Impariamo l'italiano czy italiano?

Temat przeniesiony do archwium.

Jak w temacie: czy po "impariamo" dajemy apostrof czy nie?
imparare (studiare, capire, conoscere) l'italiano

dire qualcosa (leggere, scrivere, raccontare) in italiano

parlare italiano
tradurre dall'italiano in polacco
tradurre dal polaco in italiano

Źródło: Daniela Zawadzka, Język włoski, lekcja 17
:)

Dzięki za odpowiedź. Pytań będzie więcej - zabieram się do nauki tego języka (ale jak widać, brak mi silnej woli).
Świetnie, życzę powodzenia.
Ale czy do tego potrzebujesz całego nowego działu na forum?
edytowany przez Silva90: 30 sie 2011
Cytat: Silva90
Ale czy do tego potrzebujesz całego nowego działu na forum?

Nie, nie. Ale chciałabym, by tu zadawano pytania gramatyczne i wszelkie inne związane z językiem włoskim. Wiem, że do tego służy forum, ale jak zdążyłam zauważyć, prawie każde pytanie obrasta potem w nieciekawe dyskusje nic, ale to nic nie związane z nauką. Miałam nadzieję, że mając to miejsce tu, takie niepotrzebne offtopiki nie będą obecne.
Zgadzam się z Silvą...
Cytat: Silva90
Mam wrażenie że nic z tego. W tym dziale będą pisać te same osoby co i na reszcie forum i będą takie same same offtopy, [...]
Nie jestem tu moderatorką, ale ja bym się na Twoim miejscu zgłosiła do admina z prośbą o usunięcie tej grupy "Impariamo italiano" bo jest trochę bez sensu.

Wydaje mi się, że tworzone przez nas "podfora" mogą być kontrolowane przez założyciela. Zrobię próbę i postaram się wykasować post Sylwi90 (nie obraź się, robię to dla "nauki"). Jeśli mi się uda, to jednak założenie tego tematu ma rację bytu. Będę zostawiać tylko wpisy dotyczące nauki włoskiego. Próbuję...

Jak widać, post Sylwi90 znikł. Czyli mogę kontrolować ten temat.

Zapraszam do nauki. Ja będę tu zadawała pytania i inni tez mają wolny wstęp. Sama nie napomagam zbyt dużo - dopiero się zaczęłam uczyć. Będę miała motywację widząc, że nie jestem osamotniona.
Oj, nie znasz tego forum...
Powodzenia życzę.
Ja tez powiedzialbym "Impariamo l'italiano", ale uwaga bo np. "Czy mowisz po wlosku?" moze byc
"Parli l'italiano?", a tez
"Parli in italiano?", a nawet
"Parli italiano?"
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa