czy do CILS 1 mozna przygotowac sie samemu?

Temat przeniesiony do archwium.
pytanie jak w temacie
z góry dziekuje za info
Tez sie podczepie do pytania :)...
Mysle, ze tak. Jezyk wloski jesli chodzi o wymowe jest raczej prosty ( nie tak jak angielski, gdzie bez lektora to trudno samemu cos wymyslec ). A wszystkie inne rzeczy sa do nauczenia. Teraz jest duzo podrecznikow na rynku, osluchac sie mozna ( telewizja, radio ), poczytac ( nawet cos z internetu ). Testy maja forrumowicze, wiec mozna sprawdzic swoja wiedze. Wniosek: mozna.
dodam ze uczyłam sie juz włoskiego na studiach, znam pare czasów i słowka w stylu : zapytac o droge, w hotelu, restauracji itp.+ jakies tam słownictwo zwiazane z ubraniami, sprzetami, jedzeniem itd., niewiem tylko jaki tam jest poziom i co konkretnie trzeba umiec, skad wziasc materiały, jakie ksiazki itd., moze cos tu znajde
ale bede tez wdzieczna za pomoc;)
dzieki i pzdr.
Wpisz w wyszukiwarke. Bylo bardzo duzo na ten temat
Mam testy do CELI 1 moge Ci podeslac
jakbys mogła mi przesłac to bede bardzo wdzieczna! moj email: [email]
jeszcze raz wielkie dzieki!
tez bym bardzo prosiła o testy do CELI1 bardzo bardzoo..... [email]
Karollllla, wyslalam, ale wrocilo z dopiskiem, ze masz za mala skrzynke ( moze przepelniona? ). Nie mama czasu sie bawic w ciecie tego, moze ktos inny Ci pomoze.
Pozdrawiam
Ja bym bardzo prosil o testy. Mam duza skrzynka, to co wyslesz na pewno nie wroci do Ciebie :-) grazie in anticipo [email]
hej! dzieki wielkie za testy
ps. moze ja spróbuje ci posłac Karola
Może prościej będzie wam ściągnąć sobie ze strony uniwersytetu w Peruggi (CELI od 1 do 5)

http://www.cvcl.it/canale.asp?id=80
czesc mam do ciebie taką prośbę jak bys mi mogła przesłać te testy.z góry dziękuję.a tak w ogóle co się ma po tym teście??
mój adres [email]
Do kazdego egzaminu da sie przygotowac samemu, jeśli ma się wystarczająco dużo zaparcie i dobre materiały do nauki. Ja zdałem FCE ucząc się CAŁKOWICIE sam, i naprawdę nie było to trudne, a obecnie w ten sam sposób przygotowuję ci edo zdania CAE. Znam nawet osoby (sam sie do nich prawdopodobnie zaliczam) którym kursy grupowe wyjątkowo nie służą (zniechęcaja...). Myśle więc że przygotowanie sie do CELI 1 , 2 czy nawe 3 samodzielnie nie powinno byc duzym problemem.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!
ja sama sie przygotowalam do cils1, 2, a teraz jestem w trakcie 3. jesli chodzi o grupy... wiesz, w moim przypadku nawet szkola nie byla skuteczna, bo w klasie bylo za duzo osob. lubie uczyc sie sama, ewentualnie sam na sam z nauczycielem. komfort, co?
mam prosbe czy moglabys mi tez przesłac te testy [email] pozdrawiam i z gory dziękuje papapa
czesc jesli nie sprawi Ci to klopoty mozesz przeslac mi te testy do celi 1 na adres [email] z gory dzieki Monika
Prosze o stronke na ktorej sie załatwia wszystkie papierkowe sprawy zwiazane z podchodzeniem do egzaminu CILS 2(w Warszawie)
a mogłabys napisac z czego dokładnie uczyłas sie do Cils 2 ?
bo ja wymysliłam taki sposob ze powtarzam sobie tematycznie rozne rozdziały rownolegle z francuskim wtedy czasem lepiej mi cos zapamietac czy skojarzyc,
oprocz tego ściagam z netu jakies ciekawe artykuły i piosenki bo TV italiano niestety nie posiadam,
Chce powtorzyc wszystko na poziomie Cils 1, a pozniej chyba zapisze sie na jakis kurs bo przeciez tam sa tez testy ze słuchu, wypracowanie i konwersacje wiec chyba ciezko tak samemu sie do tego przygotowac,
podziwiam cie;)
wiesz co, moglam sie chyba nie wypowiadac, bo ja sie przygotowalam do cils2 mieszkajac we wloszech, takze to co innego, niz jak bym mieszkala w polsce. bo tak naprawde sie nie przygotowywalam, no dobra powtorzylam gramatyke, wyjatki itd... no ale bedac w polsce wiesz co bym robila? ogladalabym telewizje wloska, masz satelite? albo czytala gazety, no zamiast gazet to mozesz akurat w necie cos poogladac, poczytac, albo filmy po wlosku...

nie podziwiaj, bo sama bys zdala :)
niestety nie mam włoskiej telewizji ale czytam sobie cos nie cos na necie bo włoskie gazety takze ciezko tu zdobyc:/
a jesli chodzi o te moje powtorki tematyczne to narazie zrobilam kilka tematów dopiero typu : medycyna, sport, zwierzeta, rosliny;)
wiem ze te ostanie moze mało przydatne ale nigdy nie wiadomo,
w kazdym razie dzieki za info,
mam nadzieje ze jesienia zdam tego Cils'a 2;)
pozdr.
Gdyby chciało Ci sie jeszcze raz wysłać te testy do CELI 1 to byłbym bardzo wdzięczny bo tam gdzie mieszkam nie moge nic znaleźć . Zdesperowany
z pewnoscia... ja sie do CELI 2 przygotowywalam sama
wystarczy sila woli i samozaparcie
powodzenia
czy ja te zmoge proscic o testy nna [email]
Czesc, czy moglabys mi podeslac testy cils 1
Całkowicie się zgadzam - nawet do B2 można się przygotować samemu.
czy mogłabym prosić o przesłanie testów z włoskiego ??
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
[email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka