instytucje egzaminujace

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Jestem samoukiem pasjonatem z aspiracjami na tlumacza. Czy ktos moze mi podpowiedziec jakie instytucje zajmuja sie przeprowadzaniem egzaminow i wystawianiem certyfikatow ze znajomosci j.wloskiego i czy sa jakies specjalne kursy przygotowujace do takich egzaminow.
we Wloszech jest PLIDA (certyfikat europejski) 6 stopni znajomosci jezyka,
mozesz sobie wybrac stiopien ktory chcesz i zdawac...
jesli chcialbys sobie sprawdzic stopien Twojego wloskiego wejdz na www.ladante.it na 'prova il tuo italiano'

pozdro
dzieki za info. czy masz juz jakis certyfikat z PLIDA?
tak, ja tam zdawalam na B2 ale to bylo 7 lat temu....wybralam niski stopien nie wierzac we wlasne mozliwosci i mialam max ilosc punktow i egzamin byl latwiusienki....zbieram sie by zdawac C, po wakacjach.... egzaminy sa dwa razy do roku, jesli sie nie myle...kosztowaly ok 120euro(ale zaznaczam to bylo daaaaawno temu wiec ceny mogly ulec zmianie)
...a cos na temat adresow PLIDA. Po nowym roku mam zamiar osiedlic sie w Ligurii, najprawdopodobniej w Genui.
Zajmojesz sie tlumaczeniami czy zrobilas certyfikat dla sprawdzenia samej siebie?

Pozdro
Chodzilam przez rok na corso della lingua italiana per stranieri Dante Alighieri w Rzymie(bo tam mieszkam). Bylo superowo, mieszanka kulturowa niezla i nauczyciele wspaniali. Certyfikat zrobilam sama dla siebie, zeby sie sprawdzic. Nie tlumacze chyba, ze tutaj na forum:) a i tak wale byki czasami jesli chodzi o jakies trudne pytania. Z jezykiem potocznym nie mam zadnych trudnosci...bo po prostu mam go na codzien.

Znalazlam Ci w Genui cos takiego...
www.naukajezyka.pl/szkola/514-A_Door_to_Italy_Scuola_di_italiano.html - 34k

Moze ktos kto tam mieszka Ci udzieli wiecej informacji, pozdrawiam.
jeszcze raz wielkie dzieki za info.
bylem w Rzymie kilka dni, powalil mnie swoja atmosfera na kolana, naprawde piekne miasto.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Życie, praca, nauka