CELI 5 a CiLS 4

Temat przeniesiony do archwium.
Sluchajcie, znalazlam w jakims starym poscie na forum opinie, ze choc oba te egzaminy sa na poziomie C2, to jednak CiLS 4 jest nieco prostszy od CELI 5. Czy jest ktos, kto moglby potwierdzic / zaprzeczyc? Domyslam sie, ze nikt z Was nie zdawal i CiLSa 4 i CELI 5 :P ale moze ktos sie intensywnie zaglebial w OBA typy i w zwiazku z tym WIE ;-)
Pytam o Wasze subiektywne odczucia, bo oczywiscie trudno klocic sie z Common European Framework ;-)
nessuno?
Ja zdalam CILS 4 i nie byl az taki trudny, najwieksza trudnoscia jest
brak czasu szczegolnie w czesci lettura. Tak wiec polecam jednak CILS.
Pozdrawiam i powodzenia!
Cześć! Z moich pogłębionych studiów porównawczych nad tymi dwoma egzaminami mogę powiedzieć , że Celi 5 jest zdecydowanie trudniejszy od CILS 4. Teraz zależy od Ciebie, po co Ci ten certyfikat? Potrzebujesz go na studia czy dla własnej satysfakcji? Ja na razie mam CELI 4, ponieważ jak podchodziłam do niego rok temu, to CELI 5 wydał mi się jeszcze troszkę za trudny. Mogłam podejść spokojnie do CILS 4, ale mi zależało na CELI.
Musisz samodzielnie poświęcić temu zagadnieniu trochę uwagi i sama zadecydujesz.
Pozdrawiam,
Ania
sorka ,ale mam pytanko długo trzeba się uczyć na celi4 ,pytanie może infantylne ,mimo to poproszę o odp.
Pozdrawiam.
Witam, ja zdawałam CELI4 a po roku CELI 5 i w zasadzie, moim zdaniem te dwa poziomy duzo sie od siebie nie różnia.....
No wiesz, wszystko zależy od tego jak się czujesz z tego języka.
Szczerze powiedziawszy, nie uczyłam się w zasadzie wcale, prócz może przejrzenia testów z lat wcześniejszych: struktury, przewidzianego czasu itp.
Masz rację, bardzo się nie różnią ale wystarczająco by osoba, która nie zna języka bardzo dobrze, oblała CELI 5. Ja w tym roku zamierzam zdawać go w sesji letniej, bo już teraz to za późno.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków