CILS - ważny tylko przez rok?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, czy prawda jest , że zdany egzamin CILS ważny jest tylko przez rok i czy nalezy go co roku na nowo zdawać?
PZDR
no co TY... oczywiscie, ze to nie jest prawda, to tak jakby Twoje swiadectwo szkolne lub dyplom byly wazne przez rok...
Tez mam nadzieję, że to nieprawda, ale gdziec w google jak wpisałam słowo CILS to pojawiła mi się w tekście informacja, że zdane części egzaminu ważne sa przez rok a w przypadku częsci niezdanych mozna jej poprawić. Może to były jakies stare informacje juz nieaktualne.
juz wiem, o co chodzi...
egzamin sklada sie z pieciu czesci (sluchanie, pisanie, czytanie, gramatyka, mowienie), musisz osiagnac dane mimnimum w kazdej czesci, zeby zdac caly egzamin

jesli zdasz wszystko, otrzymujesz certyfikat potwierdzajacy znajomosc jezyka na danym poziomie, ten certyfikat nie ma terminu waznosci

jesli nie zdasz jakiejs czesci, masz rok czasu na "poprawienie jej", zdawanie jeszcze raz, bez koniecznosci powtarzania calego egzaminu, czyli takze tych jego czesci, z ktorymi sobie poradzilas bez problemu

po roku musisz zdawac wszystko od nowa
To pewnie masz racje dzieki wielkie.
A orientujesz sie może czy warto zdawac własnie ten czy CELi i czy wiesz może czy któryś poziom tych egzaminów może uprawniać do nauki języka włoskiego?
trudno mi osadzac, ktory certyfikat jest "lepszy", ja zdawalam CILS i wydaje mi sie, ze jest bardziej znany i uznany niz CELI, ale sama musisz wybrac.

uprawnia do nauki? chodzi Ci moze o nauczanie?
zalezy gdzie, tak naprawde to Siena organizuje osobne egzaminy dla nauczajacych jezyka wloskiego, to sa osobne certyfikaty, nie CILS

CILS i podpobne poswiadczaja tylko Twoje umiejetnosci jezykowe (nie pedagogiczne!), teoretycznie wiec nie moglabys nauczac, jesli nie masz kursu pedagogicznego
w praktyce jednak, jesli chcialabys uczyc w Polsce, majac jakis inny kurs pedagogiczny ukonczony, mozesz dac rade nauczac, najlepiej majac zdany ostatni poziom CILS lub inny certyfikat, tak sadze,
ale to zalezy, gdzie, czy w prywatnej szkole itp.
zauwazylam, ze niektorzy nauczyciele w PL wcale nie znaja tak dobrze wloskiego (co nie znaczy, ze mialabys podazac za ich przykladem).
na pewno w PL, jak i wszedzie, wymagaja poswiadczenia Twoich umiejetnosci jezykowych i pedagogicznych, zebys mogla uczyc, sama musisz wybrac, jak to udowodnic.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia