Czy to prawda z tym permesso???

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś (kto się w tym raczej trochę orientuje) mógłby mi odpowiedzieć na jedno pytanie? Otóż dzisiaj usłyszałam, że my,Polacy,od przyszłego miesiąca nie będziemy już potrzebować permessa di soggiorno. Powiedziała mi to jedna Włoszka co to niby "zna kilka wpływowych osób", ale szczegóły obiecała mi na jutro. Jeśli to prawda byłabym niezmiernie szczęśliwa,bo już od jakiegoś czasu walcze o to permesso dla mnie i męża. Ale z drugiej strony jakoś wierzyć mi się nie chce,bo ta sprawa raczej zostałaby troszkę bardziej nagłośniona. Nie wiem...Jak to więc jest?
nie wiem, ale jak bedziesz wiedziala jutro szczegoly, to prosze napisz co nieco co i jak..Pozdrawiam
Przylanczam sie do prosby, tym bardziej, ze ja musialam odnawiac moje (cztery miesiace temu ) i mi dali na piec lat i byloby troche dziwne, ze teraz tak nagle odmieniloby sie im cos (choc nie byloby takie zle ).
Przylanczam sie do prosby, tym bardziej, ze ja musialam odnawiac moje (cztery miesiace temu ) i mi dali na piec lat i byloby troche dziwne, ze teraz tak nagle odmieniloby sie im cos (choc nie byloby takie zle ).
Chodzi Wam o pozwolenie na prace? Na nic takiego sie nie zanosi wg.mnie.Sprawdzam co jakis czas na stronie Welfare wloskiego i nie ma nowosci...
Niestety mnie też nie chce się w to zbytnio wierzyć, chociaż bardzo bym chciała żeby to była prawda. Bo z nimi tak to właśnie jest,że niczego konkretnego się nie dowiesz. Jeden coś tam se palnie,drugi coś tam dopowie...i wychodzą z tego dziwne rzeczy. No cóż...chyba zamiast łudzić się na coś takiego,lepiej będzie jak się w cierpliwość uzbroje i poczekam aż jakieś konkrety w tej sprawie wyjdą.
nie wydaje mi sie, zeby to byla prawda..jestem nawet w 90% pewna, ze to nie prawda..ja czekam na swoje permesso juz od 29 pazdziernika..bylam ostatnio w "Questura" dokladnie tydzien temu, zeby sie dowiedziec co z tym moim permesso, a pani mi powiedziala, ze jest w trakcie wyrabiania..a o tym, ze za miesiac nie bedzie mi potrzebne nic nie wspomniala. Takze chyba nie tak szybko zniosa permesso..a szkoda.
Pozdrowienia.
Czekajcie, bo sie pogubilam! O jakie pozwolenie Wam chodzi? Na prace czy na pobyt?
permesso di soggiorno nie potrzebujemy odkad weszlismy do unii ale jesli nie zamierzamy pracowac... mysle wiec ze chodzi o pozwolenie na pobyt i prace
Włoskie Ministerstwo Pracy przyzna 79,5 tysiąca pozwoleń na pracę dla obywateli Polski i innych krajów, które przystąpiły niedawno do Unii Europejskiej. To kontyngent ponad dwukrotnie wyższy od zeszłorocznego.

Dekret zwany decreto flussi, który określa dokładne procedury ubiegania się o pozwolenie, będzie opublikowany pod koniec miesiąca we włoskim dzienniku ustaw (www.gazzettaufficiale.it). Od tego dnia można będzie składać wnioski o pozwolenie.

W tym roku formularze z dołączoną wstępną umową o pracę dostarczać będzie można do odpowiednich miejscowo Dyrekcji Regionalnych Biur Pracy tylko drogą pocztową. Ma to zlikwidować kolejki przed urzędami. O kolejności rozstrzygania podań będzie decydowała data nadania pisma poleconego na poczcie.

W tegorocznym kontyngencie nie ma sztywnego podziału limitu pozwoleń na pracę sezonową i pozasezonową. Pozwolenia mają być przyznawane odpowiednio do realnego zapotrzebowania. W zeszłym roku nowym unijnym obywatelom Włochy przyznały najpierw w maju 20 tys. pozwoleń, a potem dodatkowo w październiku 16 tys. - Na ten rok kontyngent jest dużo wyższy, nie przewidujemy więc dodatkowych limitów w ciągu roku - powiedział Gazecie Alberto Reitano z włoskiego Ministerstwa Pracy.

Jeszcze do maja 2006 roku obowiązywać tu będą przejściowe przepisy, które ograniczają pełną swobodę zatrudnienia obywateli krajów, które przystąpiły do UE w zeszłym roku. Od maja Włoch nie zalała jednak fala emigrantów ze Wschodu, której obawiał się rząd, dlatego wśród polityków i włoskich przedsiębiorców słyszy się głosy poparcia dla przyszłorocznej pełnej liberalizacji rynku pracy. Zwłaszcza po pozytywnych doświadczeniach Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji, które nie zamknęły swoich rynków.
No przeciez na prace to zawsze bedzie potrzebne, moze wyrabiane od reki bez problemòw ale zawsze bedzie potrzebne...
http://praca.gazeta.pl/praca/1,47367,2435407.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa