PASZPORT?? CZY DOWÓD

Temat przeniesiony do archwium.
mam takie pytanko: lecę w niedziele do RZYMU ale nie mam waznego paszportu!! jak myślicie czy wpuszczą mnie do samolotu po okazaniu dowodu osobistego?? niektóży mówia że jak weszlismy do unii to tak można? czy ktos to wie na 100%??? NAPISZCIE PLISSSSSSSSS
czesc! wystarczy Ci dowod osobisty, mowia, ze lepiej miec ten nowy, ale mysle, ze to tez nie ma znaczenia.
Wystarczjacy jest dowod,tylko,ze nie moze miec zadnego uszkodzenia np.naderwane kartki,musi byc nieskazitelny!
lecialam co rzymu w minione wakacje wiec juz po wejsciu polski do unii. mialam ze soba tylko dowod. dotarlam do italii bez porblemow. natomiast kolezanka ktore jechala autokarem nie zostala przepuszczona przez granice z austria mimo iz posiadala owy dowod osobisty - chcieli paszport.... dziwne :/
ja jechałem w zeszłe wakacje dwa razy autokarem do włoch i nie było najmniejszych przeszkód- fakt że na austriackiej granicy nas wysadzili raz z autobusu i kazali pojedyńczo podchodzić do okienka celnika, ale nie stwarzali przeszkód obojetnie jakim dowodem się legitymowało. Dla odmiany to mój kolega który leciał do włoch miał problem z przelotem za okazaniem dowodu i dobrze że miał paszport. Ale on lecial niedługo po wstąpieniu więc teraz już sie pewnie unormowało i można latać bez przeszkód :) ciao!

 »

Pomoc językowa