kurs we Wrocławiu

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
ciao, chcialem poinformowac wszystkich zainteresowanych zdawaniem certyfikatu CELI, CILS i italiano commerciale o tym, iz od polowy pazdziernika rusza we WROCLAWIU kurs przygotowujacy do egzaminow z w/w certyfikatow, powstanie grupy z danego poziomu zalezy od liczby osob chetnych, wiec tym bardziej zachecam (sam chce zdawac CELI4), na poczatku pazdzier. rozpoczna sie zapisy, calosc odbywac sie bedzie przy Akademii Ekonomicznej, prowadzacy kursy jest Wlochem, wiecej info za 1-2 tyg.;
Wow! Dzięki za informację...Właśnie szukałam jakiegoś kursu włoskiego we Wrocławiu. Myślałam o tych prowadzonych przy AE (w końcu miałabym blisko:), ale wydawało mi się, że poziom na CELI 3 jest najwyższy (zdawałam ten egz 2 lata temu właśnie po kursach na AE)...Więc jak coś byłabym zainteresowana. Też chodziłoby mi o CELI 4 (ewentualnie włoski commerciale).
Ciao!ja tez szukam dobrego kursu wloskiego- ten na AE odpada, bo dowiedzialam sie, ktory wloch bedzie go prowadzil- che barba che noia, che noia che barba! studiowalam na italianistyce, z nim tez mialam zajecia. slyszalam natomiast,ze powstalo we wrocku centrum j.wloskiego SI -zalozone przez znana mi z zajec babke -z klasa,jajem i mega mozgiem! wiem, ze jt przewidziana grupa dla zaawansowanych i chyba sie na nia zapisze, bo mam zaufanie do tej gosciowy i bawi mnie jej poczucie humoru, a imponuje podejscie pedagogiczne.
Czy mogłabym się dowiedzieć, kto to? Choćby na maila...
Wiem, że u nas w liceum uczyło 2 Włochów, którzy teraz wykładają na wrocławskiej italianistyce o ile się nie mylę...
A tak w ogóle to jak się studiuje we Wrocławiu italianistykę? Ponoć poziom nie za wysoki, ale nie słyszałam tego od ludzi, którzy mieli styczność z tymi studiami, tylko z mediów...Jak jest naprawdę?
ciao, prosze przeslij mi ades gdzie to centrum we wroclawiu sie miesci ,albo choc telefon
[email]
ja tez jestem zainteresowana namiarami na to centrum podasz
[email]
dzieki wielkie
Zapomniałam podać maila
[email]

Donnagiovanna, Ciebie już gdzieś widziałam ;) Na i innym forum, jak pytałaś o kursy we Wrocku :)
Ciałko! w koncu jestem. Chodzi mi o Centrum J.Wloskiego Si, www.cjw-si.pl , tel. 368 13 91. Dzisiaj dzwonilam, okazalo sie, ze zalozycielka jt ta babka- nic o niej zlego nie moge napisac (no, moze ze czasami byla b.wymagajaca, ale duzo nam dawala i wymagala od siebie), wiec napisze publicznie-chodzi mi o Monike Szmulewska. Naprawde in gamba!, najfajniejsza na tej italianistyce. Powiedziala, ze grupa dla zaawans.jt przewidziana, ale jeszcze sie nie utworzyla, ale speriamo bene! Ja bede dzwonic i sie dowiadywac. A presto
a jesli chodzi o italainistyke wrocl, to poziom taki sobie- duzo wykladow o wszystkim i o niczym- jak przystalo na prawdziwych filologow. PNJW na Ir byla glownie z ta slawetnw babka, fajna byla tez inna od konwersacji. Obecnie jt tam sporo italiancow. Pewnie chodzi Ci o M.M- goscia co b.dobrze mowi po pl (i it oczywista!),ale nudny. Jt jeszcze kilku innych, 1 mega mozg D.Artico- wie doslownie wszystko, po pl pieknie mowi, ale czasami jt dziwny! teraz wiem, ze jt tam mnowstwo wykladowcow,malo zajec, bo zamykaja italian.wrocl.-juz w tym roku nie bylo naboru. szkoda, bo chcialam tam wrocic i pociagnac do licencjatu
Dzięki za odpowiedź :) Tak się składa, że obaj panowie uczyli w liceum, do którego chodziłam. Styczność miałam tylko z "mega mózgiem" jak to określiłaś :) O pani Szmulewskiej dotąd nic nie słyszałam...
Tylko mam ten problem, że na AE mam znacznie bliżej...z pewnych względów;)
Makaa! a tak z ciekawosci: czy mega mozg wg mnie jt tez m.m dla Ciebie? ja sie jeszcze nie zapisalam, bo dla mnie jt daleeekoo, AE rowniez... Ale ciagnie mnie do tego centrum SI. A znacie jakis fajny podrecznik dla zaawans? tylko nie RETE! mam na niego uczulenie. Ogladalam Progetto Italiano 1 (wydawalo sie ok), Czy ktos mial stycznosc z P.I. 2 lub 3?
Allora, m.m to pewnie Macek, co?:) Moze troche dretwy, ale w porzadku. Byl moim promotorem, sama go o to poprosilam, na obronie usmialismy sie po pachy.:) Co do Davide, to jest niesamowity, uwielbiam go. Nie na tyle, zeby zapisywac sie na wszystkie opcje przez niego prowadzone (niektore byly kosmiczne), ale to jedna z najbardziej inteligentnych osob, jakie znam. Sa tutto, lui! No i wlasnie od niego mozna sie bylo czegos nauczyc... Przestrzegam za to przed Lutkiem, gdyby ktos sie na niego natknal, nie daj Boze... Ale chyba ambasada odeslala go po tym roku do Rzymu.

Pozdrawiam,
Dee
Ja też podziwiałam pana Davide za ogromna wiedzę...No i ilość języków, które zna! Chociaż wtedy polskiego jeszcze nie znał dobrze i...czasem wciskaliśmy mu trochę inne znaczenia pewnych wyrazów ;)
A podręczników żadnych ciekawych nie znam...nieciekawych też (RETE;). Uczyłam się do Celi 3 z "Italiano e l'Italia", niby sa w nim testy do 4 i 5 też...
Padnieta, gratuluje obrony! ja musialam sobie odpuscic po 2 roku. Macek ok, ale odwalal te zajecia- wszyscy to wiedzieli. Artico tez uwielbiam, ale czasami sie go balam, bo byl nieobliczalny. Podejrzewam, ze M.Sz. Cie nie uczyla, bo trudno o niej nie wspomniec. Co do Lucka zgadzam sie, czasami dziabniety chodzil? u nas owszem owszem.,czemu nie, jemu tez nalezy sie! Chyba mimo wszystko brakuje mi italianistyki. A obecnie jako mgr znalazlas fajna prace?
Ja wiem, czy je odwalal? ja z nim mialam woedze o Wloszech, jeden semestr gramatyke i leksyke. Co do Szmulewskiej, to oczywiscie wiem, kto zacz, ale ja bylam od poczatku w grupie zaawansowanej, wiec nie mialam z nia zajec (PNJW zawsze mialam z Wlochami). Lutek u nas tez pare razy byl na gazie, ale ja juz przestalam na niego zwracac uwage, bo to chodzace nieszczescie i w ogole zalosny jest.
Ja obecnie pracuje w Rzymie w firmie zajmujacej sie technologia elektromedyczna (zaopatrzenie szpitali itp.), a czasem dostaje jeszcze tlumaczenia z mojego "dawnego" biura i znajomych (ale to tak przy okazji, jak mam czas).
A ty co teraz robisz?
Ja ciagnie studia na medycynie, i wlasciwie to zajmuje mi juz caly czas. Ale spero, ze warto. Pochodze z wiochy, i tam chce powrocic i pomagac ludziom. Brzmi pompatycznie, ale zbyt wiele ludzi, ktorych kochalam odeszlo, bo nie mial kto sie nimi zajac...
Gratuluje wyboru, kochana. Cenie lekarzy (tych z powolania), uratowali mi kiedys zycie...
Spero, ze w It jt ok. Tego Ci zycze. Ja mieszkalam tam 1 rok, ale trudno mi zrozumiec it mentalnosc...
Ja juz nawet przestalam probowac zrozumiec ich mentalnosc.;) Pogodzilam sie z nia, mam ja gdzies, zostaje przy wlasnej i oni tez sie musza z tym pogodzic.:)
Wow! podejrzewam, ze kiedys mozemy sie spotkac przy okazji zaopatrzenia szpitala, w ktorym moze bede pracowac, a frima w ktorej pracujesz, moze moze. Swiat jt taki maly ...
I to mi sie podoba! byc soba! brava!!
Z tym, ze to firma wloska, jesli bedziesz w Polsce, to raczej nie bedziemy zajmowac sie manutenzione w Twoim szpitalu.;) No ale jesli rzuci Cie do Wloch, to calkiem prawdopodobne!
Dzieki, Makaa! L'italiano e ... znam, uczylam sie z niego na italianistyce i gdy przygotowywalam sie do CILSa. Tak zapytalam, bo musza byc jakies fajne podreczniki do it, do angielskiego sa swietne, a ten nasz kochany it taki wydawniczo zaniedbany (wg mnie).
Czy ma ktoś już jakieś informacje na temat tych kursów? Albo na AE albo w SI? Październik już baaardzo blisko...Na stronie Studium Jezyków Obcych przy AE informacja tylko o CELI 3...
a czy ktoś ma informacje na temat poziomu zajęć w szkole Profi-lingua? chciałabym sie uczyc wloskiego od podstaw. na cjw-si zrobiliście mi apetyt, ale to dośc daleko, bo mieszkam w centrum. choc jeśli ta pani jest rzeczywiście takim fachpwcem to może warto dojeżdzać...
czesc, jesli chodzi o grupe zaawansowana w centrum SI, to ja jestem umowiona na czw na rozmowe kwalifik. Nie ma pewnosci, ze grupa sie zawiaze, wiec zachecam wszystkich niezdecydowanych. O grupach dla poczatkujacych nic nie wiem, ale ze str, www.cjw-si.pl wynika, ze jt ich sporo.
ciao, szczegolowe info dotyczace kursu na AE znajdziecie na stronie http://www.sjo.ae.wroc.pl/ ; rzeczywiscie jest tam wiadomosc tylko o CELI 3 ale jak zbierze sie kilka osob zdecydowanie lepszych to moze przekonamy tych z sjo aby stworzyli grupe CELI 4...jednak roznica jest spora; tez znam prowadzacego Wlocha M.M. - dla mnie on jest bombowy, mysle ze warto skorzystac z tej mozliwosci; pzdr i do zobaczenia na kursie
Jak widzę temat upadł...
Wszyscy albo się pozapisywali, albo zrezygnowali. Jest ktoś jeszcze niezdezydowany? (jak ja;)
hey,
Chciałabym się dowiedzieć gdzie dokładnie można uzyskać informacje o tym kursie włoskiego na AE- tzn. kiedy sie rozpoczyna, kto prowadzi i cena...
Jeśli ktoś się orientuje -to proszę o odpowiedz.
Dziękuje z góry
A nie wiecie, czy sa jakies kursy w toruniu albo bydgoszczy? ewentualnie w poznaniu?? wroclaw niestety troche dla mnie za daleko.... :(
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka