zdawał ktoś TELC z włoskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
czy zdawał ktoś TELC z języka włoskiego? czy taki certyfikat jest przydatny? czy może lepiej wybrać inny? pomóżcie proszę, dzięki
napisz co to jest ten TELC, tzn. co oznacza... ja o nim nie slyszalam...
TELC (The European Language Cerificates)-system egzaminów stworzonych w oparciu o program ramowy: Common European Framework of Reference Rady Europy
TELC (The European Language Cerificates)-system egzaminów stworzonych w oparciu o program ramowy: Common European Framework of Reference Rady Europy
Pewnie chodzi o The European Language Certificates...
Wlochy nie sa tak bliskie Radzie Europy... tzn, mysle ze lepiej byloby dla Ciebie zdac CILS lub CELI, bo o ich istnieniu wie wiekszosc Wlochow, ale nie wiem jak jest w Polsce i co sie tam mowi na ten temat....
a możesz napisać coś więcej o tym egzaminie (tzn.poziomy, gdzie można zdawać, koszt egzaminu, czy trudno zdać, mnie interesowałby najniższy poziom)
Podaje za strona "Nauka jezyka" :
The European Language Certificates - Italiano
Egzamin jest częścią systemu egzaminów European Language Certificates opracowanego przez Stowarzyszenie niemieckich ośrodków edukacyjnych dla dorosłych. Uprawnione do przeprowadzania tego egzaminu są wszystkie organizacje należące do International Certificate Conference (ICC) oraz ośrodki posiadające licencję WBT - organizacji zajmującej się opracowywaniem testów dla kształcenia ustawicznego.
ICC jest międzynarodowym stowarzyszeniem europejskich ośrodków edukacyjnych dla dorosłych.
Informacje ogólne:
Egzaminy European Language Certificates przeprowadzane są na trzech poziomach (A2, B1, B2).
A2 - Egzaminy na najniższym poziomie A2 są dostępne dla 10 języków, w tym włoskiego.
B1 - Egzaminy na poziomie B1 są dostępne dla 8 języków, w tym hiszpańskiego.
Egzamin składa się z części pisemnej (rozumienie tekstu pisanego, rozumienie ze słuchu, wypracowanie) oraz z egzaminu ustnego. Cały egzamin trwa 3 godziny.
Ośrodki:
Do egzaminu można podchodzić we wszystkich szkołach językowych, które są członkami ICC w Europie.

Dzięki współpracy członków ICC egzamin jest uznawany w całej Europie.
Kontakt:
WBT Weiterbildungs-Testsysteme GmbH
Hansaallee 150
60320 Frankfurt
Niemcy
Tel: ++49-69/ 95 62 46-0
Fax: ++49-69/ 95 62 46-62
Email: [email]

Koniec cytatu :)
http://www.telc.pl/testy.php znajdziecie tu przykladowy:

B-2 Certificato Superiore d'Italiano (Modello di Test 1) [669 KB]

B-2 Certificato Superiore d'Italiano (Obiettivi didattici e struttura del test) [200 KB]
Pod www.telc.pl nic nie znajdziesz, lepiej szukaj pod www.telc.net, tam sa przykladowe modele do testu na poziomach A1, A2 i B2.
Pozdrawiam
a można do tego lupić jakieś testy? lub ksiązkę, cokolwiek? interesuje mnie poziom B2...pozdr
ponawiam to samo pytanie: gdzie można dostać przykładowe testy z egzaminu z włoskiego telc na poziomie B2? te na www.telc.net sa płatne 10 i 12 euro... ktos wie?
hejkas,

sprawdz ktoregos z ponizszych chomikow:

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1366&bih=581&q=telc+chomikuj&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=832a34e8edb797aa

ja niestety nie moge, bo mma chomika zablokowanego w pracy :)
no dzięki, ale te tutaj wszystkie są po francusku... kurcze, czy to ja taka ciemna jestem czy co, ale wszystko na tym chomiku mi wyskakuje, tylko nie to co mi potrzeba:( pomocy! to z tym telkiem z włoskiego???
tu jest wloski:

http://chomikuj.pl/mail123/lang+j*c4*99zyki+obce/*3d+TELC
dzieki... jakby ktoś miał coś więcej to byłabym wdzięczna.


Czy zdawał ktoś TELC B2 z języka HISZPAŃSKIEGO w tym roku? jakie zadanie były?
Jestem świeżo po egzaminie TELC (poziom A1) z włoskiego. W sumie nie był trudny (hehe nie mógł być na tym poziomie) i bardzo podobny do tego przykładowego ze strony TELC-a.

Oczywiście pojawiły się też wątpliwości:
w jednym z zadań należało wpisać "luogo di vacanze" a tekście było "vacanze a Vieste sul Gargano in Puglia". Teraz pytanie czy Gargagno to luogo? A może Vieste?

Przydała by się też znajomość słowa Auguri! czyli Najlepsze życzenia!

Na części ustnej pojawiły się słówka takie jak jabłka, banany, piłka nożna, telefon komórkowy, spaghetti, pizza, szef, miejsce pracy, koledzy, kino... w sumie nic zaskakującego.
edytowany przez aneczkaj: 14 lis 2011
Temat przeniesiony do archwium.