Wyciskacze łez...

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Nie znalazłam odrębnego tematu na ten temat (jaki styl :P), a więc: proszę Was, abyście napisali, Waszym zdaniem, nabardziej wzruszające piosenki po włosku i ich wykonawców.
tiziano ferro - imbranato
nek - fianco a fianco
lunapop - vorrei

hehe ale to moze byc nie na temat, bo sie nie wzruszam do lez :p
Mnie wzrusza do łez taki gosciu, który sie nazywa Little Tony oraz wszyscy brzuchaci, farbowani szansonisci po wielokrotnych liftingach... Łzy wspołczucia same cisną się pod powieki na myśl, że tak trudno godnie zejsć ze sceny i zająć się hodowla gołębi na przykład...
A tak na serio, to... Nicola Arigliano - swingujący dziadziuś i może.. "Gocce di memoria" Giorgii... i jeszcze taka stareńka rzecz pt. "Impressioni di Settembre" legendarnej Premiata Forneria Marconi. Czy ktos to zna?...
No i "Buonanotte fiorellino" ze względu na tytuł :D...
pupo - forse
a ja nieustannie uwielbiam michele zarillo "una rosa blu"!!!chyba nigdy mi ta piosenka nie zbrzydnie:)
prosiłabym o przesłanie piosenek: tiziano ferro - imbranato
nek - fianco a fianco
lunapop - vorrei
na: [email] grazzie...
Gianni Morandi- L'amore ci cambia la vita (podnosi się mi ciśnienie za każdym razem)
Cieli neri - Bluvertigo (radze zobaczyc tez videoklip)
Nuotando nell'aria - Marlene Kuntz
Biaggio Antonaci-pazzo di lei, przechodzi mnie dreszczyk jak słyszę tę piosenkę
salutando ti affogo, la paura che itd. - tiziano ferro...w ogóle chyba mało kto przebije tego pana w wyciaskaczach
nie jestem wielbicielką wyciaskaczy łez, ale są dwie piosenki smutasowe, które uwielbiam:
Tiromancino - Per me e' importante (w ogóle to mój ulubiony zepół!) i Giorgia - Gocce di memoria
nie wiem czy ponizsze piosenki po ktorych z reguly przechodzi mnie dreszczyk jak ich slucham zaliczaja sie do "wyciskaczy lez":
alessandra biagio antonacci
io che non vivo gigi d'alessio
perdono michele zarillo
andare partire tornare nek
no i pewnie znalazlo by sie wiele innych.
Myślę, że Tiziano Ferro "La paura che" może wycisnąć łezkę.
to tak dla przeciwwagi grecki wyciskacz lez: Anna Vissi & Nikos Karvelas "o teleytaios xoros". :)
Adriano Celentano - Marì marì
Luigi Tenco - "Mi sono innamorato di te" i "vedrai, vedrai"
Lucio Battisti - "i giardnini di marzo"
Milli, zerknij na: http://www.wloski.ang.pl/kolejna_piosenka_20108.html
Pozdrawiam :)
Zucchero - "Cipolla" :)
"Sere Malinconiche" PiQuadro, ale czy ona tam taka 'wyciskająca'
Tak, zdecydowanie pan Tycek Żelazny przebija wszystkich na głowę, szczególnie tak 'wyciskającymi łzy jak: 111, Rafaella, Baciano le donne, 10 piegamenti!, In bagno in aereoporto, L'olimpiade... :)

eh, ho dimenticato -> Stop, Dimentica! ;P
FIORELLINA POWIEDZ MI PROSZĘ GDZIE MOŻNA ZNALEŚĆ POLSKIE TŁUMACZENIE PIOSENKI "GOCCE DI MEMORIA"...ALBO PO KRÓTCE WYTŁUMACZ MI O CZYM JEST PROSZĘ!!!
NAPISZCIE PROSZĘ CHOCIAŻ W SKRÓCIE O CZYM JEST PIOSENKA "GOCCE DI MEMORIA" GIORGGI,ALBO GDZIE SZUKAĆ TŁUMACZENIA PROSZĘ
AGATKAF O CZYM JEST "GOCCE DI MEMORIA"?
No właśnie... Też jestem ciekawy... Powiesz? :)
NO KTO WIE? SŁUCHAM JEJ 100 RAZY DZIENNIE ,TROCHE JARZE A CHCĘ WIEDZIEĆ WSZYSTKO HA,HA
A TAK Z INNEJ BECZKI JAK POWIEDZIEĆ DZIŚ NIE TYLKO MAM URODZINY,ALE IMIENINY?WIELKIE DZIĘKI I POMYŚLCIE O TEJ GLORI..PLEASE
tłumaczenie: http://www.wloski.ang.pl/Gocce_di_Memoria_193.html
dzięki tujaga za link, niepowiem jak ktoś ma doła z powodu miłości piosenka może zabić..cha,cha
ooo zgadzam się:) dorzuciłabym jestzcze Salutandoti affogo też Tiziano:)
dużo łez wydusioło ze mnie "La solitudine" Laury Pausini.
heh no nie wiem czy to takie typowe wyciskacze, mi 111 czy L`Olimpiade bardziej poprawia humor niż wyciska łzy:PP
mnie jeszcze nie wycisnęla łez żadna muza oprócz soundtracka z Braveheart'a (prawie za każdym razem) ale Carmen Consoli -Non volermi male ma cos takie w sobie wzruszajacego, ale to chyba kwestia indywidualna, zależeć to też może ogólnie odnastroju, momentu i klimatu.

Agatkaf ja tez b.lubie Tiromancino..powiedz mi ile oni maja na swoim koncie płyt?? Bo ja mam tylko jedną (zapomniałam tytułu a póki co nie moge tego sprawdzić) w kazdym razie jest tam piosenka "è importante"..może masz jakieś kawalki z innych plyt ktore moglabys podesłac ??:)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |