KTOŚ ROBIŁ W WA-WIE CILS 2??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z forumowiczów może robił w Warszawsim Instytucie Włoskim egz.CILS 2?jak to sie załatwia?można przez internet?czy po 3-letnim kursie jez. włoskiego i 2 miesącach pobytu(pracy) we Wloszech można to zdawac czy to za wysoki poziom?trudno to zdać?
ja zdawalam dwa lata temu ale cils uno B1, jesli uwazasz, ze jestes tak dobra, to zdawaj cils 2. problem w tym, ze jesli nie zdasz jedenj czesci np. compresione della lettura oblalas egzamin, ale masz mozliwosc powtorki. mozesz zalatwic wszystko przez internet
ja bylam wtedy tylko 6miesiecy we wloszech i 6miesiecy na kursie w Polsce (dla poczatkujacych). najlepiej postaraj sie zdobyc kursy z ubieglych lat i wtedy zdecyduj, jaki egzamin zdawac
Czy ktoś zna może adres internetowy tej strony na której sie to złatwia?Aha i jeżeli chodzi o testy to posiadam niestety tylko kilka testów na CILS 2 z poprzednich lat,i to bardzo stare bo z 97 i 98 r.Pytałam w wielu ksiegarniach jezykowych o zbiór takich testów ale nigdzie nie można kupić./Oni mówia ze moga sprowadzic pod warunkiem ze sie zna wydawnictwo,ktos wie cos na ten temat??
tu jest bardzo duzo informacji

http://www.wloski.ang.pl/CILS_a_CELI_Czym_sie_roznia_7589.html

sa adresy stronek z testami i niektorzy (np. mrutek) moga przeslac ci calkiem nowe testy...

pzdr
ag
dzieki za pokierowanie
no probs!
kierowniczka
Instytut wloski w warszawie nie prowadzi juz zapisow na cilsa ale na celi. Kto ma zamiar zdawac celi 5 w czerwcu? Ja sie wlasnie zastanawiam....
No włąśnie, nie wiedziałam dlaczego na stronie instytutu jest brak informacji na temat CILS-ow,teraz juz wiem dzieki. W takim razie zdecyduje sie na CELE 3
Dzisiaj z nimi rozmawialam i powiedzieli ze zakonczyli umowe z unwersytetem w Sienie, nie pytalam dlaczego..
A czy na pewno Celi 5 daje te same kwalifikacje co Cils 4? Czy moze jednak warto przejechac sie do Katowic?
Jesli chodzi o uznawalnosc przez nasze misnisterstwo edukacji CELI 5 ma wieksza wartosc niz CILS4 http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/zal_175.php
Jak widac tylko CELI 5 uznali jako biegla znajomosc jezyka wloskiego. Nie wiem jak jest we wloszech ale chyba zeby nauczac we wloskim szkolnictwie ,gdzies czytalam , ze wymagane jest CELI 5...ale nie bardzo juz pamietam gdzie to bylo:(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia