Egzamin na pilota

Temat przeniesiony do archwium.
31-59 z 59
| następna
bardzo prosze powiedz mi jak wyglada taki egzamin z angielskiego czy jest tez podzielony na czesci jak fce
To jak wyglada egzamin jezykowy dla pilotow reguluja ustawa...ogolnie sklada sie z czesci pisemnej i ustnej...ale nie znam szczegolow ..
mam pytanko,

jak długo można podchodzić do egzaminu na pilota wycieczek?

Kurs skończyłam 2 lata temu, a z pewnych względów nie zdawałam egz. państwowego. Coś mi się wydaje, że jeszcze 3 lata po skończeniu kursu można zdawać państwowy? Czy ktoś może coś wie na ten temat? Z góry dziękukję za odpowiedz.
Nie spotkalam sie z jakims ograniczeniem czasowym w tym wzgledzie...ale nie warto czekac za dlugo bo wszystko zapominisz czego sie uczylas na kursie. Chuba tylko bylo cos na temat, ze miedzy ewentualnym powtarzaniem egzaminu musi uplynac miesiac....
Leeea, dziękuję za szybką odpowiedź.

Niedawno postanowiłam zdawać egzamin na przełomie września/października, a jak pisałam wcześniej jestem 2 lata po kursie i mam jeszcze takie pytanie:

czy Ty Leeea albo ktoś wie jak i co mogło zmienić się przez ten czas w przepisach? Mam na myśli wszelkie ustawy o ruchu turystycznym. A może nic się nie zmieniło? (ale weszliśmy do UE i coś chyba musiało się zmienić).

A może ktoś zna jakieś strony pomagające przygotować się do egzaminu?

Dzięki i pozdrawiam :)
Ustawa chyba sie nie zmienila...troszke przepiy dotyczce przekraczania granicy z krajami UE , paszport -dowod ale o tym sie duzo mowilo ...i jeszcze cos tam chyba w euroliscie- ksiazce wozu...teraz kierowca wypisuje tylko dane odnosnie przewoznika, samochodu a nie trzeba na niej listy pasazerow...
Nie znam stron pomagajacych w przygotowaniu...siegnij do ksiazek i przede wszystkim Ustawy...przynajmniej u mnie trzeba bylo dobrze znac pewne fragmenty...Powodzenia!!
jestem ze slaska mam zamiar wybrac sie na kurs od pazdziernika chce tez zdawac egzamin z angielskiego jakby ktos mial materialy to prosze o namiary
Mam troche materialow ale na egzamin na pilota...z angielskiego niestety nie zdawalam.Ale moze lepiej zdac egzamin z angielskiego, ktory zaliczny jest dla pilotow ...najlatwiejszy to TELC B1 testy sa na stronie www.telc.pl
taki egzamin moze ci sie ewentualnie przydac do innej pracy.
Leeea bardzo dziekuje za info musze pomyslec o TELC calkiem zapomnialam ze cos takiego jest wszyscy mowia tylko o fce a ja z gramatyki raczej noga
dziekuje
Leeea a mogłabyś mi przysłaś te miateriały na egzamin pilota....chciałabym sie zorientowac co tam [email]
jeśli ktoś ma matriały szkoleniowe z kursu pilota w formie elektronicznej to mam próśbę abyście przesłali mi na e-mail: [email]

chciałbym się wczęśniej dobrze przygotować zanim się zapiszę na kurs

wszytkim z góry wielkie dzięki

pozdrawiam
jakby byl taki ktos, kto ma takowe materialy w formie elektronicznej, to tez bardzo prosze: [email]

dziekuje z gory
ja tez bardzo prosze o materialy
[email]
Jesli macie zamiar zapisac sie na kurs to nie wiem po co chcecie sie juz uczyc? Na kursie powinni wam udostepnic jakies materialy i polecic podreczniki. Kurs jest dosc dlugi...120 godzin a po kursie jest jeszcze czas aby sie do egzaminu przygotowac...Powinnyscie wiedziec byc moze o podstawowych warunkach jakie powinnyscie spelniac aby przystapic do egzaminu...podstawowe to min 18 lat, minimum srednie wyksztalcenie , dobry stan zdrowia i ukonczony kurs...a reszty dowiecie sie na kursie.
W formie elektronicznej mialam tylko sciagi na egzamin :))
Nie warto uczyc sie na zapas...po to jest kurs. Powodzenia.
co do kursow to chciala bym sie dowiedziec czy jest jakis wiek od ktorego mozna robic ten kust czy nie??Gdzie moge sie zapisac na taki kurs...biura turystyczne jakies wieksze czy gdzie???dziekuje za informacje pozdrawiam
Sa wymagania co do wieku i wyksztalcenia pilota minimum 18 lat i minimum srednie wyksztalcenie...ale to musisz chyba osiagnac przystepujac do egzaminu a kurs mozesz rozpoczac wczesniej...trwa czasem kilka miesiecy.
A jak jest z praca po takim kursie?
Wiesz, wydaje mi się, że wszystko zależy od szczęścia...
Mam znajomą, która skończyła kurs i jeszcze w tym samym sezonie załapała się na pilotaż, oraz taką, która dostałą do prowadzenia tylko 1 wycieczkę,w dodatku po Polsce...
Tak to prawda trzeba miec szczęscie lub znajomości w tej branży, ja zdałam egzamin w lipcu,byłam na praktyce,znam język obcy(włoski) i jak do tej pory nie znalazłam pracy ale nie poddaje sie i szukam wytrwale.Pozdrawiam.
Limoncello-czy możesz napisać, jak wyglądał egzamin z j.obcego? Slyszałam, że certyfikat z łoskiego /już od CELI 3/ podobno z niego zwalnia:)
A tak poza tym-dało się przebrnąć przez ten kurs, czy były jakieś problemy?
Miałyście zajęcia np. na lotnisku?
Nie zdawalam egzaminu z języka obcego bo miałam zdane CELI3 i byłam zwolniona, automatycznie wpisali mi do legitymacji pilockiej znajomość języka.A jeśli chodzi o praktyki to miałam je w hotelu i pilotowalam wycieczke do Lwowa.
limoncella , i jak wrażenia z pilotażu wycieczki do Lwowa,??;-)) mam na myśli graniocę i przeprawę przez nia ;-)) popilotujesz jeszcze raz czy dasz sobie spokój z pilotażem na ukrainę ??;-). Też jestem pilotem.;)
Pozdrawiam
ja sie zapisalam w Lublinie na egzamin z wloskiego w 2000r. do tej pory czekam az sie zbierze grupa;)
hej mogłabyś mi przesłac takowe sciągi

[email]

bardzo proszę
pozdrawiam
Hej. Mam prośbę...w maju zdaje egzamin na pilota wycieczek...jeśli nie byłoby to wielkim problemem to bardzo proszę o przesłanie mi jakichkolwiek materiałow do egzaminu. Z góry dzikuje....pozdrowionka
czesc..chcialam cie zapytac ile trwa kurs na pilota..juz jestes po czy w trakcie..skoro zdajesz w maju??
i ile kosztuje? ok.1000 zl?
pzdr.
agatkaf, wprawdzie pytanie nie do mnie ale napisze moje 3 grosze:-)
kursy na pilota sa organizowane przez rozne organizacje i rowniez przez biura podrozy (ja w Lodzi kilka lat temu robilam przy PZMot) czas trwania jest zroznicowany w zaleznosci od organizatora
tu wklejam ci linki przykladowe ale wpisujac "kurs pilota wycieczek" w wyszukiwarke znajdziesz w necie sporo informacji.
http://www.triada.pl/strony/1/i/161.php
http://www.kurspilotow.btorion.pl/
jeszcze jedna rzecz, warto zapytac organizatora (oczywiscie , jesli ciebie to interesuje), czy w przypadku jak na zalaczonej stronie, gdy kurs juz sie zaczal, mozna mimo wszystko zaczac na niego uczeszczac, ja tak zrobilam, bo nie chcialam czekac na kolejna date rozpoczecia po ilus tam miesiacach.
pzdr:-)
grazie trish!

probuje sie zorientowac w sytuacji ale to jak na razie tylko jeden z tysiaca moich pomyslow na zycie......musze powiedziec ze wlasnie ten pomysl bardzo mi sie podoba tylko nie wiem czy finansowo podolam akurat w tym czasie.......chyba trzeba bedzie poczekac do nastepnego

dziekuuuuje CI bardzo bardzo za uwage i pozdrow kasie z milano jak bedziecie pic dzisiaj kawke! (scusami ale na forum "slychac" wszystko)
buziaki...AG
aga, jako pomysl na zycie, to to jest rewelacja, tylko sa dwie rzeczy, ktore trzeba wziac pod uwage
1.praca po tym. wprawdzie zgodnie z przepisami obecnie kazda wycieczka musi miec pilota wiec teoretycznie popyt na nich powinien byc duzy, ale.....generalnie biura podrozy czy tour operators nie bardzo sa chetni do wspolpracy z pilotami bez doswiadczenia, czyli albo masz znajome biuro, ktore da ci szanse zeby zaczac, albo .....rozeslac cv do wszystkich i potem liczyc na lut szczescia, ze np. jakis staly pilot nie moze jechac i ty wskakujesz na jego/jej miejsce
2.wlasne mozliwosci. ja po kilkumiesiecznej probie zabawy w pilota doszlam do wniosku, ze mam "mikrofonofobie";-) tzn. mam mnostwo wiadomosci na temat danej trasy, ale trema nie pozwalala mi ich przekazac, zabawne, co?;-)

natomiast pomijajac wszystko uwazam to doswiadczenie za bardzo ciekawe, chociazby dlatego, ze obudzilo we mnie nowe zainteresowania i dalo kontakt ze wspanialymi ludzmi:-)
a co do oplaty za kurs, zapytaj czy nie akceptuja platnosci ratalnej
dzieki za pzdr dla Kasi, niestety spotkanie przelozone :-(
odwzajemniam buziaki;-)
Temat przeniesiony do archwium.
31-59 z 59
| następna