praca we wloszech...

Temat przeniesiony do archwium.
witam was!trafilam na wasza stronke calkiem przypadkiem, i bardzo mi sie spodobala!!mam pytanko odnosnie pracy we wloszech!!mam tam znajomych, niestety rozmawiam z nimi po niemiecku!chcialabym zaczac szukac tam pracy od czerwca lub lipca,ale moj podstawowy problem to jezyk!nie znam wloskiego!natomiast perfekt znam niemiecki!czy sadzicie, ze jest szansa na znalezienie jakiejkolwiek pracy z tym jezykiem???powiedzcie szczerze!
Wiesz, ja myślę, że zasada jest taka, że przynajmniej podstawy powinno sie znać. Jeśli chcesz opiekować się kimś starszym, pracować w restauracji - to wiadomo, że umiejętność porozumienia się - chociażby w stopniu podstawowym jest nieodzowna. Pomyśl o tym w drugą stronę - do Polski przyjeżdża Włoch znający tylko niemiecki (ale to śmiesznie brzmi:)) - co byś mu napisała? W sklepie, w autobusie, na ulicy - jakoś trzeba sie porozumieć. Nie wszyscy Włosi znają niemiecki, bo oni raczej jakoś tak niechętnie się uczą... Ja miałam poważny problem ze znalezieniem na ulicy kogoś, kto znałby angielski w stopniu komunikatywnym, a niemiecki myślę jest jeszcze mniej popularny...
We Włoszech jest wielu turystów niemieckojęzycznych (jak zresztą wszędzie) i znajomość niemieckiego jest tam doceniana a nawet wymagana, szczególnie przez potencjalnych pracodawców operujących w sektorze turystyki (hotele, pensjonaty, restauracje), głównie na pólnocy kraju (tak mi się przynajmniej wydaje). Ale bez jakiej takiej znajomości włoskiego chyba nie będzie ci najłatwiej. Może spróbuj sie poduczyć trochę włoskiego, jest sto razy łatwiejszy niż niemiecki (to też jest moja subiektywna ocena).
hej;) masz juz jakies konkretne plany co do wyjzadu?? tez sie tam wybieram z moja psiapsiulka w sierpniu.. narazie jeszcze siedzimy w hollandi ale.. poprostu nudzi nas to juz (za dlugo).. zdecydowalysmy sie na wlochy.. tylko ze.. napewno nie wybierzemy sie tam w slepo.. jakbys miala juz cos nagranego i potrzbowala towarzystwa-->>daj znac.. LOL.. ty ze swoim niemieckim i my z naszym angielskim damy rade:P:P.. a tak ogolnie to tak sobie zartuje.. a jesli chodzi o towarzystwo w podrozy to-->>zawsze razniej jak jest wiecej osob;);).. tak tylo kcialam cosik nadrukowac..LOL.. ciao;)

« 

Pomoc językowa