Tlumacz przysiegly z wloskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao!
Czy ktos sie orientyje jak dokladnie wyglada egzamin na tlumacza przysieglego i jakie ew. inne warunki trzeba spelnic.
A moze trafi tu jakis tlumacz i napisze cos o swoich doswiadczeniach zawodowych - na pewno nie tylko ja bylabym tym zainteresowana!
Mam zamiar w przyszlosci sie tym zajac, ale nie wiem czy dam rade.
Pozdrawiam
Laura
czesc jest jestem tlumaczem wloskiego ale bylam w tej sprzyjajacej sytuacji ze nie musialam zdawac jeszcze zadnego egzaminu, jestem po romanistyce z 2 fakultetem - 2 jezyk romanski - wloski - skadinad wiem ze takie egzaminy na tlumaczy stana sie powszechne zwlaszcza po wejsciu Polski do UE, egzamin / inform. dot. tez min. niemieckiego wiec moga byc wiarygodne dla wloskiego/ sklada sie przed kilkuosobowa komisja i dotyczy slownictwa specjalistycznego: administracji prawa medycyny ekonomii ksiegowosci technologii itp. czyli jedym slowem tego czego nie ucza na studiach ..... zycze poowdzenia i wytrwalosci!
Dziekuje za wskazowki
czesc mam pytanko co oznacza slowo:biricchina
z gory dziekuje pozdrawiam
przemekW
birichina- ragazza vivace, un po' impertinente.
Po polsku to coś jakby spryciara w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pozdrawiam.
mam prosbe,mianowicie co znaczy slowo"ragazza"
ragazza - dziewczyna
dziekuje:)
hej!
ja tez ostatnio mam ochote na bycie tlumaczem przysieglym. Jak nie masz zadnej ukonczonej filologii i jestes samoukiem jak ja- to nie ma lekko. Jakies chociaz podyplomowe trzeba skonczyc. poczytaj sobie ustawe.
http://tlumaczenianiemiecki.republika.pl/ustawa.html
czy ktos z Was zna jakas szkole tlumaczy w Ankonie albo okoliczach? Regioni MARCHE?
www.google.it i pierwsze co wyskoczyło to http://www.mediatorilinguistici.it/scuola.htm
czy przypadkiem na tlumacza nia wystarczy wyzsze wyksztalcenie i certyikat z biegla znajomoscia jezyka
?
Zarówno tłumacz jak i tłumacz przysięgły charakteryzuje się zdolnoscią myślenia i nie słucha pierdół działających na zasadzie głuchego telefonu, a szuka informacji u źródła.

Zwykłym tłumaczemmoże być osoba nawet z wykształceniem podstawowym. Grunt to znaleźć pracodawcę/zleceniodawcę, którego położy się na kolana umięjętnościami językowymi i będzie chciał nam płacić za robotę.

Tłumacz przysięgły zgodnie z ustawą (Dz. U. z dnia 27 grudnia 2004, Nr 273, poz. 2702) to osoba, która:

1) ma obywatelstwo polskie albo obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub, na zasadach wzajemności, obywatelstwo innego państwa;
2) zna język polski;
3) ma pełną zdolność do czynności prawnych;
4) nie była karana za przestępstwo umyślne, przestępstwo skarbowe lub za nieumyślne przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu obrotu gospodarczego;
5) ukończyła magisterskie studia wyższe na kierunku filologia lub ukończyła magisterskie studia wyższe na innym kierunku i studia podyplomowe w zakresie tłumaczenia, odpowiednie dla danego języka;
6) złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka obcego na język polski, zwany dalej "egzaminem na tłumacza przysięgłego".
2. Znajomość języka polskiego potwierdza zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego

Ot. Panie/panowie przyszli tłumacze. Pracujcie głową. Bo na "słyszałem, że" daleko nie zajdziecie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zawodzie
W końcu ktoś myślący tu napisał......
complimenti 6 riuscito a rinfrescarmi il cervello!dzieki za wylewna odp. gdybys mogl oswiecic mnie jakie dokumenty sa potrzebne i gdzie je trzeba zlozyc bylabym ci b. dzwieczna
Czasami się zastanawiam w jaki sposób będzie wykonywać swoją pracę. Jeśli czegoś nie będziecie wiedzieć zapytacie na forum? Google w końcu od czegoś są, wystarczy wpisać tłumacz przysięgły i trochę się wysilić.
Puppa, nie chcę być uszczypliwa więc się powstrzymam. Poczytaj jeśli potrafisz:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/2702.htm
http://www.tepis.org.pl
moze ostre ale nareszcie realistyczne podejscie do pytania.tlumacz przysiegly to wyksztalcona osoba profesjonalista a nie samouk
Temat przeniesiony do archwium.