CILS, CELI, PLIDA certyfikaty z języka włoskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Pożyteczne informacje na temat rożnego typu certyfikatów z języka włoskiego, poziomów, terminów egzaminów przewidzianych na 2009. To wsyzstko możecie znaleźć w artykule zamieszczonym pod tym linkiem: http://www.polskaitalia.com/2009/05/certyfikat-z-jezyka-woskiego.html
czy ktos zdawal dzis tak jak ja egzamin CILS4? Jesli tak to jak wrazenia? Jutro mam zdawac jeszcze ustny... Potwierdzam ze duza trudnosc sprawily 3 ascolto ze wzgledu na slaba slyszalnosc:(
a jakie wrazenia z cils 3? byl trudny? jakies nowosci w stosunku do poprzednich lat? bo ja w tym roku sie nie wyrobilam. ale w grudniu powinnam nadgonic. dzieki w gory za info....
co do cils3 to zdawalam go rok temu i zdalam...ciezko jest mo okreslic poziom ale wiem ze kilka osob mialo problem z gramatyka wiec czesc z nich teraz powtorzyla jedna czesc Cils3...in bocca al lupo
cześć,
zdaje cils 4 w listopadzie ..może możesz podpowiedzieć z czego się przygotowywałaś? widzę że trójkę masz zaliczoną więc pewnie masz jakiś "patent" co do nauki i materiałów :)
pozdrawiam !!
ja spytam bo nie wiem do konca o co chodzi jesli ja ukonczylam liceum wieczorowe mam mature wloska i zapisalam sie na studia we wloszech to takie egzaminy moga mi sie do czegos przydac?
http://www.polskaitalia.com/2009/05/certyfikat-z-jezyka-woskiego.html juz wiem
cześć, może to nie jest najlepsza strona, ale mam pytanko, czy certyfikat z włoskiego z najniższego poziomu ablo jeden szczebel wyżej od najnizszego daje coś oprócz satysfakcjii? , ucze się hiszpańskiego i chciałambym się uczyć przez rok albo dwa włoskiego, po 2 latach nauki samemu można zdać maturę czy jakiś najniższy certyfikat? o i wiecie czy jeżeli w swoim LO nie uczą jakiegoś języka to można pisać z niego mature? z góry dzięki
Witam wszystkich serdecznie! Czy moglby ktos podeslac mi jakies przykladowe testy (materialy) przygotowujace do egzaminu CELI3 lub 4, nie jestem jeszce pewne do ktorego z tych poziomow moge podejsc. moj mail: [email]
Z gory bardzo dziekuje!
Pozdrawiam, Beata.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia