certyfikat z włoskiego we włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszytkich, mam mały problem.Chciałabym zrobić certyfikat z języka włoskiego, ale nie wiem jak sie do tego zabrać.Mieszkam na Sardenii.Dokadnie w Olbii, jeżeli macie jakieś informacje proszę o pomoc.
Witam :-)
Na stronie Uniwersytetu dla Cudzoziemców w Sienie [zakładając, że interesuje Cię egzamin CILS] znajdziesz siedziby egzaminacyjne zarówno we Włoszech, jak i za granicą:
http://www.unistrasi.it/online/CercaCils.asp?ID=50
Pozdrawiam :-)
czesc tez mam ten problem jak i gzie zrobic taki certyfikat.chcialabym w polsce
czy w polsce mozna zrobic jakis certyfikat z wloskiego jezeli niemam wyk.wyzszego????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
davi6,
po pierwsze, wysksztalcenie nie jest brane pod uwage w przypadku przystepowania do egzaminow jezykowych.
po drugie, certyfikat z jezyka wloskiego mozesz zrobic w wielu krajach, takze w Polsce, jesli chodzi o CILS (chyba najbardziej znany i uznany, organizowany pzez uniwersytet w Sienie), to kilka lat temu mozna go bylo zdawac w Warszawie i Bielsku-Bialej, ale musisz poszukac w Internecie, bo szkoly jezykowe dostaja licencje na organizowanie takich egzaminow na okreslony czas i moglo sie cos zmienic.
powodzenia
Aniu przepraszam ze z innej beczki, ale właśnie też wybieram sie w te strony na Sardynie, i bede w tej miejscowości. Powiedz jak tam sie mieszka, jest ok?
a moge go zdawać jeśli jestem w 2 kl. LO ??
A czemu mialabys nie moc? Kazdy moze.
Temat przeniesiony do archwium.