prawo jazdy na motor we wloszech

Temat przeniesiony do archwium.
mam prawo jazdy polskie kat.b chce zrobic sobie na motor we wloszech czy przez to musze wymienic prawo jazdy polski na wloskie?????
we wloszech prawojazdy na motor to jest kategoria A,wydaje mi sie ze twoje prawojazdy B polskie nie ma nic z tym wspolnego, musisz zrobic kurs ...a zeby zapisac sie na kurs trzeba miec la residenza...zameldowanie we wloszech ...:P
ja jestem za meldowany kat.b pozwala mi jezdzic autem i skuterem do 125cc powyzej trzeba miec prawo jazdy na motor kurs to bajka tylko nie wiem czy bede mosial zmienic prawo jazdy na wloskie
Tak, bedziesz musial zmienic. Najpierw musisz zamienic polskie B na wloskie B - czysta formalnosc i pozniej z wloskim B zapisac sie na egzamin na A. Kursu nie musisz robic. Nie wiem jak w Polsce, ale we Wloszech sa jeszcze podkategorie A1, A2 i A3, ktore pozwalaja jezdzic na jednoscladach o roznych pojemnosciach i w zaleznosci od tego czy maja automatyczna czy manualna zmiane biegow. Najbardziej oplaca sie robic od razu A (czyli jesli sie nie myle to, co kiedys nazywalo sie A1), ktore pozwala ci na prowadzenie jednosladow o kazdej mocy i pojemnosci, z manualna zmiana biegow.
dzieki za odpowiedz,moze sie orietojesz ile kosztuje wymiana prawka
kochani mam pytanko : czy we wloszech testy egzaminacyjne mozna zdawac w jezyku polskim ? to by ulatwilo sprawe osoba ktore nie znaja dobrze jezyka, dzieki.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Życie, praca, nauka