Cils2, 3

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao, prośba do zorientowanych w temacie: czym się kierować przy wyborze CILS czy CELI, czy to egzaminy tej samej rangi, z czego najlepiej się przygotowywać? Bardzo proszę, jak macie w formie elektronicznej o testy na Cils czy Celi 2 i 3. [email]
ja też bardzo proszę o poradę, który egzamin wybrać i przykładowe testy. Moja nauczycielka twierdzi, że CELI jest lepszy, ale chce poznać też waszą opinię. dzięki
[email]
Do wszystkich dobrodusznych: Jesli ktos ma jakies testy CILS z lat ubieglych 2,3 albo nawet 4 to niech sie zlituje i mi wysle na maila: [email] Przymierzam sie do dwojki albo do trojki i nie mam pojecia o testach...Z gory bardzo wszystkim dziekuje
no i jeszcze jakby mi ktos napisal czym sie rozni CILS od CELI to juz wogole byloby super!!! [email]
Katio80! Ja mam dokladnie ten sam problem, mam zamiar zdawać w grudniu Cils2 i nie mam zielonego pojęcia jak sie do tego zabrac. Czy możesz mi poradzić jakieś fajne książki z gramatyki (autor i tytul)? będę bardzo wdzięczna!
Ti Saluto !
Magda :)
[email]
czesc..kotek5000!mialam wlasnie do ciebie pisac na maila czy masz testy od biednej Moniki przesylaczki testow:)ktora wszyscy mecza...ja jestem samoukiem i najsensowniejsza ksiazka do gramartyki to Daniela Zawadzka.-gramatyka wloska..a poza tym repetytorium tematyczno-leksykalne (to zielone) i slowniki tematyczne..to wszystko co posiadam...
problem w tym ze nie wiem za bardzo jak wygladaja te egzaminy..i ktory wybrac....tez mam zamiar zdawac Cils 2 w grudniu...i moze sie ktos zlituje i mi da na maila jakies wskazowki..jakby co to ci przesle.
tanti saluti...
do Katii80!
A wiec tak; po pierwsze baaaardzo Ci dziękuje za pomoc, po 2 ja tez jestem samouczkiem ( ciekawe co z tego wyjdzie... ) , po 3 Monia wyslala mi testy do Celi 2 i 3... wiec jeśli chcesz to dzis wieczorkiem ci je przesle (musze sciagnac tylko Acrobata..bo one sa w formacie pdf. a ja wczoraj robilam formata i musze go zainstalowac na nowo).. szkoda tylko, ze te testy nie sa do Cils'a... napewno by nam to pomoglo jeszcze bardziej!
3maj sie !
Buziaki :)
Magda
Dziewczyny zajrzyjcie na tej stronie do "CELI", tam ITALIA podala adres gdzie mozna znalezc testy do egzaminow. Jest ich tam troche. Czy moge kiedys odezwac sie na wasz adres pocztowy? Pozdrawiam
pisz ewcia pisz...odpisze na pewno bo ostatnio nie mam co robic to "siedze na necie"...no i ucze sie wloskiego w miedzy czasie:)
Ewciu ! Jasne, że możesz napisać ! super! bardzo sie cieszę i czekam na maila!
Buziaczki !!! :)
Pewnie, ze napisze tym bardziej, ze ja tez mysle o tych egzaminach, moze razem cos pokombinujemy, bo jak znam siebie to sama to bede myslec , myslec, myslec..... a nauka bedzie cierpliwie czekala. napisze, ale nie dzis, bo teraz musze isc do pracy ( zamknac konie ) a potem jest "Zelig" jeden z niewielu programow w miare interesujacych. Czesc.
Ja tez mysle o zdaniu egzaminu...na tym forum pisano, ze celi jest latwiejsze od Cils przynajmniej od poziomu 3. Testy mozna sciagnac ze strony http://portal.unistrapg.it/canale.asp?id=116 Piszcie jak cos ciekawego znajdziecie.
Jak macie chec to piszcie i moze wymienimy doswiadczenia...
[email]
To ja Ewa_Maria. Napisalam do Was listy, ale nie wiem czy doszly gdyz moj listonosz mi mowi, ze adres jednej z Was jest bledny. Odezwijcie sie tu lub jesli cos doszlo to na moj adres. Pozdrawiam
witam! Zdawalam 2 lata temu CILS3, potem 4. Do tego pierwszego przygotowywałam się chodząc na kursy w instytucie w wawie. Tam was przygotuja najlepiej, robi się bardzo dużo testów. Trudno byłoby mi to wszystko skanować, jednak możecie udać się do instytutu na maszałkowskiej i tam ogą wam pokazać te testy
ja tez wlasnie zastanawiam sie nad egzaminam.....tak jak Wy!!!!
dziewczyny czy juz doszlyscie do tego - CELI czy CILS jest lepszy....z jakich materialow przygotowujecie sie do tych egzaminow, czy zawadzka wystarczy? Prosze dajce znac!!!!
Pozdrowienia
Skąd zdobyliście gramatykę Zawadzkiej???

Zadzwonilam juz chyba do wszystkich największych księgarni w Polsce i nigdzie jej nie ma :(!!!

Możecie dać mi jakieś namiary na maila? [email]
Chyba tylko w antykwariatach.
Napisalam wlasnie b2 czyli CILS4 nie byl zbyt trudny. 2 i 3 tym bardziej. Nie pamietam dokladnie strony na ktorej mozna znalezc testy. za 3 tygodnie wracam do wloch to porzycze od prof pare testow i bede mogla podeslac kto zechce.
pozdrawiam
mam ptakie pytanko... ile waszym zdaniem trzeba sie uczyc zeby zdac np. celi 2 wystarczy rok nauki po 1 h tygodniowo?? plus jeszcze robienie sobie tych testow itd?? :>
moze sprecyzuje.... nauka od podstaw....
a cils mozna zdawac w warszawie??? wiesz moze? albo w gdansku???
Stronka Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie bardzo mnie smuci,albo nie umiem szukac,albo nic konkretnego na niej nie ma...a chce sie dowiedziec,kiedy zaczynaja sie lub zaczely sie zapisy na CILS,ile kosztuje,itp
wiecie cos na ten temat?
w Gdansku nie da rady zdac CILS,co jest pewnego rodzaju absurdem.
pozdrawiam:-)
Hej :) A próbowałaś wrzucić CILS w wyszukiwarkę, np. Google? Pewnie pokaże ci się strasznie dużo wpisów ale spróbuj, może coś znajdziesz :) Na instytutowych stronach nigdy za wiele nie ma ;))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa