http://podroze.dziennik.pl/swiat/artykuly/400189,wenecja-coraz-bardziej-chinska.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29
to jest najwieksze problem o "moj" kraj!...ludzi!!
Ludzi we wloszech sa stary, ignorantow i przede o wszystki " berbenisti ".
berbenisti?....sei sicuro? wiemy ,ze ludzie w IT sa starzy,sa ignorantami i przede wszyskim "perbenisti" ... il perbenismo è quando si cerca a tutti costi di sembrare puritani scandalizzandosi per ciò che gli altri fanno????
no, è quando si permette di far tutto a tutti e reagire con parole di conforto e sempre con aria da intellettuale.
Ma fanculo! La polizia ferma qualcuno e questo insulta? Bastonate!!
Oggi a Roma è successo un casino in Piazza Navona ( l'ho visto su internet e TG ), erano in 5-6 persone per 2 "fuori controllo"...dico io, una bastonata e un po' di pugli così si calmavano?
Ci vuole un po' di cattiveria, un po' di palle, un po' del sano istinto mafioso che serpeggia in ogni persona!! Non solo perbenismo del caxo! ;)
A Italia ...ci sono i buoni è i meno buoni....:D
Telewizja pokaże całą prawdę o Polakach we Włoszech? Jest niewiele filmów o emigracji polskiej we Włoszech i jeszcze mniej tych o emigracji włoskiej w Polsce, ale te, które powstały i powstają, starają się oddać jej charakter i pokazać przemiany. Niestety są pełne stereotypów. Jaki będzie nowy serial TVP "Wszystko przed nami"? - polscy telewidzowie przekonają się od września. calosc tu:
http://polonia.wp.pl/title,Telewizja-pokaze-cala-prawde-o-Polakach-we-Wloszech,wid,14837177,wiadomosc.html
Temat przeniesiony do archwium

 »

Życie, praca, nauka