Akademie sztuk pięknych we włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao a tutti!. Słuchajcie czy ktoś z was zdawał egzaminy we włoszech na akademię sztuk pięknych?. Zamierzam właśnie tam zdawać. Powiedzcie jak wygląda test z historii sztuki? i czy obcokrajowcy mają jakieś "luzy" ze zdawianiem tego testu??, czy trzeba znać super włoski, czy zajęcia odbywają się może w języku angielskim również??, bo ja znam sporo słówek, ale niestety narazie dukam zamiast mówić:/. Jeśli ktoś zdawał to bardzo pilnie proszę o info!!!!. Ja zamierzam zdawać do publicznych uczelni w Mediolanie i Bolonii.
Czesc ! Zobaczylam Twojego maila i chyba moge Ci cos podpowiedziec- jestem wlasnie na Accademia di Belle Arti di Brera -czyli jedna z tych ktora wymienilas w swoim mailu. Jezeli chodzi o wloski to jest raczej niezbedny -i to dobry- to prawie nikt tu nie mowi po wlosku- to moze byc wiec czasem problemem- chyba ze znajdziesz kogos kto Ci bedzie tlumaczyl. Wiem ze na tescie - na egzaminie wstepnym- studenci z innych krajow sa traktowani troche lagodniej - ogolnie przyjmuja prawie wszsytkich bo trzeba duzo zaplacic - tak wiec o to sie nie martw. Ogolnie pewnie zalezy co chcesz tutaj robic - ja jestm na dekoracji i raczej sie zawiodlam na calej linii ,ale to nie znaczy ze zawsze tak musi byc ! Pewnie tez sa fajne kursy Ogole radze sie przygotowac na duzy balagan i miec sporo cierpliwosci do wszystkiego- inaczej sie nie da rady. Powodzenia i daj mi znac jak sie zdecydujesz, Ola
Dzięki za info. Pewnie, że się decyduję. Domyślam się że się sporo płaci....a mogłabyś powiedzieć ile płacisz za rok??. Pozdr
dzień dobry,
kończę liceum artystyczne w Arese. Jeśli znajdziesz chwilę czasu to napisz czy warto iść na malarstwo lub rzeźbę do Brera, wiesz coś z "bilska" na temat tych kursów? Czy wiesz, która z włoskich uczelni tego typu jest najlepsza?
Bardzo Ci dziękuję
Clara

« 

Inne

 »

Inne