Pytania o podręczniki

Temat przeniesiony do archwium.

Tutaj proszę wpisywać swoje pytania o podręczniki oraz komentarze na ich temat.

Przeniesiony wpis autorki Basik2811:

basik2811
dzisiaj, 13:14

Czy ktos korzystal z ksiazek do nauki jezyka wloskiego z www.jezykiobce.pl procz Profesor Marco.
Jesli tak, to co o nich sadzicie.Pytam bo chcialabym kupic.
edytowany przez Szukamsilnejwoli: 07 wrz 2011

Czy ktoś zna tę książkę:

"Gramatyka języka włoskiego - podstawy" - autor: M. Mezzadri; wydawnictwo: EDIZIONI GUERRA

http://italicus.com.pl/book.php?id=1106
Tak, ja mam tę książkę;) Masz jakieś konkretne pytania?

Będę miała za chwilę. Pytała inna osoba, która szuka podręcznika dla swoich studentów.

Osoba owa znikła na razie z pola widzenia. Głównie chodzi jej o opinie na temat tego podręcznika i jeśli to możliwe: wysłanie skanu kilku stron z problemami kluczowymi dla Polaków (ci, ne; concordanza dei tempi, bo nigdzie nie może znaleźć żadnych pdf-ów).
Jeżeli miałabym polecić dobre książki do nauki języka włoskiego to zdecydowanie stawiam na :Język włoski dla Polaków" pani Zawadzkiej oraz "Progetto Italiano"
Gdzie mozna dostac slownik medyczny polsko -wloski ,i czy w ogole mozna go dostac? . Potrzebuje terminologii medycznej zaawansowanej.Jesli ktos cos wie prosze o wiadomosc .
Nie znam takiego. zazwyczaj tłumacze posługują się za pośrednictwem łaciny lub angielskiego. Nie wiem czy znasz to forum: http://forumtlumaczy.pl/index.php (BFT) tam jest dość prężnie działająca grupa tłumaczy języka włoskiego. Może oni Ci coś doradzą.

Ciekawostka: kilka lat temu wyszła we Włoszech encyklopedia medyczna. W zeszłym roku została ona przetłumaczona na polski ( http://kulturalnysklep.pl/WEM/prcl/kolekcja--wielka-encyklopedia-medyczna-.html ). Choć i tutaj raczej posługują się bardziej słownictwem popularnonaukowym jak ściśle specjalistycznym.

Jeśli masz kilka określeń do sprawdzenia, mogę spojrzeć czy da się je znaleźć w tej encyklopedii.
edytowany przez To_ja: 06 sty 2012
Dzieki To ja ,mnie chodzi o cos co bede mala stale pod reka . Ucze sie i gdy czegos nie wiem sprawdzam na kompie ale nie zawsze mam go pod reka. Widzialam takie slowniki angielsko -polskie ,hiszpansko ,rosyjsko ,niemiecko ...kurde a wloskiego nie ma albo, nie umiem znalesc .

Przypomniało mi się, że istnieje też coś takiego jak "Język włoski dla pielęgniarek" jest tam trochę słownictwa, ale nie całkiem zaawansowanego.
mam ten podrecznik ,potrzebuje cos wiecej :)
Zna ktoś książkę do nauki włoskiego,ale coś takiego jak mają w szkołach (rozdziały,gramatyka,słówka,teksty itp.) ? Najlepiej ,żeby polecenia były po polsku.

"Mówimy po włosku" - Kreisberg. Są dwie części. Pierwsza jest od zera. Jest też "Język włoski dla Polaków" - Zawadzka.
Cytat: basik2811
Gdzie mozna dostac slownik medyczny polsko -wloski ,i czy w ogole mozna go dostac? . Potrzebuje terminologii medycznej zaawansowanej.Jesli ktos cos wie prosze o wiadomosc .

Mieszkam w Szwecji i jak co roku w lutym jest sezonowa obniżka cen na książki. W tym roku zamówiłem "Medicinsk ordbok : 11 språk" Słownik Medyczny w 11 językach, w tym polski i włoski.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Solo italiano

 »

Życie, praca, nauka