Dzis koniec swiata?

Temat przeniesiony do archwium
21.12.2012....ktos w to wierzy?
W praktyce koniec życia na Ziemi nastąpi za ok. 1 mld lat, bo nasza gwiazda zmieniając sie w Czerwonego Karła po prostu wszystko spali.
niestety ale dalej zyjemy
Czerwony karzeł – gwiazda ciągu głównego późnego typu widmowego K lub M. Ich masa wynosi od 7,5%[1] do około 40% M☉[2], a temperatura powierzchni jest niższa niż 4000 K[3]. Gwiazdy te emitują czasami tylko 1/10 000 ilości światła słonecznego, a ich maksymalna jasność to 10% jasności Słońca. Z powodu wolnego tempa spalania wodoru, ich szacowany czas życia wynosi 10 miliardów lat[1]. Czerwone karły stanowią najliczniejszy typ gwiazd we Wszechświecie[1], jednak z powodu ich małej jasności nie są widzialne gołym okiem[4].
W Drodze Mlecznej tylko 20% gwiazd nie jest czerwonymi karłami[5]. W innych galaktykach ten odsetek jest 20 razy mniejszy[6][7].

Bardzo ciekawy sposob widzenia Czerwonego Karla:-))) Jesli juz to z braku swiatla zycie na Ziemi przestanie byc mozliwe. Wedlug Twojej teorii powinno dojsc raczej do epoki lodowcowej niz do spalenia.
Cos Ci sie zupelnie z tymi "karlami" pomieszalo:-))))
ludzie maja rozne opinie ;D http://anime-shinden.info/forum/threads/9205-Czerwony-Olbrzym-Bia%C5%82y-Karze%C5%82
Cytat: SettediNove
ludzie maja rozne opinie ;D

Co do tego nie ma zadnych watpliwosci.

Jednakze powyzej pisalas o "Czerwonym Karle" i ten jako gwiazda ma za niska temperature,zeby utrzymac zycie na Ziemi,wiec nic nie spali,a raczej nastapia egipskie ciemnosci i epoka lodowcowa 3:-)
Natomiast jesli mowimy o "Czerwonym Olbrzymie" to w koncowej fazie swojego zywota:-) rozrasta sie do takich rozmiarow,ze w przypadku relacji Slonce-Ziemia te ostatnia "polknie"

« 

Życie, praca, nauka

 »

Solo italiano