Samolot - Rzym

Temat przeniesiony do archwium.
Czy latal ktos do Rzymu samolotem z Wizz Air lub podobnymi. Mam problem z bagazem nie wiem co zrobic w Wizz moge wziac max 10kg a lece na rok i w zyciu sie nie zmieszcze w tym przedziale(same ksiazki waza mi 4kg do tego torba z notebookiem 5kg i zostaje mi 1kg. Nie wiem co zrobic, a nie marzy mi sie podroz autokarem. Czy ktos mnie pocieszy....
Ja wizz.air mam dopiero przed soba, ale czy nie myslalas o wyslaniu tych rzeczy paczka? Kiedys tak sie robilo...
Bo normalnym samolotem (Lotem, Allitalia) to najlepiej to co najciezsze wziac jako bagaz podreczny, wtedy bagaz wazony wychodzi duzo lzejszy
śmiać mi się chce, bo ja mam właśnie problem z bagażem do 35 kg ;-))), a w tych samolotach nie można mieć dodatkowego bagażu za dopłatą? To chyba musisz obrócic dwa razy ;-))) albo poprosić kogoś, kto bedzie jechał z pustymi rękami, żeby Ci cos przewiózł... A Ty ważyłaś książki i notebooka?;-)) Sorry, ale to najzabawniejszy wpis, jaki czytałam, zaraz po suszonych kasztanach ;-)) A może załóż na siebie wszystkie ubrania, które bierzesz, to wtedy nie będą w bagażu? ;-)
Nie wiem co w tym smiesznego, ale milo ze kogos to rozbawilo, raczej zawsze waze przed podroza samolotem bagaz, bo zawsze masz limit, ale nigdy nie musialem brac tyle rzeczy. Jezeli masz bagaz 35kg to jak to rozwiazesz? Bede musial pomyslec o wysylcechyba, musze zadzwonic do wizza i zapytac sie czy jest mozliwosc za doplata.
a wiec tak..... bagaz podreczny mozna miec do 10kg w walizce w wymiarze 55x20x40, torbe z notebookiem mozna miec przy siedzeniu. Bagaz lotniskowy do 20kg. Nie ma jak mila pani z informacji z wizza :-)))))))))))
Czasem uda sie dolaczyc na lotnisku do kogos,kto ma maly bagaz i wtedy na odprawie mowi sie ,ze lecicie razem-bagaze zostaja razem zwazone i moga miec 40kg (biorac pod uwage 2 osoby!)-nawet jesli mas 2-3kg nadbagazu,to raczej nikt sie nie czepia-ale na wszelki wypadek ustawiaj sie do odprawy do chlopakow,a nie do dziewczyn (sa kapke "jedzowate"!)
Dziekuje za rady i pozdrawiam.
Leciałam Wizz'em - dziewczyna przede mną miała nadbagaż, ale spory (jakieś 10 kg) i musiała dopłacić. Z tego, co widziałam 1-2 kg uchodzi raczej na sucho. Przygotuj się dobrze na lądowanie - ja sie żegnałam z koleżanką, bo tak hopsało, że myślałyśmy, że spadamy :DD Nie wiem, czy to taki urok Wizz'a czy ja miałam takiego pecha, ale jeszcze godzinę po wyjściu trzęsły mi się nogi :)
Szczeze mowiac ladowanie mnie nie przeraazalo nigdy, chodz nie latalem nigdy z wizzem, ale kiedys lecialem, podczas bardzo mocnych turbulencji, wtedy czulem maly dreszczyk emocji, chodz zadko mi sie to zdaza. Dzieki za rade, bede przygotowany.
Lecialem 2 razy wizzem.Linia jest ok.Ostatnio trafilem na sluzbiste i chcial ode mnie 22o zlotych za 8 kg nadbagazu.Wez po prostu ,to co potrzebujesz,a reszte wyslij poczta.Pozdrawiam.
Hej! Ja lecialam Wizzai juz cztery razy i za kazdym razem bylam bardzo zadowolona! Za tydzien leca znowu - tym razem tylko na cztery dni i mam nadzieje, ze takze obejdzie sie bez problemow. A co do bagazu - to miales na poczatku zle informacje. Mozesz zabrac 20 kg + 10 podrecznego. To calkiem sporo - chociaz rzeczywiscie rzeczy na rok potrafia wazyc wiecej. Ale nie wazy sie bagazu podrecznego, wiec jesli zgrabnie zapakujesz, mozna tam przemycic troszke wiecej kilogramow. Poza tym sa doplaty za nadkilogramy w bagazu glownym, chociaz z tego co widzialam - dosyc spore. No i pamietaj, do bagazu podrecznego nie pakuj nozyczek ani zadnych ostrych sprzetow. Moj kolega musial sie w ten sposob pozegnac z wyjatkowo mu drogim przycinaczem do cygar:) Pozdrawiam! I moze do zobaczenia na pokladzie:)
Wysylac paczki przez poczte nie oplaca mi sie. Za paczke do 10kg zaplace 95zl, do 8kg 90zl, wiec raczej nie jest to zbytnio oplacalne zalezy oczywiscie co sie wysyla, ale ja chce wyslac wlosniczki 2+1 caly zestaw wazy 8kg wzialbym go ze soba ale subwoofer jest kwadratowy i nie porecznie by bylo :-)))))))))) Jak ja przezyje bez dpbrego dzwieku.....
Temat przeniesiony do archwium.