znajomosc

Temat przeniesiony do archwium.
ciao !
moze znacie strone internetowa , gdzie mozna zawierać znajomości z polakami mieszkajacymi we Włoszech (chodzi mi o facetów ) lub z typowymi włochami . chciałabym kogoś fajnego poznać i poklikać po włosku . jestem poczatkujaca
zaden problem, wystarczy wejsc na czata lub gg. Nie daje glowy, ze poznasz milosc swego zycia, ale pocwiczysz pisanie po wlosku no i szybkie szukanie wyrazow w slowniku ;) mi nawet idzie. Wiekszosc "znajomosci" to kilkuminutowa rozmowa, ale zawsze cos. A jesli zalezy Ci na czyms wiecej lepiej miec w zanadrzu swoja fotke, bo nie ukrywajmy dla niektorych wlochow to wazniejsza kwestia, niz mila rozmowa, choc zdarzaja sie wyjatki.
Saluti...
....eh eh farfalla per minuto ma swiety racje eh eheh ale przedem wszystkim wesolych swiat!
Jestem Filip, jestem Wlochem, bywam na gg i zawsze spytam o zdjecia jest to najstotniejsze...!
Niema z nami spokojna rozmowam tylko akcja...
jestes sympaticzna? Masz wiele szans?
jestes potworem? lepiej rezignowac...

Eh eh oczywyscie zartuje...nie ma na swiecie ludzi o ktory mozna powiedzic "ONI SA TACI KTORY ROBIA TO CZY MOWIA TO", nie chwila chwila...kazda osoba jest soba!
Ja na przyklad moge powiedzic ze jestem typowy wloch, powiedzmy jak wy macie na myslich o wlochow, ale na przyklad moj kozyn jest odwrotnie odemnie...ale zawsze wloch jest!!!
Wiec zalezie zawsze zawsze i zawsze do kogo trafisz...!!!
Ale juz koniec polskiego..czy tu jest strona aby slifowac wloskiego...?QUINDI SE QUALCHE RAGAZZA CARINA E SIMPAMTICA VUOLE SCRIVERMI LE RISPONDERO' VOLENTIERI CON LINGUAGGIO ARGUTO E RAFFINATO SI DA PERFEZIONARE IL PROPRIO IDIOMA DANTESCO IL MEGLIO POSSIBILE EH EHE co mowilem????

ps:
[gg]
jestem.......SICILIANO75 i
Motlo grazie .

Mam pytanie : jaka jest odmiana czasowników z końcówką -ire.
np. dormire- podałam przykładowy wyraz. czy w każdym wyrazie bedzie ta sama kóncówka jak w koncówce -are.
:-)
Ciao Siciliano 75! Scusami per il disturbo.. volevo chiederti una cosa che non riguarda il tema di chat e neanche quello come sono gli italiani. Visto come parli la lingua polacca (complimenti!) volevo sapere quanto ci e' voluto per te per impararla. Ho un ragazzo italiano, viviamo insieme in Italia, ma mi piacerebbe che lui sappia parlare come te! Come convincerlo di farlo?? Conosce la mia famiglia e i miei amici polacchi e va d'accordo con tutti ma non e' pazzo per la lingua polacca... purtroppo...:(
Quindi se potessi essere cosi gentile a rispondermi e darmi qualche consiglio utile ti sarei molto grata!! Saluti!!
P.S. Buona fortuna con delle ragazze polacche!!!
III koniugacja się nieco różni od I i II. W III koniugacji czasowniki dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej dodajemy końcówki:
-o -iamo
-i -ite
-e -ono
np.: aprire – otwierać
apro apriamo
apri aprite
apre aprono


dormire - spać
dormo dormiamo
dormi dormite
dorme dormono
Jest też druga grupa czasowników która odmienia się przez – isc- .:
-isco -iamo
-isci -ite
-isce -iscono
Finire – kończyć
Finisco finiamo
Finisci finite
Finisce finiscono
Podobnie będzie z preferire, capire, spedire.....
Istnieją też czasowniki nieregularne np.: venire, uscire, dire. Są zakończone na -ire a odmieniają się całkiem inaczej:
Dire
Dico diciamo
Dici dite
Dice dicono
Nie wiem czy to Ci pomoże
Pozdrawiam
Kenza bardzo Ci dziękuje. Dopiero bede sie uczyć tej odmiany czasowników
ale wiem ze przyda mi sie to szybciej ,w zawieraniu nowych znajomości.
Saluti. ciao.
ciao.

Prosze o odmianę tych wyrazów bede bardzo wdzięczna :
rimane , ascolta, bere, voglia, scrive.
Grazie.
Hej!
To sa czasowniki w róznych formach, wiec podam ci bezokolicznik + odmianę przez osoby.
Po kolei (ja, ty, on itd...):
RIMANERE - pozostać
rimango, rimani, rimane, rimaniamo, rimanete, rimangono

ASCOLTARE - suchać
ascolto, ascolti ,ascolta, ascoltiamo,ascoltate, ascoltano

BERE - pić
bevo, bevi, beve, beviamo, bevete, bevono

VOLERE - chcieć (voglia - ochota, chęć)
voglio, vuoi, vuole, vogliamo, volete, vogliono

SCRIVERE - pisac
scrivo, scrivi, scrive, scriviamo, scrivete, scrivono
Fiorellina molto , molto grazie. Buon Anno Nuovo 2005.
saluti. ciao.
messaggio per kappala czy cos tam...
Wiec tak... nie chcialem ci zalamac...ale polki kiedy twojego chlopaka bedzie mieszkal we Wloszech zapomnij o tym ze bedzie umial 2 slow po polsku...popatrz mnie. Dobrze wiem ze nie mowie az tak dobrze popolsku i pisze jeszcze gorzej z duzo bleda, mimo to ze mieszkalem w Polsce przez 5 lat prawie caly czas bez wracac we wloszech (oproc swieta i sierpien) i nie mialem zadnego kontaktow lub sporadziczny z wlochamy (oproc moj tata, ktory byl tam ze mna!) wiec prosze, nie kazaj mu robic to co jest niemozliwe...on cie kocha ale daj mu spokoj...polskiego nie jest jak wloskiegoglupiegojezikowegodladzieciktorymaja3lata!!!!! (bez obrazyc nikogo)...tylko jedna z najtrudnejsze i komplikowany jezik na swiecie (osobiscie chcialem poznac ten c.... ktory pomyslal pierwsy ten jezik aby robic go cos ktory ja wiem...eh ehe h)...alternatywa jest ta ze mozna zmienic chlopacha i chodzic ze mna... .-) Ciao
Kolego włoski, kawalarz z ciebie!! Gratuluje poczucia humoru:)
moze tutaj ktos wie jak mozemy pogadac na gg po wlosku przez mikrofon . potrzebuje instrukcji obslugi jak sie polaczyc mikrofonem
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa