WYNIKI CILS'a

Temat przeniesiony do archwium.
Zdalam!!!! Poziom C2 czyli ostatni :) I powiedziano mi, ze nawet bardzo dobrze :)
Oczywiscie mogloby byc lepiej ;) bo orale mi poszlo slabo bo sie zacielam i nie wiedzialam co mowic, ale jakbym nawet miala 100 na 100 to bym byla niezadowolona, ze nie ma lode :)
Zaskoczeniem dla mnie bylo, ze gramatyka poszla mi calkiem dobrze, bo zostawilam pare luk. No ale najwazniejsze, ze zdalam!
Ja bedziecie znac wyniki to piszcie i chwalcie sie!
a skad masz wynik???
Studiuje na tym uniwersytecie i mam wejscia :)
Zartuje, moze i mam, ale w tym wypadku ie wykozystalam :)
Musimy pod koniec studiow zdac ostatni poziom a ze wyniki sa w marcu to oni najpierw sprawdzaja egzamiy tych, co potrzebuja tych wynikow do obrony.
Po prostu poszlam i spytalam.
Z reszta nie sadze, zeby az 4 miesiace trwalo cale to sprawdzanie, wiec moze maja juz wszystkie wyniki. Z reszta jak powiesz, ze potrzebne Ci to baaaaaardzo np do pracy to jest szansa, ze powiedza. Sprobuj zadzwonic do Sieny, do sekretariatu Cils, tego na Pantaneto jak bardzo sie niecierpliwisz.
Agatko,ja się tez przymierzam to tego egzaminu,powiedz czy jest trudny i czy jest duża różnica w stopniu trudności między cils 3 i 4, jeśli oczywiście się orientujesz. Gratulacje
super gratuluje!!:) a co studiujesz w sienie?? jak tam przebiega rekrutacja na uni?? pozdrowienia
Jaka jest rooznica miedzy Cils 3 a Cils 4 to nie wiem... 3 nie zdawalam...
Studiuje Mediazione Linguistica e Culturale a rekrutacja niby jest, ale w praktyce przyjma kazdego. Oficjalnie sie mowi, ze powinno sie znac wloski na poziomie Cils 2, ale jak nie zdasz testu wejsciowego to masz czas kilka miesiecy na poprawienie ale i tak studia zaczynasz, wiec nie ma opcji zeby nie zdac po kilkumiesiecznym pobycie. Troche inna sytuacja jest dla kandydatow sopza unii ale nie za bardzo sie orientuje, ale to chyba nikogo i tak nie interesuje. Pozdrawiam!
Mozecie postawic pare testow ? Tak z ciekawosci , jakie sa trudne . :D
i zapodajcie mi tez jesli macie :) [email]
A wlasnie :
[email]
Dzieki :D
Agatko, czy te studia sa platne?
Tak, ale jesli sie nie ma dochodow a dochody rodzicow nie przekraczaja jakiejs tam kwoty (dokladnie nie pamietam, ale to cos okolo naszej sredniej krajowej) no i sie nie posiada 5 willi to daja stypendium - oplacaja szkole, wyzywienie, akademik (jest kolejka, pierwszenstwo maja ci z najnizszymi dochodami) no i plus 1200 euro na rok. Jedyny problem - aby utrzymac to stypendium trzeba zdawac egzaminy, ale nie jest to duzy problem, bo bardzo trudno nie jest.

Jesli chodzi o finanse to nie sa one wymowka, aby nie moc studiowac - znam osoby, ktore tu studiuja, bez pomocy rodzicow, a nawet im pomagaja (dorywcza praca na w pizzerii).
Wiec jesli tylko masz chec - droga wolna!
Ups, ale zboczylismy z tematu :)
Nie szkodzi, ze zboczylismy :) dzieki :)
ogromna prosba z mojje strony do agty ktora studiuje w sienie:] poniewaz jestem pewna ze pojde na filologie wloska skupialam sie w tym roku ( maturalnym zrsezta) na tym zeby super zdac mature z wloskiego dostac sie do tego sosnowca itp;] zdawalam tez cila w sesji grudniowej- wynikow jeszcze nie mam,ale jezeli go zdalam to znaczy ze ja mam szanse na studia we wloszech ;d;d? mam prosbe czy mozesz mi odpowiedziec na kilka pytan? a 1 z nich to jest takie jak to zrobilas ze skladalas tam papiery:tzn kiedy mniej wiecej ,czy trzeb atam jechac? i czy ja dobrze zrozumialam ze jezeli zdam tego cila b2 to znaczy ze juz od razu tam sie dostaje? czy tez ten test znajomosci jezyka trzeba pisac? w kazdym razie najbardziej mnie interesuje to czy musze jechac do wloch to zalatwiac i kiedy mam to wszytko robic?
a kiedy maja byc wyniki z grudnia 2007?? bo juz marzec a ich nie ma ;/
Już są!
Hej :)
Jak Wam poszedl grudniowy cils?
Ja zdalam i doszedl juz do mnie certyfikat, ciesze sie bardzo! :D

Mam nadzieje, ze Wam tez poszlo OK :)

Pozdrawiam!
Cze biancaneve jak Ci poszedł egzamin, na jakim poziomie zdawałaś i jak długo uczysz się włoskiego(korepetycje)? Przepraszam z offtopa ,ale mnie to bardzo interesuje.:)
Hej,
zapisac trzeba sie osobiscie, ale terminy sa dosyc dogodne, u mnie nawet do polowy pazdziernika chyba. Jesli masz Cilsa B2 to juz nic nie bedziesz musiala zdawac. Jak masz wiecej pytan, sluze pomoca - 9077423
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia